Jdi na obsah Jdi na menu

Rally Islas Canarias- Jan Kopecký vyhrál

23. 3. 2013

Po 14 etapách se na prvním místě umístil český jezdec Jan Kopecký. Celkové výsledky jsou ZDE. Foto je ZDE

Omlouváme se za včerejší mylnou informaci, že závod se dojíždí v neděli, Poslední etapy se jely v sobotu odpoledne a Kopecký už před sebe nikoho nepustil a završil tak svůj hattrik. Ve čtyřech startech na kanárských ostrovech vyhrál třikrát.

VIDEO : první den je ZDE a ZDE.  Projeďte si s jezdci závodní trať na Gran Canaria, třeba s Kubicou TADY :-)

Final: Kopecky, Breen +1:52.4, Monzón +3:18.9, Aigner +6:50.8, Bonnefis +8:31.0

SS13: Kopecký, Breen +1:41.0, Monzón +3:15.1, Aigner +6:23.6, Bonnefis +7:58.9

SS12: Kopecký, Breen +1:29.1, Monzón +3:02.4, Aigner +5:44.1, Bonnesfis +7:16.1

Aktualizace 13:50 : Potvzeno, Kubica odstoupil, Kopecký je v čele

SS11 : pořadí : Kopecký, Breen +1:22.1, Monzón +2:52.9, Aigner +5:29.0, Bonnefis +6:58.5, Consani +7:41.0

SS10 : průběžný stav: Kopecký, Breen +1:22.1, Monzón +2:52.9, Aigner +5:29.0, Bonnefis +6:58.5, Consani +7:41.0

AKTUALIZACE 13:30 : Robert Kubica v ostré pravé nezvládl řízení, havaroval a prorazil pravé zadní kolo. Podle zatím nepotvrzených informací odstoupil ze soutěže.

SS 9 vyhrál Kopecký a snížil náskok na Kubicu, pořadí je  Kubica, Kopecký +1:05.6, Breen +1:58.6, Ancian +3:17.4, Monzón +3:44.8, Aigner +5:08.5, Bonnefis +6:38.5.

Rally Gran Canaria je v plném proudu a motoristé se musejí vyrovnávat s uzavřením řady silnic na ostrově.

Startovní pole je prošpikované hvězdami a zatím nejlépe si vede polský expilot formule 1 Robert Kubica.

Před posledními nedělními rychlostními zkouškami vede před českým jezdcem Kopeckým již o 1:06,7 minut.

Asfaltová rally na ostrově Gran Canaria je třetím podnikem ERC - evropského šamionátu.