Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace k cestování na Kanárské ostrovy po koronakrizi - AKTUALIZUJEME

2. 6. 2020

20200529_191603.jpg

Epidemie nového koronaviru stále trápí Kanárské ostrovy stejně jako celé Španělsko, počty nemocných jsou vysoké zejména v hlavním městě Las Palmas, na turistickém jihu je výskyt nemocných spíše sporadický. Z Evropy přilétají desítky letadel, sluníčko nám přeje, oceán je krásně teplý, pláže plné lidí. 

Na našem ostrově Gran Canaria turistický ruch neutichl. 

Při dodržení předepsaných hygienických pravidel žádné výrazné nebezpečí při vaší dovolené nehrozí. 

Aktuální situaci budeme stále bedlivě sledovat a informovat vás průběžně o všech novinkách, týkajících se obnovení standardního turistického ruchu. O obnovení letecké dopravy, o otevírání hotelů, o legislativních novinkách a také třeba o tom, co všechno se na Gran Canaria opět pro turisty otevírá. Uvítáme samozřejmě i vaše podněty a informace z jiných hodnověrných zdrojů, pište je do diskuze, rádi je následně v článku zveřejníme. 

AKTUÁLNÍ PODMÍNKY PRO CESTU Z ČR NA KANÁRSKÉ OSTROVY A ZPĚT  -  ZDE

Digitální COVID PAS pro občany ČR - ZDE

Aktualizované informace k dovolené na Gran Canaria - ZDE

Podmínky pro ubytování na Kanárských ostrovech ZDE

COVIDOVÁ PRAVIDLA NA KANÁRSKÝCH OSTROVECH + KONTAKTY ZDE 

TESTY COVID- seznam autorizovaných laboratoří a center na Kanárských ostrovech - ZDE

Covid TEST přímo na letišti Gran Canaria - ZDE

Co dělat v případě POZITIVNÍHO TESTU, jak s karanténou - ZDE

Informace českého ministerstva zdravotnictví - SEMAFOR - ZDE

Informace českého ministerstva zahraničí k cestování do Španělska -  ZDE

Kanárský SEMAFOR - ZDE

Španělský SEMAFOR

Evropský SEMAFOR

Povinnost nosit roušky "na ulici" končí 26.6.2021

Aktuální informace ke koronaviru sledujte v našem článku ZDE 

Sledujte náš facebook @GCForumCZ  twitter @GranCanariaCZ a 

instagram @grancanariaforum.cz

******************************

AKTUALIZUJEME

Pondělí 26.7.2021

Opatření pro cestu z ČR na Kanárské ostrovy, platnost od 26.7.2021 do 2.8.2021

Česká republika vyjma Prahy NENÍ na seznamu rizikových zemí španělského ministerstva zdravotnictví (SEZNAM). Cestující z ČR tak mají za povinnost vyplnit pouze zdravotní dotazník a vygenerovat si QR kód - ZDE. Pouze obyvatelé Prahy starší 12 let musí předložit potvrzení o očkování (kompletní ne starší 8 měsíců, jedna dávka ne starší než 4 měsíce a min 15 dní před příletem), prodělání nemoci (ne více než 6 měsíců) anebo negativní test (PCR, antigen, TMA ne starší 72 hodin). 

Cestující z ČR starší 12 let, kteří budou po dobu pobytu na Kanárských ostrovech ubytováni v regulovaných turistických zařízeních (vše vyjma privátů), musí spolu se zdravotním dotazníkem doložit na recepci při ubytování stejné dokumenty jako cestující s trvalým bydlištěm v Praze (očkování, prodělání anebo test). 

Zjednodušeně řečeno, kdo bydlí "ve svém" a nebo u soukromé osoby např. přes airbnb, vystačí jen se zdravotním dotazníkem. Doporučujeme se ubytovatele ale zeptat, zda bude potvrzení vyžadovat.

Letecká společnost SMARTWINGS však před vstupem na palubu pro odlety na Kanárské ostrovy vyžaduje

Všichni cestující mířící na Kanárské ostrovy musí před odletem vyplnit elektronický formulář dostupný na spth.gob.es nebo v aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Po registraci cestující obdrží QR kód, který je povinen při odbavení a po příletu předložit.

Od 26. 7. 2021 musí cestující mířící na Kanárské ostrovy z Prahy při odbavení předložit negativní antigenní (ne starší než 48 hodin) nebo PCR test (ne starší než 72 hodin) před příletem do Španělska.

Výjimka z povinnosti předložit negativní test platí pro:

a) děti do 12 let,
b) cestující, kteří se prokáží potvrzením o ukončeném očkování, přičemž od poslední dávky musí uplynout nejméně 14 dní. Akceptovány jsou všechny vakcíny schválené EMA a WHO.
c) cestující, kteří se prokáží potvrzením o prodělaném onemocnění covid-19 platným 11-180 dní od prvního pozitivního výsledku.

Pátek 23.7.2021

Z rozhodnutí španělských úřadů musí mít od pondělí 26.7.2021 obyvatelé Prahy, cestující na do Španělska a tedy i na Kanárské ostrovy vyjma zdravotního formuláře (QR) i potvrzení o negativním testu, nebo očkování či prodělání nemoci.

Z rozhodnutí českého ministerstva zdravotnictví zůstávají od pondělí 26.7.2021 Kanárské ostrovy mezi zeměmi s vysokým rizikem nákazy (seznam). Při návratu z Kanárů je povinný PCR test v Česku nejdříve pátý, ale nejpozději 14. den po příjezdu. Do té doby musí být dotyčná osoba v samoizolaci. Před návratem do ČR se vyžaduje antigenní test max 48 hodin před odletem. Výjimku z této povinnosti mají očkovaní a osoby, které prodělaly Covid ne více než před 180 dny. Pro všechny platí povinnost před příjezdem vyplnit příjezdový formulář. 

Čtvrtek 22.7.2021

Kanárská vláda dnes rozhodla, že ostrov Gran Canaria "postoupí" od soboty na stupeň "3" covidového semaforu. Tenerife, kde je situace nejhorší, stoupá na stupeň "4". Na "trojku" stoupá dále Fuerteventura a La Palma, Lanzarote a Gomera jsou na stupni 2 a Hierro na jedničce. SEMAFOR. Základní omezení jsou přehledně ZDE, v principu pro stupeň "3" platí, že setkávat se můžou max 4 osoby a vše se uzavírá od 00:00 do 06:00 hodin. Příjezdu a odjezdu turistů se omezení netýká. 

Středa 21.7.2021

Roušky "venku" jsou nadále dobrovolné! Vládní koalice dnes s pomocí zdržení se ERC a PNV a s podporou Ciudadanos a Bildu schválila zákon, který potvrdil vládní dekret 13/2021 z 26. června. Roušky jsou tak definitivně ve Španělsku včetně Kanárských ostrovů povinné ve venkovních prostorách jen pokud není možné zajistit rozestup 1,5 metru od jiných osob.

