Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální covidové podmínky pro cestu na Kanárské ostrovy a zpět do ČR

4. 6. 2021

covid-certifikat.jpg

AKTUALIZACE 18.9.2021:

České ministerstvo zdravotnictví i příští týden udržuje Kanárské ostrovy mezi zeměmi se středním rizikem nákazy - SEZNAMCestující z těchto zemí (včetně očkovaných) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář, potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání při hraniční kontrole. Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR se podrobit testu na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. Do doby výsledků testů není nutná samoizolace. Výjimku mají plně očkovaní a osoby po prodělané nemoci Covid-19.

Podmínky pro cestu na Kanárské ostrovy zůstávají beze změny (viz aktualizace z 2.9.221). 

AKTUALIZACE 10.9.2021:

Kanárské ostrovy jsou z pohledu českého ministerstva zdravotnictví od pondělí 13. září 2021 zemí se středním covidovým rizikem (seznam). V praxi to znamená, že před odletem z Kanárských ostrovů není nutný žádný test (ani neočkovaní), stačí vyplnit pouze Příjezdový formulář. Po příletu do ČR není nutná karanténa, ale stačí do 5 dní po příletu absolvovat antigenní nebo PCR test (neplatí pro očkované nebo osoby, které prodělaly Covid-19). Více INFO.

(Přesná citace z webu MZd: "Cestující z těchto zemí musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář, potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání při hraniční kontrole. Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR se podrobit testu na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. Do doby výsledků testů není nutná samoizolace")

Podmínky pro cestu na Kanárské ostrovy zůstávají beze změny (viz aktualizace z 2.9.221). 

AKTUALIZACE 2.9.2021:

Od včerejšího dne platí aktualizované podmínky pro vstup na území ČR - ZDE. Všechny potřebné informace pro odlet z Kanárských ostrovů i pro návrat do ČR najdete ZDE. Zjednodušeně: cestující musí před odletem z Kanárských ostrovů získat negativní antigenní test a odeslat Příjezdový formulář, po příletu musí po 5 dnech absolvovat PCR test, do té doby samoizolace. Výjimku mají plně očkovaní a osoby s potvrzením o prodělání nemoci (max 180 dní). INFO. Důrazně doporučujeme se informovat o podmínkách vstupu na palubu letecké společnosti, se kterou na Kanárské ostrovy letíte - podmínky SMARTWINGS pro odlety z Prahy.

Všichni cestující mířící na Kanárské ostrovy (i do celého Španělska) musí před odletem vyplnit elektronický formulář dostupný na spth.gob.es nebo v aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Po registraci cestující obdrží QR kód, který je povinen cestující předložit při odbavení na Kanárských ostrovech a po příletu do ČR. Oficiální poskytovatelé ubytování na Kanárských ostrovech nadále požadují od všech zahraničních turistů starších 12 let negativní test ne starší 72 hodin (AG nebo PCR), potvrzení o prodělané nemoci ne starší 180 dní a nebo potvrzení o očkování (min 14 dní od poslední očkovací dávky) - aktuální vyhláška kanárské vlády ZDE

ČR/Kanárské ostrovy: Kanárské ostrovy jsou až do pondělí 6.9.2021 pro české ministerstvo zdravotnictví zemí s vysokým rizikem nákazy - SEZNAM.  /2.9.2021/

AKTUALIZACE 26.7.2021: kanárská vláda prodloužila až do 30. září 2021 opatření, kterým nařizuje každému cestujícímu ze španělské pevniny staršímu 12 let předložit při příletu nebo po přistání trajektu negativní covidový test ne starší 72 hodin. Opatření se týká i cestujících z ČR, kteří při cestě na Kanárské ostrovy tranzitují přes Španělsko. 

AKTUALIZACE 26.7.2021

Letecká společnost SMARTWINGS před vstupem na palubu pro odlety na Kanárské ostrovy vyžaduje

Všichni cestující mířící na Kanárské ostrovy musí před odletem vyplnit elektronický formulář dostupný na spth.gob.es nebo v aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Po registraci cestující obdrží QR kód, který je povinen při odbavení a po příletu předložit.

Od 26. 7. 2021 musí cestující mířící na Kanárské ostrovy z Prahy při odbavení předložit negativní antigenní (ne starší než 48 hodin) nebo PCR test (ne starší než 72 hodin) před příletem do Španělska.

