Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr letiště

Na Gran Canaria se létá

  • přímo z Prahy
  • přímo z příhraničních letišť jakou jsou Vídeň, Mnichov, Norimberk, Drážďany, Lipsko, Berlín, Krakov
  • s přestupem přes Londýn, Barcelonu, Milán, Řím, Madrid, Frankfurt a mnoho dalších letišť

Let z Prahy

Z Prahy přímo na Gran Canaria létá jenom česká společnost Travel Servis, se kterou létá i většina českých cestovních kanceláří. Výhodou je přímý let, česky mluvící posádka, zavazadlo o váze 15 kg v ceně letenky, slušný palubní servis včetně jídla a pití v ceně letenky a poměrně moderní flotila. Nevýhodou je však cena. Ta je pevně stanovená a liší se jen za zimní a nebo letní sezónu v řádu několika stokorun. Obecně je při plánování cesty s touto společností nutné kalkulovat s cenou cca 9 tisíc Kč za dospělého či dítě. 

Zahraniční letiště

Pokud si vyberete některé ze zahraničních letišť nedaleko našich hranic (Vídeň, Mnichov, Norimberk, Drážďany, Lipsko, Berlín, Krakov), je nutné počítat většinou s delší cestou z domu na letiště.  Pro někoho je však zahraniční letiště paradoxně blíže než letiště Ruzyň v Praze, vše závisí od místa bydliště. Cestu na letiště, například do Berlína či Vídně, lze také spojit s krátkou zastávkou a poznáním města.

Pokud nemáte známého nebo příbuzného, který Vás na letiště odveze autem, nezbývá než vyrazit po vlastní ose sám a na letišti zaparkovat. Nebo si najít autobusovou nebo vlakovou dopravu. Více o dopravě na letiště ZDE

 

 
 

 

 
TOPlist