Úterý 20.7.2021

Cestující z Gran Canaria do ČR mohou antigenní test absolvovat přímo na letišti před odletem. Objednání termínu je nutné. INFO/20.7.2021/

Neděle 18.7.2021

Gloria Palace Amadores Thalasso & Hotel se po rekonstrukci otevřel pro klienty 25. června 2021. Aktuálně nabízí slevy pro pobyt až ve výši 30%. Více INFO.

Pátek 16.7.2021

Španělsko od 19.7.2021 zařadilo Českou republiku mezi bezpečné země. Při příjezdu tak již není nutné prokazovat bezinfekčnost, stačí jen "příjezdový formulář". Kanárské hotely však nadále vyžadují testy nebo potvrzení o očkování či prodělané nemoci.   

Úterý 13.7.2021

Španělsko s platností od 14.7.2021 prodloužilo pro osoby bez očkování a bez dokladu o prodělání Covid-19 platnost PCR testů. Nově je možné při vstupu do země předložit PCR test až 72 hodin od odběru. 48 hodin pro antigenní testy zůstává.  Vyhláška.

Sobota 10.7.2021

Španělská vláda rozhodla, že Česká republika je rizikovou zemíCestující z ČR musí při příletu předložit negativní antigenní nebo PCR test ne starší 48 hodin. Výjimku mají děti do 12 let, plně očkovaní a osoby, které prodělaly Covid-19. Nadále zůstává povinnost předložit negativní test i při ubytování na Kanárských ostrovech. Opatření vstupuje v platnost z neděle na pondělí 12.7.2021 a platí zatím do 18.7.2021 do půlnoci. 

Pátek 9.7.2021

České ministerstvo zdravotnictví ponechalo Kanárské ostrovy nadále v seznamu zemí s vysokým rizikem nákazy - seznam

Přehledné podmínky pro vstup do ČR po 9. červenci 2021 - ZDE

Kvůli vyššímu počtu nově zjištěných aktivních případů nového koronaviru rozhodla kanárská vláda, že se ostrov Gran Canaria posunuje na druhý stupeň covidového semaforu. Tenerife, kde je situace výrazně složitější, postupuje na červený stupeň "3". Semafor

Středa 7.7.2021

K častým dotazům uvádíme, že v noci ze dne 8.7. na 9.7.2021 se mění pravidla pro cestování z Kanárských ostrovů do České republiky. Očkovaní a lidé, kteří prodělali nemoc Covid-19, budou mít návrat do ČR výrazně jednodušší, stačí jim vyplnit "příjezdový formulář". Více informací najdete v našem aktualizovaném článku ZDE a nebo na webu Ministerstva zdravotnictví, kde je zveřejněná vyhláška

Pátek 2.7.2021

Při návratu do ČR z Kanárských ostrovů platí z rozhodnutí české vlády od 9. července nové podmínky. Přesný popis najdete na našem webu ZDE. /2.7.2021/

Kanárské ostrovy zůstávají pro Českou republiku i nadále zemí "s vysokým rizikem" nákazySEZNAM  /2.7.2021/

Středa 30.6.2021

Od 1. července platí VÝZNAMNÁ ZMĚNA při cestě z Kanárských ostrovů do ČR. Před odletem do ČR musí všichni odeslat "příjezdový formulář" a podstoupit antigenní test ne starší 48 hodin před hodinou odletu (platí pro všechny bez výjimek, očkovaní i neočkovaní). Po příletu do ČR platí povinnost podstoupit nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den PCR test a do doby výsledku testu setrvat v samoizolaci. Po celých 14 dní nosit na veřejnosti respirátor. Výjimku mají plně očkovaní (min 14 dní od ukončení očkování max 9 měsíců) nebo občané, kteří prodělali nemoc (11 dní od a 180 dní po prvním pozitivním testu). Ti musí sice také absolvovat PCR test, ale do 5 dní po příletu (tedy hned po příletu). Do výsledku testu platí samoizolace. Povinnost 14 dní po příletu nosit respirátor platí pro všechny.

Úterý 29.6.2021

Česká republika není ve španělském (až do 4/7/2021) seznamu rizikových zemí (semafor), takže vyjma vyplnění dotazníku na španělském webu ministerstva zdravotnictví s vygenerováním QR kódu není nutný pro vstup do Španělska žádný test. To však neplatí pro pobyty v hotelech, prázdninových hotelích nebo prázdninových apartmánech, tam musí všichni rekreanti ve věku od šesti let prokázat negativní test (AG nebo PCR), potvrzení o očkování nebo o proběhlé nemoci. Podrobnosti ZDE.

Pondělí 28.6.2021

Po rekonstrukci se otevírá další hotel HD Parque Cristóbal (mapa). V komplexu bylo postaveno 16 nových vil, přibyla „vířivka“ a 77 z 233 bungalovů bylo přeměněno na „ pokoje pro páry“ bez kuchyněk.

Neděle 27.6.2021

Ačkoli je epidemiologická situace na Tenerife velmi špatná a ostrov je na červeném semaforu, mohou jeho obyvatelé volně cestovat mezi ostrovy, nepotřebují žádné testy či potvrzení o očkování. Stejně jako obyvatelé  . Naproti tomu cestující ze španělské pevniny musí předložit negativní antigenní test ne starší než 72 hodin. Také zahraniční turisté přijíždějící na Kanárské ostrovy musí předložit digitální certifikát nebo jinou dokumentaci prokazující, že byli plně očkováni, prodělali Covid před méně než šest měsíci nebo mají negativní antigenní test. Děti mladší šesti let jsou osvobozeny. 

Sobota 26.6.2021

České ministerstvo zdravotnictví zařadilo Kanárské ostrovy od pondělí 28.6.2021 mezi země s vysokým rizikem (červený semafor). Mění se tak pravidla pro návrat do ČR: antigenní test do 48 hodin před odletem z Kanárských ostrovů zůstává, navíc je PCR test po návratu do ČR a samoizolace. Výjimku mají očkovaní nebo po prodělané nemoci. Podmínky jsou přesně ZDE

Pátek 25.6.2021

Antigenní testy před cestou do ČR je možné si udělat přímo na letišti. Podmínkou je včasná rezervace termínu, vše včetně rezervace najdete ZDE.

Středa 23.6.2021

Potvrzeno, ve španělském SEZNAMu rizikových zemí Česká republika od 21.6.2021 není. Takže pro vstup do země včetně Kanárských ostrovů stačí jen zdravotní formulář. Seznam je týdně aktualizován ZDE.

Od 1. července 2021 při cestě po EU budou platit pouze covid pasy EU Digital Covid Certificate. Certifikát si občané ČR mohou stáhnout ZDE.

Pondělí 21.6.2021

Španělská vláda vyřadila Českou republiku ze seznamu nebezpečných zemí, od 21/6/2021 již není nutné při cestě do Španělska a tedy i na Kanárské ostrovy mít test​ (bez ohledu na očkování). Stačí zdravotní formulář s QR kódem.