Výjimka z povinnosti předložit negativní test platí pro:

a) děti do 12 let,
b) cestující, kteří se prokáží potvrzením o ukončeném očkování, přičemž od poslední dávky musí uplynout nejméně 14 dní. Akceptovány jsou všechny vakcíny schválené EMA a WHO.
c) cestující, kteří se prokáží potvrzením o prodělaném onemocnění covid-19 platným 11-180 dní od prvního pozitivního výsledku.

AKTUALIZACE 23.7.2021: z rozhodnutí španělských úřadů musí mít od pondělí 26.7.2021 obyvatelé Prahy, cestující na do Španělska a tedy i na Kanárské ostrovy vyjma zdravotního formuláře (QR) i potvrzení o negativním testu, nebo očkování či prodělání nemoci. Ostatních regionů ČR se nařízení netýká. 

AKTUALIZACE 10.7.2021: Španělsko od 19.7.2021 zařadilo Českou republiku mezi bezpečné země. Při příjezdu tak již není nutné prokazovat bezinfekčnost, stačí jen "příjezdový formulář". Kanárské hotely však nadále vyžadují testy nebo potvrzení o očkování či prodělané nemoci.   

AKTUALIZACE 10.7.2021 osoby bez očkování a bez dokladu o prodělání Covid-19, musí při příjezdu do Španělska předložit potvrzení o AG nebo PCR testu. Nově je od 14.7.2021 stanovena lhůta platnosti PCR testu na 72 hodin od času odběru a AG (antigenního) testu 48 hodin od času odběru. Vyhláška

AKTUALIZACE 10.7.2021: Španělská vláda rozhodla, že Česká republika je rizikovou zemíCestující z ČR musí při příletu předložit negativní antigenní nebo PCR test ne starší 48 hodin. Výjimku mají děti do 12 let, plně očkovaní a osoby, které prodělaly Covid-19. Nadále zůstává povinnost předložit negativní test i při ubytování na Kanárských ostrovech. Opatření vstupuje v platnost z neděle na pondělí 12.7.2021 a platí zatím do 18.7.2021 do půlnoci. 

AKTUALIZACE 2.7.2021: česká vláda zmírnila (vyhláška) restrikce pro cestující, kteří se vracejí ze zemí s vysokým rizikem nákazy (v současné době pouze Kanárské ostrovy - seznam).

Od 9. července 2021 platí tyto povinnosti při návratu do ČR: (do 8.7.2021 23:59:59 platí podmínky uvedené v aktualizaci ze dne 30.6.2021)

Neočkované osoby: před odletem do ČR antigenní test ne starší 48 hodin (nebo PCR ne starší 72 hodin), odeslaný "příjezdový formulář". Po příletu do ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den od vstupu na území České republiky se podrobit RT-PCR testu. Do doby výsledku testu zůstat v izolaci. 

Očkované osobypřed odletem do ČR odeslaný "příjezdový formulář". (očkované osoby se rozumí s úplným očkováním ne mladším 14 dní)

Osoby, které prodělaly Covid-19: před odletem do ČR odeslaný "příjezdový formulář" (osoby kterým od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 uplynulo alespoň 11 dní, ne však více než 180 dní a které nejeví příznaky)

AKTUALIZACE 30.6.2021:  od 1. července platí VÝZNAMNÁ ZMĚNA při cestě z Kanárských ostrovů do ČR. Před odletem do ČR musí všichni odeslat "příjezdový formulář" a podstoupit antigenní test ne starší 48 hodin před hodinou odletu (platí pro všechny bez výjimek, očkovaní i neočkovaní). Po příletu do ČR platí povinnost podstoupit nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den PCR test a do doby výsledku testu setrvat v samoizolaci. Po celých 14 dní nosit na veřejnosti respirátor. Výjimku mají plně očkovaní (min 14 dní od ukončení očkování max 9 měsíců) nebo občané, kteří prodělali nemoc (11 dní od a 180 dní po prvním pozitivním testu). Ti musí sice také absolvovat PCR test, ale do 5 dní po příletu (tedy hned po příletu). Do výsledku testu platí samoizolace. Povinnost 14 dní po příletu nosit respirátor platí pro všechny. Absolutní výjimku mají děti do věku 6 let. (vyhláška MZ ČR)

AKTUALIZACE 26.6.2021: české ministerstvo zdravotnictví zařadilo Kanárské ostrovy od pondělí 28.6.2021 mezi země s vysokým rizikem (červený semafor). Mění se tak pravidla pro návrat do ČR: antigenní test do 48 hodin před odletem z Kanárských ostrovů zůstává, navíc je PCR test po návratu do ČR a samoizolace. Výjimku mají očkovaní nebo po prodělané nemoci. Podmínky jsou přesně ZDE

AKTUALIZACE 21.6.2021: od 1. července 2021 při cestě po EU budou platit pouze covid pasy EU Digital Covid Certificate. Certifikát si občané ČR mohou stáhnout ZDE.

