Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letenky

p2016709_resize.jpg

Na Gran Canaria létají většinou charterové a nebo low costové (nízkonákladové) společnosti. Právě tyto společnosti stojí za doslovným boomem v přílivu turistů v posledních letech. Letět s nimi na Gran Canaria se stává dostupnou záležitostí a při dobré termínové konstelaci a včasném nákupu letenek se zpáteční letenka na ostrov dá zakoupit již za 80 euro na osobu.

NÁKUP LETENEK PŘES INTERNET

Na webech leteckých společností (např. norwegian.com) probíhá vše nejčastěji tak, že na stránce letecké společnosti si v předepsaných kolonkách vyberete destinaci (Las Palmas/Gran Canaria), termín letu tam a zpět, počet osob a zjistíte si cenu v požadovaném termínu. Pokud se Vám cena ve vybraném termínu líbí, přejdete do objednávky a vyplníte jména osob, druh a počet zavazadel, někdy lze za příplatek rezervovat přesné místo v letadle, následně potvrdíte objednávku, zaplatíte cenu platební kartou a na Váš mail jsou Vám zaslány letenky a pokyny k odletu, které si musíte vytisknout. Jak dlouho dopředu si můžete letenky koupit, závisí od jednotlivých leteckých společností, většinou je to však skoro jeden rok. A pokud plánujete dopředu a zaplatíte si letenky dostatečně v předstihu, můžete se těšit na vskutku mimořádné ceny. U většiny leteckých společností pak provádíte i odbavení přes internet před letem s možností výběru místa sedačky (za příplatek).

Základní orientaci o cenách letenek z různých odletových letišť Vám poskytne největší český vyhledávač letenek KRALOVNA a PELIKÁN, doporučujeme se však seznámit i s nabídkami jednotlivých leteckých společností na jejich stránkách, protože ve vyhledávači nemusí být lety všech společností. 

Specialistou na nízkonákladové lety je web AZAIR.CZ, mnozí milovníci levného létání chválí web KIWI

Přímé lety z Prahy na kanáry zajišťuje splečnost Travel Service, letenky na všechny kanárské ostrovy si můžete koupit ZDE

S KÝM NAPŘÍKLAD LETĚT?

Low costovým „tahounem“ v Evropě je Ryanair, začněme tedy náš přehled s touto společností.

Ryanair :  na WEBspolečnosti zjistíme, že nelétá přímo na Gran Canaria ani z ČR ani ze Slovenska.

Z Prahy lze letět na Gran Canaria přes letiště Milán, Brusel-Charleroi, Londýn-Stansted a nebo Frankfurt-Hahn.

Z Brna a nebo z Ostravy létá Ryanair jen do Londýna-Stansted. 

Z Londýna -Stansted se dále s touto společností dá pokračovat na Gran Canaria. 

Novinkou (od 30.3.2015) je spojení z Bratislavy do Madridu, také se společností Ryanair. Z Madridu pak je na výběr několik leteckých společností, nejlevnější je však opět Ryanair. Více ZDE

Pokud však máme blízko do Polska, nabízí se přímé spojení z letiště Krakov INFO a Varšava Modlin. 

Norwegian : jedna z nejrychleji se rozvíjejících společností na evropském nebi –WEBZ původní dopravy ze severských zemí tato společnost nedávno rozšířila své působení i o další evropské země, ze kterých létá na Gran Canaria. Zejména Londýn-Gatwick a letiště Mnichov a Berlín-Schoenefeld jsou z ČR i SR dostupná. Tato společnost prodává letenky lowcostovým způsobem, tedy čím dříve si letenku zakoupíte, tím nižší je její cena, zpáteční letenka z Mnichova se dá zakoupit při včasném objednání i za 78 euro. Norwegian má na palubě připojení k internetu a přepravuje i nadrozměrná zavazadla (kola, surfy …). Novinkou je přímé spojení na Gran Canaria z Varšavy.

Eurowings : dceřinná společnost německé Lufthansy zajišťuje třikrát týdně spojení z Vídně - WEB

FlyNIKI :  společnost bývalého pilota formule 1, Nikiho Laudy, využívají především turisté ze Slovenska, pro které je vídeňské letiště jasně první volbou při letu na Gran Canaria. NIKI létá na Gran Canaria ve středu a sobotu přímo, letenky jsou však většinou dražší než lety s Travel Servis z Prahy.

AirBerlin : německá letecká „dvojka“ - WEB - létá na Gran Canaria z letišť Berlin-Tegel, Mnichov a Norimberk. Letenky nejsou nejlevnější, ale v ceně je tak jako při letu s Travel Servisem kufr o váze 23 kilo. To je věc, za kterou si musíte u Ryanairu nebo Norwegianu připlatit. Pro cestující z ČR je zvláště výhodné letiště v Norimberku.

Condor : i charterová německá společnost Condor létající na Gran Canaria z Mnichova, Lipska a Berlina Schoenefeld, je mezi cestujícími z Čech populární. Zvlášť atraktivní jsou tzv. Fliegenpreise, kdy se letenky při včasném nákupu dají nakoupit i v ceně 59 euro za jeden směr.

TuiFly : třetí největší německá letecká společnost, TUIFLYje specialista na charterové lety a v její nabídce nemůže chybět ani Gran Canaria. Pro cestující z ČR ale i ze SR se nabízí odletová letiště v Mnichově a Norimberku. TUIFLY je známá tím, že pro své zákazníky má neustále připravené akční ceny, především na letenky pro 1-2 týdenní pobyty.

Germania : další německou leteckou společností, která má na seznamu svých destinací ostrov Gran Canaria a létá z letišť  v Erfurtu a Rostocku, je GERMANIATa je známá velmi nízkými cenami svých „Basis“ tarifů, je však nutné plánovat hodně dopředu, o tyto letenky je skutečně mimořádný zájem.

Všechny přímé lety z a na Gran Canaria je pak možné ověřit na TOMTO odkazu. 

Pro aktuální informace sledujte náš web GRANCANARIAINFO.CZ.

 
 

 

 
TOPlist