Neděle 20.6.2021

Kanárské ostrovy jsou i pro další týden z pohledu českého ministerstva zdravotnictví zemí se středním rizikem - SEZNAMDetailní podmínky vstupu na územ ČR jsou ZDE.

Pátek 18.6.2021

Španělský premiér dnes oficiálně oznámil, že od příští neděle 26. června 2021 bude v celé zemi zrušena povinnost nosit roušky ve venkovních prostorách, tedy i na plážích. 

Čtvrtek 17.6.2021

Přehledně všechny podmínky cestování do Španělska naleznete na českém webu COVID PORTÁL.

Pondělí 14.6.2021

Španělská vláda rozhodla, že děti do věku 12 let nemusí mít od 9. června při vstupu do Španělska včetně Kanárských ostrovů test proti covidu (ani AG ani PCR). Vyhláška je ZDE.

Pátek 11.6.2021

Kanárské ostrovy jsou pro Českou republiku i pro další týden od 14/6/2021 zemí se středním rizikem nákazy, informovalo o tom české ministerstvo zdravotnictví ZDE. Pro cestování na Kanárské ostrovy tak stále platí stejné podmínky, které jsme sumarizovali ZDE

Neděle 6.6.2021

Aktuálně platné podmínky pro ubytování na Kanárských ostrovech - ZDE

Sobota 5.6.2021

Španělsko vydalo dnes v sobotu 5.6.2021 novou vyhlášku o hraničních kontrolách - text vyhlášky ZDEDŮLEŽITÁ změna! Není nutný PCR, ale stačí antigenní test, ale POZOR, nesmí být proveden dříve než 48 hodin před hodinou příletu na Kanáry!! Více v našem aktualizovaném článku ZDE

Kanárské ostrovy jsou nadále i v týdnu od 7.6.2021 pro Českou republiku středně nebezpečnou zemí, po návratu do ČR není nutný test ani karanténa. Přesné podmínky pro cestování naleznete na našem webu ZDE

Pátek 4.6.2021

Aktuální covidové podmínky pro cestu z ČR na Kanárské ostrovy a zpět - ZDE

Neděle 30.5.2021

Kanárské ostrovy jsou pro české Ministerstvo zdravotnictví i pro další týden zemí "se středním rizikem", tedy platí stejná pravidla při návratu do ČR jako dosud. AG test 24 hodin před odletem z Kanárů a vyplněný a odeslaný příjezdový formulář. PCR ani AG test po návratu do ČR není nutný. Pro cestu na Kanárské ostrovy stále platí povinnost PCR testu. SEZNAMPRAVIDLA

Čtvrtek 27.5.2021

Kanárská vláda dnes rozhodla, že přestane vyžadovat covidové testy od národních cestujících, kteří jsou očkovaní anebo prodělali onemocnění s virem Sars-Cov2. 

Gran Canaria díky dobrým epidemiologickým hodnotám vstoupí zítra do zelené "barvy" covidového semaforu. Setkávat se tak bude moc již od pátku až 10 osob, zvýší se kapacita restaurací na 75%, u stolů v barech a restauracích bude smět sedět až 6 osob. Další rozvolnění se týká sportovních a kulturních aktivit. Roušky se musí nadále nosit všude vyjma pláže a bazénu.

Pátek 21.5.2021

Letecké spojení s Evropou se pomalu obnovuje. Společnost Vueling zahájí od července lety mezi Gran Canaria a Římem.

Úterý 18.5.2021

Německá letecká společnost TUIfly nabízí slevy až 33% na lety z Německa na Kanárské ostrovy. Slevy platí pro lety mezi 20. květnem až 31. říjnem 2021. Nabídka letů SUN CANARIA je ZDE.

Pondělí 17.5.2021

Hotelová skupina LOPESAN nabízí pro léto na jihu Gran Canaria slevy na ubytování až 40% - INFO.

Sobota 15.5.2021

Kanárské ostrovy jsou pro české MZ i další týden zemí se středním rizikem nákazy. Podmínky pro cestování se tak nemění: při odletu z Kanárských ostrovů je pro neočkované nutný antigenní test a vyplněný příjezdový formulář, po příletu do ČR nejsou omezení. Pro odlet do Španělska je nadále nutný PCR test a dotazník. INFO čs ministerstva zdravotnictví. 

Úterý 11.5.2021

K častým dotazům uvádíme, že na Kanárských ostrovech od neděle neplatí zákaz nočního vycházení

Neděle 9.5.2021

Kanárský nejvyšší soud odmítl nařízení kanárské vlády, kterým se měl i po skončení celošpanělského výjimečného stavu prodloužit na Kanárských ostrovech noční zákaz vycházení, počet lidí na bohoslužbách a zákaz cestování z ostrovů při stupni 3 a 4 semaforu. 

Pátek 7.5.2021

Od pondělí 10.5.2021 po příletu do ČR není nutný PCR test. Více INFO na našem webu.

Hotelový řetězec BARCELÓ nabízí na letní dovolenou na Kanárských ostrovech slevu až 35%. Více INFO.

Čtvrtek 6.5.2021

Kanárská vláda dnes rozhodla, že až tuto neděli skončí výjimečný stav, bude na ostrovech zachována úroveň epidemiologické výstrahy i omezení proti pandemii, jako jsou povinné kontroly v přístavech a na  letištích. Stejně má zůstat zákaz vycházení ve 23:00 hodin. Konečné rozhodnutí však bude na nejvyšším kanárském soudu. Vyhláška vyjde v sobotu ve Věstníku. Kanárské ostrovy se již na podzim 2020 pokusily zavést kontrolu na letištích a v přístavech, tato opatření byla následně zrušena španělským Ústavním soudem. 

Úterý 4.5.2021

Ministerstvo zahraničí upřesnilo podmínky pro návrat občanů do ČR. Přesné informace jsou ZDE

Pondělí 3.5.2021

SDĚLENÍ MINISTERSTVA ZAHRANIČÍ ČRDobrá zpráva pro již očkované: Od 4.5. bude platit, že kdo má alespoň 14 dní po druhé dávce, může se vracet z "červených" a "oranžových" zemí bez testů či karantény. Je to první krok k obnovení běžného cestování. Další kroky budou následovat. Přehled států

Pátek 30.4.2021

Z rozhodnutí českého MZ jsou Kanárské ostrovy i další týden "nebezpečnou zemí" (seznam) a zůstávají AG testy před odletem do ČR i PCR testy po příletu do ČR. Opatření

Středa 28.4.2021

Sdělení společnosti SMARTWINGS - cestující, kteří předloží písemné potvrzení v anglickém jazyce o kompletním očkování proti onemocnění COVID-19 vakcínou schválenou Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA), přičemž od očkování uplynulo nejméně sedm dní, nemusí předpokládat při vstupu na palubu antigenní test. Stejně tak cestují bez potvrzení i ti, kteří letí ze "zelené" země. INFO

Pátek 23.4.2021

Obří mořské akvárium Poema del Mar v Puerto de La Luz v Las Palmas se pro veřejnost otevře 1.5.2021. Oznámil to viceprezident společnosti Loro Parque, Christoph Kiessling.