AKTUALIZACE 21.6.2021Španělská vláda vyřadila Českou republiku ze seznamu nebezpečných zemí, od 21/6/2021 již není nutné při cestě do Španělska a tedy i na Kanárské ostrovy mít test​ (bez ohledu na očkování). Stačí zdravotní formulář s QR kódem.

Od 1. července 2021 by měl ve všech zemích EU začít platit "Digitální covid certifikát", tedy elektronický doklad o očkování proti koronaviru, prodělané nemoci covid-19 nebo negativním testu. Cestující se jím bude prokazovat všude, kde bude potřebovat doklad o bezinfekčnosti. Primárně bude "Certifikát" sloužit pro cesty do zahraničí. 

Občané České republiky si "Certifikát" ve standardní formě mohou už nyní vyzvednout na Očkovacím portálu občana. Dá se také vyžádat na očkovacím či odběrovém místě nebo u praktického lékaře, kde byl občan očkován nebo testován. Zatím je nutné si pro každý úkon nebo test stáhnout nový certifikát, vlastně si občan stahuje potvrzení informace o tom, co se stalo. O certifikát je možné si požádat již po první dávce očkování, v osobním účtu na Očkovacím portálu také najdete další certifikáty - o prodělaném onemocnění, o výsledku antigenního testu, o výsledku PCR testu. Více podrobností a odpovědí na otázky naleznete ZDE

Po dobu přechodového období, tedy do 1. července 2021, bude uznávána papírová verze certifikátu o provedené vakcinaci od ministerstva zdravotnictví. Do budoucna však bude nutné přejít na jeho digitální podobu. 

Aktuálně od 7.6.2021 pro cestování z ČR na Kanárské ostrovy platí následující podmínky

Cesta z ČR na Kanárské ostrovy

Španělsko vydalo dnes v sobotu 5.6.2021 novou vyhlášku o hraničních kontrolách - text vyhlášky ZDE. Níže uvedené podmínky platí nově i pro pozemní hranice Španělska. Update 10.6.2021: děti do 12 let nemusí mít test - vyhláška

Obecně platí, že každý cestující je povinován před nástupem do letadla na letišti v Praze předložit negativní PCR nebo antigenní test, ne starší 48 hodin před hodinou předpokládaného příletu na Kanárské ostrovy/ubytování v hotelu a musí mít vyplněný španělský zdravotní formulář. Test (v digitální nebo tištěné podobě) musí mít každý cestující starší 6 let a musí obsahovat v angličtině údaje o negativním výsledku, datum provedení testu, identifikační údaje testované osoby včetně čísla cestovního dokladu a název autorizovaného zdravotnického zařízení, kde byl test proveden. 

Španělský zdravotní formulář je nutné vyplnit až po odbavení na letišti v Praze, protože je nezbytné v něm uvést přesnou identifikaci sedačky v letadle. Všechny potřebné informace k vyplnění testu najdete na našem webu ZDE. Po vyplnění formuláře vám systém vygeneruje a odešle na e-mail QR kód, který musíte předložit k naskenování po příletu na letiště na Kanárských ostrovech. (v některých případech se stává, že zpráva s QR kódem se doručí do "spamu")

VÝJIMKA z povinnosti předložit negativní PCR test platí od 7. června 2021 pro ty občany ČR, kteří buď prokazatelně prodělali onemocnění Covid-19 s tím, že od prvního pozitivního PCR testu nesmí uplynout méně než 11 a ne více než 180 dní (cestující se musí prokázat tímto potvrzením - ke stažení ZDE) anebo se prokáží potvrzením o kompletním očkování dokončeném minimálně 14 dní před odletem z Prahy. Potvrzení o očkování občan ČR získá na Očkovacím portálu občana

