Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlety s českým průvodcem, safari, rybolov, ponorka a další

Výlety na Gran Canaria

Hotely sice nabízejí vysoký komfort, ale co by to bylo za dovolenou bez poznání krajiny, lidí a země, kde trávíte svůj čas. Těm, kteří chtějí poznat ostrov, ne nadarmo nazývaný ostrovem věčného jara, doporučujeme seznámit se s nabídkou výletů s českým privátním doprovodem na našem webu www.grancanariaservis.cz. Jsme levnější než cestovní kanceláře, známe ostrov, všechna zákoutí, místa, kam Vás cestovka nikdy nezaveze. Pro naše klienty máme k dispozici českého řidiče a doprovod v jedné osobě a osobní vůz s klimatizací pro 1-4 osoby, 5-6 osob nebo mirkobus až pro 8 osob.

Vyberte si z celodenních, dvoučtyřhodinových nebo půldenních výletů, nebo si zvolte na Gran Canaria libovolnou destinaci a my Vás tam odvezeme. Co byste řekli výletu k horskému jezeru? Nebo na nejvyšší horu Gran Canaria dosahující téměř 2 tisíce metrů? Je z ní krásný pohled na ostrov Gran Canaria, na krásné hory a lesy a také například na sousední Tenerife a nejvyšší horu Španělska, Pico de Teide.

Odvezeme Vás do přístavu, odkud vyplouval Kolumbus, podíváte se na krásné katedrály, navštívíte horské vesničky, projedete se rozlehlými borovými háji.

Více podrobností o výletech s českým doprovodem najdete na našem webu ZDE.  

Máte ale také možnost si vybrat z nabídek cestovních kanceláří a zajet si na Jeep safari, které vás zavede po prašných nezpevněných cestách do zajímavých koutů ostrova, můžete poznávat ostrov na horských kolech, motorkách, buginách, nebo také na hřbetu koní či velbloudů. Dá se to taky klasicky v autobusu nebo z paluby helikoptéry. Krásný výhled je i z padáku, prý :-).

Dále vám představíme některé z nich. Většinu vám jinak nabídnou cestovní kanceláře nebo informace získáte na recepcích hotelů. 

Camel Safaris – Maspalomas

Zhruba 50 minutový zážitek, kdy jedete písečnými dunami na hřbetu skutečného a nefalšovaného velblouda. Více info ZDE

Jeep a Camelsafari

Jedná se o kombinaci výletu na jeepech a velbloudech nejen po písečných dunách. Podíváte se do částí ostrova, kam je možné se dostat jen auty s pohonem 4x4  nebo na hřbetech velbloudů. K dispozici jsou samozřejmě i zájezdy pouze v jeepech.

Výlety na lodích

Gran Canaria je ostrov a tak je doprava mimo a okolo něj možná jen na lodích. Nabídka je tak široká, že není v silách tohoto webu zde představit všechny výletní možnosti.

Namátkou tak jen jmenujeme 27 metrovou jachtu Aphrodite, na jejíž palubě můžete strávit celodenní výlet kolem ostrova.

Na dalších výletech můžete pozorovat delfíny ZDE, lovit ryby ZDE, na luxusních katamaránech  můžete poznávat například jihozápadní pobřeží ostrova.

K dispozic je i nefalšovaná ponorka, kotvící v přístavu Puerto de Mogan, která se s Vámi potopí pod haldinu, kde shlédnete nejen spousty ryb, ale také potopenou velkou loď a maketu trosek starého antického města.

Velmi oblíbená je na ostrově i pěší turistika ZDE nebo výlety na horských kolech. K dispozici jsou i „půjčovny“ koní, která vám umožní strávit několik hodin v sedle a objevovat krásy ostrova ze hřbetu koně.

Na své si na Gran Canaria přijdou i milovníci padákového seskoku. Zájemcům stačí jít na pláž pod Playa del Inlés a na místě seskoku se informovat o podrobnostech. Nebo navštívit WEB. K dispozici je i paragliding anebo parasailing

Kaktusový park 

Milovníci kaktusů najdou svůj ráj několik kilometerů od města Mogán.

Až 1200 různých kaktusových druhů ze zemí jako je Mexiko, Madagaskar, Guatemala nebo Bolivie, to vše mezi palmami, Aloe a "dračími stromy".

Cactualdea Parque se nachází na trase z Mogánu do La Aldea de San Nicolás. WEB

Přesná adresa je Carreera del Hoyo, Tocodomán, 35478 La Aldea de San Nicolás.

Otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin. vstupné dospělí 6,50 euro, děti 9-14 let 3,50 eura, do 9 let zdarma.

Jardín de las Hespérides

Kdo jede autem od města Arucas směrem na Guía, nemůže minout "zahrady hesperidek" (Jardín de las Hespérides). Určitě se vyplatí zastavit a zahradám věnovat pár hodin.

Zahrady jsou na soukromém pozemku, ale vstup je za úplatu povolený. Pro veřejnost byly zahrady otevřeny v roce 1985, založeny byly v roce 1880 markýzou z Arucas, a po ní i pojmenovány Jardín de la Marquesa.

Zahrada leží pod horami a profituje z výhodného přímořského mikroklimatu. V zahradě roste více než 2.500 rostlin z pěti kontinentů a rozkládá se na přibližně 5 hektarech.

Skutečným zážitkem je pak prohlídka více než 400 dračích stromů.

Zahradu je možné si pronajmout pro konání soukromých akcí.

Otevřeno je od pondělí do soboty od 9 do 13 hodin, odpoledne pak od 14 do 18 hodin. Vstupné je 6 euro.

Prezentaci je možné shlédnout  ZDE
 

 

 
 

 

 
TOPlist