Čtvrtek 22.4.2021

Kanárská vláda ponechala i pro příští týden ostrov Gran Canaria na stupni 3 "covidového semaforu", ale zmírnila zákaz vycházení. Zřejmě již od pátku bude platit zákaz vycházení až od 23 do 6 hodin, taktéž restaurace budou muset zavřít až ve 23 hodin.

Cestování mezi ostrovy na stupni 3 "covidového semaforu" bude možné již brzy po předložení negativního PCR anebo AG testu. Aktuálně se toto opatření týká ostrov Tenerife a Gran Canaria. 

Středa 21.4.2021

Předseda vlády Kanárských ostrovů Ángel Víctor Torres je pro zachování zdravotních kontrol v přístavech a na letištích na ostrovech i po skončení celostátního stavu poplachu dne 9. května 2021. Je cílem kanárské vlády zabránit šíření koronaviru, uvedl Torres.

Hotel RIU Palace Maspalomas se po právě probíhající rekonstrukci znovuotevře pro své klienty dne 1.8.2021, Již nyní je možné rezervovat pobyty s výhodnou slevou. INFO

Neděle 19.4.2021

Pro ministerstvo zdravotnictví ČR zůstávají i pro další týden (19.4.-25.4.2021) Kanárské ostrovy zemí s vysokým rizikem nákazy - INFO. Nejdříve 24 hodin před odletem z Kanárských ostrov je tedy nutné získat negativní antigenní test, odeslat "příjezdový formulář" a po příletu do ČR absolvovat do 5 dní PCR test. Do doby testu je nutné zůstat v karanténě. Vše v tabulce MZ ČR.

Čtvrtek 15.4.2021

Gran Canaria zůstává i další týden na stupni "3" covidového semaforu. INFO

Pondělí 12.4.2021

DŮLEŽITÁ INFORMACE! Každý turista, který přijede na Kanárské ostrovy a vlastní "chytrý telefon", má za povinnost si stáhnout do svého telefonu aplikaci pro upozornění na výskyt infekce RadarCOVID, která je k dispozici pro iPhone i Android. Na základě vaší polohy vás aplikace upozorní na riziko výskytu infekce COVID-19.

Neděle 11.4.2021

Aktuálně platné Podmínky pro vycestování z ČR na Kanárské ostrovy. Upozorňujeme, že je velice obtížné je splnit bez tzv chytrého telefonu a mobilních dat. Cestující musí totiž před odletem z ČR vyplnit španělský zdravotní dotazník, kde musí uvést číslo sedačky v letadle. To se ale většinou dozví až po odbavení na letišti v Praze. Teprve poté může dokončit formulář a získat vyžadovaný QR kód. 

Chytrý mobilní telefon je nutný i při cestě zpátky z Kanárských ostrovů do ČR. Na kanárském letišti, při odbavení, je nutné načíst QR kód letecké společnosti u odbavovací přepážky. Nebo doložit QR kód, který cestující získá po vyplnění příjezdového formuláře, jinak nedostane palubní vstupenku. Další povinnosti před odletem z Kanárských ostrovů jsou ZDE

Sobota 10.4.2021

Pro ministerstvo zdravotnictví ČR zůstávají i pro další týden (12.4.18.4.2021) Kanárské ostrovy zemí s vysokým rizikem nákazy - INFO. Nejdříve 24 hodin před odletem z Kanárských ostrov je tedy nutné získat negativní antigenní test, odeslat "příjezdový formulář" a po příletu do ČR absolvovat do 5 dní PCR test. Do doby testu je nutné zůstat v karanténě. Vše v tabulce MZ ČR.

Čtvrtek 8.4.2021

Antigenní anebo PCR test před odletem z Gran Canaria do ČR je již nyní možné si zajistit na letišti na Gran Canaria. Více INFO, stačí zadat název letiště. Mapa umístění odběrového místa v prvním patře na letišti GC je ZDEAntigenní test trvá cca jednu hodinu.

Středa 7.4.2021

Španělské ministerstvo zdravotnictví dnes "zruší" nesmyslnou vyhlášku o povinnosti nošení roušky i při odpočinku na pláži a u bazénu. Kanárská vláda při vyhlášení této vyhlášky minulý týden jasně deklarovalo, že ji neplánujte vynucovat. Nošení roušky na pláži je nutné, tak jako dosud, jen při příchodu a odchodu a při procházení se po pláži.

Sobota 3.4.2021

České Ministerstvo zdravotnictví i přes rozhodnutí soudu ponechalo při návratu z Kanárských ostrovů (země s vysokým rizikem) povinnost absolvovat antigenní test před odletem do ČR. Tuto povinnost podmínilo použitím veřejné dopravy, což je letecká přeprava. Takže i nadále pro návrat z Kanárských ostrovů platí: AG test min 24 hodin před odletem nebo PCR test 72 hodin před odletem. Po příletu do ČR pak do 5 dní po příletu PCR test. INFO

Pátek 2.4.2021

České Ministerstvo zdravotnictví udržuje Kanárské ostrovy i pro další týden (5.4.-11.4.2021) v seznamu zemí s vysokým rizikem nákazy - vyhláška. Postup při návratu do ČR je ZDE.

Středa 31.3.2021

Kanárská vláda dnes sdělila, že nebude uplatňovat nošení roušky na plážích

Soud zrušil jako nezákonnou tu část opatření ministerstva zdravotnictví, která po českých občanech žádá před návratem do České republiky negativní test na covid-19. Platnost zrušení odložil na datum 5/4/2021. Pokud Ministerstvo zdravotnictví nevydá novou vyhlášku, nebude nutné po 5/4 před odletem z Kanárů do ČR absolvovat antigenní test.

Úterý 30.3.2021

Podle nařízení španělské vlády je nutné od středy 31/3/2021 nosit roušku všude ve veřejných uzavřených i otevřených prostorách, a to bez výjimek. Nařízení se týká pohybu a ležení na plážích, u bazénů a také turistiky v přírodě. Výjimku má jen individuální sport. Nařízení je ke stažení ZDE

Pátek 26.3.2021

Německo zařadilo Českou republiku mezi skupinu zemí s vysokým rizikem nákazy (Hochinzidenzgebiet). Přesun znamená, že Německo uvolní mj. průjezd pozemní dopravy přes své území bez testů. Změna bude platit od půlnoci ze soboty na neděli 28.3.2021. Průjezd Německem bez testu bude možný i pro osobní dopravu. Zároveň ale platí, že při průjezdu Německem je nutné splnit podmínky vstupu do cílové země (Španělsko vyžaduje PCR ne starší 72 hodin), nejčastěji jde o negativní test. Tranzit bez nutnosti předložení testu se vztahuje i na cesty na německá letiště. Naopak při příletu do Německa musí mít cestovatel negativní test už před nástupem do letadla (totéž vyžaduje Česká republika). To vše znamená, že na Kanárské ostrovy se dá od neděle létat i z Německa, což mže být cenově výhodnější. Z německých letišť létá na Kanárské ostrovy  easyjet, Eurowings, Lufthansa a další. 