Cesta z Kanárských ostrovů do ČR

Obecně platí, že každý cestující je povinován před nástupem do letadla (při odbavení na kanárském letišti) předložit negativní Antigenní test, ne starší 24 hodin (nebo PCR test ne starší 72 hodin) před časem plánovaného odletu z Kanárských ostrovů a musí mít vyplněný český Příjezdový formulář - ZDE. Test (v digitální nebo tištěné podobě) musí mít každý cestující starší 6 let a musí obsahovat v angličtině údaje o negativním výsledku, datum provedení testu, identifikační údaje testované osoby včetně čísla cestovního dokladu a název autorizovaného zdravotnického zařízení, kde byl test proveden. Seznam autorizovaných laboratoří na Kanárských ostrovech nejdete ZDE. Příjezdový formulář je nutné vyplnit a odeslat před odbavením na kanárském letišti, na přepážce odbavení je nutné předložit QR kód. Po příletu do ČR není nutná karanténa ani další testy, aktualizované podmínky naleznete ZDE. (antigenní test je možné absolvovat na letišti Gran Canaria, rezervace ZDE)

VÝJIMKA z povinnosti předložit při odbavení test platí od 1.6.2021 pro ty cestující z Kanárských ostrovů do ČR, kteří buď prokazatelně prodělali onemocnění Covid-19 s tím, že od prvního pozitivního PCR testu nesmí uplynout méně než 14 a ne více než 180 dní (cestující se musí prokázat tímto potvrzením - ke stažení ZDE) anebo se prokáží potvrzením o ukončeném jednodávkovém (minimálně 14 dní a nejvíce 9 měsíců od aplikace) nebo dvoudávkovém očkování (maximálně 9 měsíců od první dávky). Výjimka platí i pro cestující, kteří absolvovali aplikaci jedné vakcíny ze dvou a od vakcinace uplynulo nejméně 22 dní ale ne více než 3 měsíce. Potvrzení o očkování občan ČR získá na Očkovacím portálu občana.

!!  každý občan po návratu z Kanárských ostrovů bez výjimky (očkovaný či neočkovaný nebo po nemoci) má povinnost nosit respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), a to v situacích uvedených v bodě II. vyhlášky, a to po dobu 14 dní po vstupu na území České republiky; 

Povinností vztahující se k Příjezdovému formuláři zůstávají nezměněny pro všechny cestující do ČR bez výjimek. 

Test vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR, kterým se stanovují výše uvedené podmínky je ke stažení ZDE

Aktuální podmínky pro ubytování na Kanárských ostrovech jsou na našem webu ZDE.  

UPOZORNĚNÍ: tyto podmínky pro cestování jsou platné v den aktualizace článku 5.6.2021 a mohou se měnit. Doporučujeme sledovat náš web pro aktuální informace nebo stránky Ministerstva zahraničí ČR. Pokud cestujete s cestovní kanceláří, informujte se u ní na aktuální podmínky pro vstup na Kanárské ostrovy a cestu zpět. 

Všechny další informace naleznete na našem webu www.grancanariaforum.cz, aktuální informace z dění na Kanárských ostrovech v denně aktualizovaných "Bleskových zprávách" ZDE, vše o koronaviru na Kanárských ostrovech pak samostatně v aktualizovaném článku ZDE, aktuální informace k cestování ZDE a nabídku našich služeb pak na webu www.grancanariaservis.cz

Přejeme Vám příjemnou cestu na dovolenou na Kanárské ostrovy a těšíme se na případné setkání s Vámi na ostrově "věčného jara" na Gran Canaria. 

Vytisknout

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Certifikát o antigennim testu

(Martin Nagy, 11. 6. 2021 14:33)

Dobrý den.
Rád bych se touto cestou chtěl zeptat, zda mi pro vstup do letadla a na území Tenerife bude stačit potvrzení - certifikát o provedenem testu že stránek ocko.uzis.cz? Automaticky je i v angličtině a obsahuje všechny požadované údaje.

Děkuji za odpověď, Nagy

Potvrzeni o ockovani prvni davky ze dvou

(Iveta, 6. 6. 2021 18:09)

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda potvrzeni o naockovani prvni davkou po vice jak 22 dnech staci mit jen v mobilnim telefonu. Jsem ted na Grand Canaria a nemam moznost si dokument vytisknout. Dekuji

 

 

 
TOPlist