Pro české ministerstvo zdravotnictví jsou Kanárské ostrovy i pro další týden od 29.3. do 5.3.2021 zemí " s vysokým rizikem nákazy" - INFOPři návratu do ČR je tedy nadále nutné před odletem z Kanárských ostrovů absolvovat antigenní test a po návratu do ČR do 5 dní PCR test. Přesné instrukce. Vše je ZDE na webu MZ ČR.

Čtvrtek 25.3.2021

Všechna epidemiologická aktuálně platná omezení pro jednotlivé ostrovy jsou ZDE ve španělštině. Pro pochopení stačí zapnout překladač. 

Pondělí 22.3.2021

Vláda rozhodla po dobu Velikonoc o omezení pohybu obyvatel mezi ostrovy. V období od 26/3 do 9/4 je vyjma zákonem specifikovaných nutných činností povoleno cestovat mezi ostrovy jen s testem PCR nebo AG. Vyhláška vlády s přesnými pravidly je ZDE

Pátek 19.3.2021

Kanárská vláda rozhodla omezit pohyb obyvatel mezi ostrovy po dobu Velikonoc. Od 26. března do 9. dubna je povoleno cestovat jen v důvodech uvedených v Královském dekretu Real Decreto 996 z roku 2020.

Podle rozhodnutí českého ministerstva zdravotnictví zůstávají i pro další týden (22.3.-28.3.2021) Kanárské ostrovy zemí s vysokým rizikem nákazy (SEZNAM). Stále tak platí omezení pro cestu z Kanárských ostrovů v podobě antigenního testu před odletem z Kanárů do ČR a po příletu do ČR povinnost PCR testu do 5 dnů (INFO).

Abora Interclub Atlantic od společnosti Lopesan Hotels se v San Augustín pro zákazníky otevře již 24. března. MAPA

Čtvrtek 18.3.2021

Kanárská vláda dnes rozhodla, že ostrovy Gran Canaria, Tenerife a Fuerteventura se pondělí od 00:00 hodin vrací na úroveň 3 covidového semaforu. Zákaz vycházení je od 22 do 6 hodin, dodání nákupu domů je možné do 24 hodin a schůzky mezi lidmi, které nežijí společně, jsou povolené pouze do 4 osob.  

Kanárská vláda dnes rozhodla, že obyvatelé Kanárských ostrovů mohou o Velikonocích (od 26. března od 00:00 do 24:00 dne 9. dubna) cestovat mezi ostrovy, pokud předloží negativní test PCR nebo antigen. 

Středa 17.3.2021

Přehled ubytovacích kapacit na Gran Canaria, ve kterých platí pro zahraniční turisty pojistka Kanárské vlády pro případ onemocnění novým koronavirem. Klikněte na Oferta Alojativa en Gran Canaria ZDE

Německá letecká společnost CONDOR plánuje od května směr Gran Canaria pětkrát týdně lety z Frankfurtu, tři lety z Düsseldorfu, dva týdenní lety také z Hamburku, Lipska, Stuttgartu a Mnichova.

Neděle 14.3.2021

Společnost Lopesan přichystala ke Dni otců zajímavou "předvelikonoční" nabídku. Ubytování již od 67 eur za osobu a noc. Platí pro hotely Lopesan Villa del Conde a Lopesan Baobab, oba v lokalitě Meloneras. To vše při objednávkách do 21.3.2021 a ubytování do 28.3.2021. INFO

Sobota 13.3.2021

Důležitá informace!! Kanárská vláda již zveřejnila ve věstníku Kanárských ostrovů (BOC) nová specifická a dočasná opatření, která se dotknou Gran Canaria, Tenerife a Fuerteventura od pondělí 15. března od 00:00 hodin. Opatření stanoví zákaz vycházení od 22 do 6 hodin, zákaz setkávání více než 4 osob, omezení kapacity všech restaurací vně i uvnitř na 50%, na pracovištích bude povoleno pouze 33% kapacity ve společných prostorách (toalety, zasedací místnosti, vchody ...) a další. 

Pátek 12.3.2021

Letecká společnost Ryanair nabízí letenky na letní sezónu již od 19,90 eur. INFO. Pro letenky zakoupené do 31/3 platí bezplatná změna rezervace až do konce října. 

Z rozhodnutí českého ministerstva zdravotnictví ZDE zůstává celé Španělsko a tedy i Kanárské ostrovy i pro týden od 15. do 22.3.2021 "zemí s vysokým rizikem nákazy", tedy červenou zemí. Jaké povinnosti platí při příjezdu do ČR naleznete ZDE.

Test PCR ze slin. Nemocnice La Paloma v Las Palmas je jediným zařízením na Gran Canaria, které provádí PCR test neinvazním způsobem ze slin. Více INFO

Čtvrtek 11.3.2021

Kanárská vláda dnes zpřísnila omezení na Gran Canaria, i když počet pozitivně testovaných stále klesá. Od pondělí 15. března v 00:00 bude zákaz vycházení od 22:00 do 06:00 hodin. Ve veřejných i soukromých prostorách bude povoleno setkání maximálně 4 spolu nežijících osob. Vláda nerozhodla o uzavření vnitřních tělocvičen a restaurací ani neomezila cestování na ostrov a z ostrova.  

Španělská ministryně zdravotnictví zakázala v období Velikonoc (26.3. - 9.4.2021) po celém Španělsku vnitrostátní cestování včetně návštěvy příbuzných (s výjimkou Kanárských a Baleárských ostrovů). Cestovat z jednoho regionu do druhého v této době je zakázáno také turistům. Takže, pokud budete v tomto termínu na dovolené ve Španělsku, nemáte povoleno měnit regiony, výjimkou je jen letecký transit. Kanárská vláda oznámí opatření dnes. 

Pondělí 8.3.2021

Seznam autorizovaných laboratoří a center na Kanárských ostrovech - ZDE

Co dělat v případě nemoci, jak s karanténou - ZDE

Pátek 5.3.2021

Podle rozhodnutí českého Ministerstva zdravotnictví ČR jsou Kanárské ostrovy i nadále v týdnu od 8.3. do 14.3.2021 zemí s vysokým rizikem nákazy. Proto při návratu z Kanárů je nutné před odletem do ČR získat negativní antigenní test a po příletu do ČR absolvovat do pěti dnů PCR test. Pravidla vstupu do ČR ZDE. Při vstupu do Španělska je stále nutný negativní PCR test a zdravotní dotazník - INFO

Club Maspalomas Suites & Spa se rozhodl znovu otevřít a první návštěvníky přivítá již 26. března. Podle vyjádření ředitelky Elviry de Toro s důrazem na středoevropský trhHotel je pouze pro dospělé a návštěvníky láká na 25 metrů dlouhý vyhřívaný bazén. Kvalita a služby tohoto 4* hotelu jej řadí na pozici "1" webu TriAdpvisor v oblasti spokojenosti zákazníků na ostrově Gran Canaria a samozřejmě i v Maspalomas.

Středa 3.3.2021

Radnice v Las Palmas oznámila, že intenzivně pracuje na systému, který umožní ve žlutých městských autobusech zavést placení kreditní kartou, mobilním telefonem nebo hodinkami. Od začátku pandemie, kdy bylo zrušeno placení v hotovosti, je možné hradit jízdné pouze předplacenou kartou, což je problematické pro turisty. Zelené meziměstské autobusy již placení v hotovosti obnovily, placení kreditní kartou zůstalo.

Úterý 2.3.2021

Letecká společnost Smartwings bude od pátku 5.3.2021 vyžadovat od všech cestujících před nástupem na palubu letadla negativní test akreditované laboratoře. Antigenní nebo PCR. Opatření platí samozřejmě i pro lety na Kanárské ostrovyVýsledek antigenního testu nesmí být starší než 24 hodin, výsledek RT-PCR testu nesmí být starší než 72 hodin před nástupem na palubu letadla. I nadále musí cestující splňovat veškeré podmínky pro vstup do dané země. PODROBNOSTI

Sobota 27.2.2021

Vláda ČR od 1. března 2021 omezila pohyb obyvatel na území České republiky - vyhláškaOmezení pohybu se však netýká turismu. Ve vyhlášce v bodu II/11 je doslova uvedeno, že omezení pohybu se netýká ... "cesta za účelem vycestování z České republiky". 

Pátek 26.2.2021

I přes zlepšující se situaci s novým koronavirem (index IA 14 je na Kanárských ostrovech 105,97, v České republice 1.120,03, tedy v ČR je 10,5 x vyšší počet nových případů za 14 dní na 100 tisíc obyvatel) jsou pro české ministerstvo zdravotnictví i pro další týden od 1.3. do 7.3.2021 Kanárské ostrovy zemí s vysokým rizikem nákazy - SEZNAM.

Stále tedy platí při cestě z Kanárských ostrovů do ČR: antigenní test ne starší 24 hodin před odletem z Kanárů a PCR test do 5 dní po příletu - přesné pokyny ZDE

Čtvrtek 25.2.2021

Od dnešního dne je vstup na palubu letadel Smartwings, které létají na Kanárské ostrovy, možný jen s respirátorem. Podrobnější info ZDE

Kanárské ostrovy "získaly" díky zlepšující se epidemiologické situaci na dnes aktualizované evropské mapě Covid-19 světle oranžovou barvu (třetí stupeň na sedmistupňové škále). Je tak pravděpodobné, že tuto situaci zítra zohlední i české ministerstvo zdravotnictví a posune Kanárské ostrovy z "červených" zemí do zemí "oranžových". To by znamenal, že při návratu z Kanárů do ČR by nebylo nutné absolvovat PCR test (tabulka opatření českého MZ).

Neděle 21.2.2021

Díky příznivým epidemiologickým ukazatelům se Gran Canaria posune na "covidovém" semaforu na stupeň č. 2. Od pondělní půlnoci se tak ostrov "otevře", tedy bude možné volně cestovat ven i dovnitř (netýkalo se turistů). Zákaz nočního vycházení bude až od 23 hodin, otevřou se vnitřní prostory restaurací, scházet se bude moci až 6 osob které spolu nebydlí (včetně restaurací), budou povoleny návštěvy v nemocnicích a domovech důchodců, otevřou se fitka a bude povolen individuální neprofesionální sport. SEMAFOR. Přesný přehled omezení podle jednotlivých stupňů je ZDE

Německá cestovní kancelář ALLTOURS bude od podzimu ve svých hotelech ALLSUN ubytovávat jenom hosty, kteří budou mít potvrzení o očkování proti koronaviru. Na Gran Canaria se to týká hotelu Esplendido Maspalomas a Lucana na Playa del Inglés

Sobota 20.2.2021

Podle českého Ministerstva zdravotnictví jsou Kanárské ostrovy i další týden od 22. do 27. února 2021 zemí s vysokým rizikem nákazy - SEZNAM. Nadále tedy platí při cestě z ČR na Kanárya/ PCR test ne starší 72 hodin  b/ zdravotní dotazník.  Při návratu z Kanárů do ČRa/ antigenní test ne starší 24 hodin před odletem z ostrovů do ČR, b/ příjezdový formulář  c/ PCR test do 5 dní po příletu do ČR.

Pátek 19.2.2021

Pokud se epidemiologická situace dramaticky nezmění, ostrov Gran Canaria v pondělí "klesne" na covidovém semaforu ze třetího na druhý stupeň. To by znamenalo, že bude možné ostrov opustit a vstoupit na něj bez zvláštního odůvodnění (netýkalo se turistů). Začátek zákazu vycházení se posune o jednu hodinu na 23:00 (do 6:00), bude povoleno setkání mezi obyvateli, kteří spolu nežijí v počtu maximálně 6 osob, stejný počet hostů v restauraci, které by se znovu otevřely i uvnitř. Nový stupeň by umožnil i otevření vnitřních tělocvičen.

Středa 17.2.2021

K častým dotazům našich čtenářů uvádíme, že informace na webu cestovní kanceláře Canaria travel ZDE, že pro cestu na Kanárské ostrovy je dostačující antigenní test (ne starší než 48 h), není v souladu se stanoviskem Konzulárního oddělení Velvyslanectví České Republiky v Madridu.

Na náš přímý dotaz nám Konzulát v Madridu dne 16. února 2021 odpověděl takto (přesná citace):

Dobrý den,
při příletu na Kanárské ostrovy je povinností mít osvědčení o RT-PCR či TMA testu na covid-19 (nikoliv antigenní test). Tato povinnost vychází z celostátní úpravy, která je nadřazena ustanovením na úrovni autonomních oblastí. Od 5. 2. 2021 jsou Kanárské ostrovy z hlediska českého "semaforu" červené (na rozdíl od zbytku Španělska, které je tmavě červené).

S pozdravem a přáním hezkého dne
Lenka Svobodová

Sección consular de la Embajada de la República Checa en Madrid
Konzulární oddělení Velvyslanectví České Republiky v Madridu
tel.: +34 91.353.18.97, fax: +34 91 353 18 98
e-mail: consulate_madrid@mzv.cz
 

Úterý 16.2.2021

Gloria Palace, kanárská hotelová skupina, představí zítra předsedovi Cabildo de Gran Canaria Antoniu Moralesovi rekonstrukci hotelu Gloria Palace ve čtvrti San Augustín (Maspalomas - mapa). Modernizace v ceně 30 milionů eur trvala 5 měsíců. Ředitel provozu řetězce Gloria Thalasso & Hotels José María Mañaricúa, prezident Federace pohostinství a cestovního ruchu, uvítá zítra také starostku San Bartolomé de Tirajana, Concepción Narváez.  

Pondělí 15.2.2021

UPOZORNĚNÍ pro cestující na Kanárské ostrovy s tranzitem přes Německo. S ohledem na zpřísňující se opatření na straně Německa, která mohou mít dopad i na otázky tranzitu, doporučujeme před plánováním cesty navštívit stránky Českého velvyslanectví v Berlíně

Neděle 14.2.2021

Hospital La Paloma v hlavním městě Las Palmas je prvním a jediným pracovištěm na Gran Canaria, který zajišťuje PCR test stěrem slin. Cena je 140 eur. O termín testu je nutné si požádat prostřednictvím webového formuláře nebo zavolat na číslo  928 23 44 66.

Sobota 13.2.2021

DŮLEŽITÉ

Pokud máte během dovolené příznaky, jako je kašel, horečka, dušnost nebo nepříjemné pocity, izolujte se ve svém ubytování a zavolejte na číslo 900 112 061, kde vám dají pokyny, na jaké zdravotnické zařízení se máte obrátit.

Stejně postupujte, pokud vám byl testem zjištěn Covid-19. Do karantény musí nastoupit i všichni, kteří s vámi přišli do bezprostředního kontaktu. Izolujte se ve stejném hotelu, pokud je to možné, nebo v jiném zařízení určeném zdravotnickými úřady a pojišťovnou. Neprodleně informujte svou pojišťovnu. Doklady o vícenákladech, spojených s izolací, změnou letenek a dalšími přímými výdaji uschovejte pro pojišťovnu. Pokud nemáte pojistné krytí z ČR a pokud bydlíte v regulovaném ubytovacím zařízení (hotel, apartmánový komplex, bungalovy), vztahuje se na vás pojištění kanárské vlády, INFO. Karanténa je v délce 10 dní a ukončuje se PCR testem. Veškeré potřebné info vám dá linka 900 112 061 nebo lékař či laboratoř, která vám dělala test.

Pátek 12.2.2021

Podle českého Ministerstva zdravotnictví jsou Kanárské ostrovy i další týden od 15. do 22. února 2021 zemí s vysokým rizikem nákazy - SEZNAM. Nadále tedy platí při cestě z ČR na Kanárya/ PCR test ne starší 72 hodin  b/ zdravotní dotazník.  Při návratu z Kanárů do ČRa/ antigenní test ne starší 24 hodin před odletem z ostrovů do ČR, b/ příjezdový formulář  c/ PCR test do 5 dní po příletu do ČR. 

Testy na antigen na jihu Gran Canaria

Playa del Inglés: EURONORDIC včetně soboty, doporučujeme se objednat 

Puerto Rico: Medical Center včetně víkendu

Meloneras: klinika San Roque včetně soboty

Středa 10.2.2021

V nemocnici San Roque v Meloneras vypuklo mezi personálem ohnisko Covid-19. Zatím bylo zjištěno 13 aktivních případů. Nemocnice je jedním ze dvou míst v Maspalomas, kde se provádějí antigenní testy potřebné pro cestu do ČR.

Neděle 7.2.2021

V případě pozitivního antigenního testu před odletem z Gran Canaria do ČR je každá pozitivně zjištěná osoba povinována nastoupit karanténu v délce 10 dní a záležitost oznámit na tel. čísle (+34) 900 112 061. Stejný postup platí, pokud máte příznaky, jako je kašel, horečka, dušnost nebo nepříjemné pocity. Je nutné se hned izolovat ve svém ubytování a zavolat opět na číslo 900 112 061, kde vám dají pokyny, na jaké zdravotnické zařízení se máte obrátit.

Společnost Smartwings zrušila přidané středeční lety Praha - Gran Canaria. Linka měla létat již od 17. února 2021. Nové datum zahájení linky je středa 31. března 2021. Sobotní lety zůstaly zachovány

Vše ke Covidu a pobytu na Kanárských ostrovech najdete přehledně na webu vlády Kanárských ostrovů ZDE

Sobota 6.2.2021

Kontrola negativních antigenních testů na Covid-19 probíhala dnes na letišti Gando na Gran Canaria přímo na odbavovací přepážce letu společnosti Smartwings do Prahy. Povinnost negativního testu je stanovena vyhláškou českého Ministerstva zdravotnictví s platností od pátku 5. února 2021. /6.2.2021/

Klinika EURONORDIC na Playa del Inglés, adresa, nám písemně potvrdila, že na antigenní testy není nutné se objednávat předem. Doba čekání do 60 minut, cena antigenu 35 eur. Doporučená návštěvní doba 9-16, po - pá. Laboratoř je OVĚŘENÁ, dnes a včera několika českými turisty. 

Další prověřenou klinikou je TESTPOINTCANARIAS, ta má laboratoře na více místech ostrova i v hlavním městě Las Palmas. Pracuje navíc 7 dní v týdnu.

Pátek 5.2.2021

České ministerstvo zahraničních věcí zpracovalo srozumitelnou rekapitulaci celé testovací problematiky ZDE.

Čtvrtek 4.2.2021

Detailní postup při cestě z Kanárských ostrovů do ČR po půlnoci ze 4. na 5. února

a/ cestující musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a potvrzení o jeho vyplnění předložit hraniční kontrole

b/ cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho negativním výsledku. Toto potvrzení musí cestující neprodleně po vstupu na území ČR předložit krajské hygienické stanici příslušné podle místa pobytu uvedeného v Příjezdovém formuláři. 

c/ po příjezdu do ČR se cestující samoizoluje, do 5 dnů po příjezdu na území ČR má povinnost na vlastní náklady podrobit se RT-PCR testu a výsledek neprodleně předložit krajské hygienické stanici příslušné podle místa pobytu uvedeného v Příjezdovém formuláři. Do doby předložení negativních výsledků testu se na něj bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace (omezení volného pohybu), tj. karanténa/samoizolace skončí nejdříve 6. dnem nebo předložením negativního výsledku testu, pokud je pozdější než 6. den. (+ kontakty a odkazy ZDE)

Cestování z Kanárských ostrovů do ČR: k desítkám dotazů a telefonátů uvádíme znovu: Od půlnoci ze čtvrtka na pátek (od 5.2.221 od 00:00 hod) tento týden je pro cestu z Kanárských ostrovů do ČR NUTNÉ mít ANTIGENNÍ TEST. Výjimka (do 14/2) z povinnosti předložit PCR test, uvedená na straně 7 Vyhlášky (bod III/6) neplatí pro Kanárské ostrovy, ty nejsou zemí s extrémním rizikem, ale jen s vysokým rizikem, pro Kanáry platí povinnost antigenního testu ne staršího 24 hodin do začátku letu. A samozřejmě PCR test do 5 dní po příletu do ČR. Testy se nevztahují na osoby do 5 let věku. 

Středa 3.2.2021

Antigenní testy před odletem do ČR nesmí být starší 24 hodin před nástupem cesty, tedy pro odlet linkou QS 2040 do Prahy v 17:10 hodin je nutné test absolvovat v sobotu dopoledne. Pro turisty z jihu Gran Canaria test zajistí laboratoř EURONORDIC na Playa del Inglés, adresa. Doporučujeme telefonickou rezervaci na čísle +34 928 771 510 (španělsky, anglicky, německy). 

Úterý 2.2.2021

Už i české Ministerstvo zahraničí upravilo podmínky pro vstup do ČR a uvedlo je v soulad s podmínkami Ministerstva vnitra a Ministerstva zahraničí. ODKAZ. Podle MZV se výjimky týkají jen tranzitní dopravy a mezinárodní dopravu. 

ČR/Kanárské ostrovy: Kanárské ostrovy jsou v SEZNAMU zemí Ministerstva zdravotnictví podle stupňů nebezpečí stále v "červené" skupině, tedy s testy před příjezdem. /2.2.2021/

Informace Ministerstva vnitra pro tuzemské občany a pro cizince na území ČR: informační linka poskytuje informace v češtině i v angličtině a je dostupná od pondělí do čtvrtka od 8 do 16 a v pátek od 8 do 12 hodin na čísle: +420 974 820 680 (volba 3), e-mailová adresa pro dotazy související s podmínkami vstupu na území ČR: cestovani.covid19@mvcr.cz.

Informace Ministerstva zahraničních věcí: informační linka pro cestování občanů České republiky do zahraničí je v dostupná od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin na čísle: +420 224 183 200. 

Podle TABULKY Ministerstva vnitra je před cestou z Kanárských ostrovů absolvovat antigenní test a protože jsou Kanárské ostrovy "červenou" zemí, je nutný i PCR test do 5 dní po návratu. 

Podle webu Českého ministerstva zahraničíZDE - nejsou testy při cestě z Kanárských ostrovů nutné. Je to však v rozporu s pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR ZDE a vyhláškou TEXT v bodu I/2,3, kde je uvedeno, že při návratu z oranžové i červené země je nutný před vstupem na území ČR test. Situace kolem "návratových" testů je tak velmi zmatená. Před cestou z Kanárů do ČR po půlnoci z 4.2.2021 na 5.2.2021  DOPORUČUJEME si stav ověřit na lince Ministerstva zahraničí 22 41 83 200 (po-pá 8-16) a nebo u leteckého přepravce, zda bude při nástupu do letadla na Kanárských ostrovech vyžadovat test. 

Pondělí 1.2.2021

S platností od 5.února 2021 jsou Kanárské ostrovy pro Ministerstvo zdravotnictví ČR zemí s vysokým rizikem nákazy SEZNAM ZEMÍCestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané, pokud necestují s cestovní kanceláří) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář. Zároveň podstoupit před vstupem na území České republiky antigenní nebo PCR test, jehož provedení není starší 48 hodin. Následně předložit druhý PCR test provedený v ČR, který lze provést dříve než 5. den od příjezdu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Opatření neplatí, pokud cestujete s cestovní kanceláří. Více INFO

I tento týden (1.2.-8.2.2021) platí perimetrální konfinace ostrova Gran Canaria, tj. cestování pouze v odůvodněných případech, nicméně úprava se nevztahuje na národní či mezinárodní turistiku, tj. turisté mohou na Kanárské ostrovy včetně ostrova Gran Canaria přijíždět. Již při příletu je povinností mít osvědčení o PCR či TMA testu na covid-19 (nikoliv antigenní test). Tato povinnost vychází z celostátní úpravy. V kanárských hotelech je nutné se prokázat negativním testem, stačí i antigen. 

Sobota 30.1.2021

Letecká společnost SMARTWINGS pro velký zájem nasazuje na sobotní přímé lety z Prahy na Gran Canaria od 6. února dvě letadlaOd 17. února pak obnovuje středeční linku.

Pátek 29.1.2021

Ministerstvo zdravotnictví vlády Kanárských ostrovů informovalo, že v pátek se prodlužuje až do půlnoci 15. února screening všech cestujícíchkteří vstupují ostrovy ze zbytku území Španělska. Každý cestující je povinen předložit negativní test (může být i antigen) na vir SARS-COV-2. Nadále zůstává v platnosti povinnost všech předložit při ubytování negativní test (může být i antigen). Stejně tak i povinnost negativního PCR testu při vstupu do Španělska

Vše je pro cestu do Španělska včetně Kanárských ostrovů přehledně uvedeno na webu českého Ministerstva zahraničí - ZDE

Úterý 26.1.2021

Lopesan Baobab Resort nabízí svým klientům nejen luxusní podmínky pro strávení dovolené, ale také mimořádné slevy pro pobyty do konce února 2021. INFO

Pátek 22.1.2021

Na semaforu českého ministerstva zdravotnictví jsou Kanárské ostrovy nadále "bezpečnou zemí". Tedy i další týden (25.1. - 31.1.2021) není při návratu z Kanárských ostrovů nutný test ani karanténaINFO Ministerstva zdravotnictví.

Kanárské vláda dnes ve věstníku zveřejnila upřesnění restrikcí podle jednotlivých stupňů epidemiologického ohrožení. Vyhláška je ke stažení ZDEZjednodušeno pro Gran Canaria, která je ve stavu III.: ostrov je uzavřen vyjma vyjmenovaných nezbytných činností - netýká se turistů, setkání lidí - max 4 osoby kromě spolubydlících, zákaz nočního vycházení od 22 do 6 hodin každý den, společné prostory na pracovištích - max 33% kapacity, restaurace max 4 lidé u stoly, uzavření vnitřních prostor, sport - zákaz ve vnitřních prostorách, venku max 4 lidé, MHD na 50% kapacity, nemocnice a domovy důchodců - zákaz návštěv.

Pondělí 18.1.2021

Gran Canaria se úderem půlnoci z neděle na pondělí uzavřela. Je zakázáno na ostrov vstupovat či z něj odjíždět vyjma případů vyšší moci (nevztahuje se na turisty) . Aplikuje se zákaz vycházení od 22 hodin do 6 ráno, uzavírají se fitnes a tělocvičny, restaurace jsou otevřené jen na terasách a jen s kapacitou 50%, u stolu mohou být pouze čtyři lidi. Setkávat se mohou jen 4 osoby. Sport ve venkovních prostorách je povolen. Zavírají se parky, dětská hřiště, tržnice. Tato opatření budou platit zatím po dobu 14 dnů - do 31. ledna.

Pátek 15.1.2021

Kanárské ostrovy jsou pro Českou republiku nadále bezpečnou zemí a při návratu z Kanárů aktuálně až do 25. ledna není nutný PCR test ani karanténa. INFO

Ostrov Gran Canaria kvůli zvýšenému výskytu nových případů v Las Palmas (92% z celkových 2 tisíc na ostrově) zřejmě  od pondělí "postoupí do třetího stupně "semaforu". Fáze III znamená: Zákaz vstupu na ostrov vyjma mimořádných okolností, turistů se omezení netýká. Zákaz vycházení od 22:00 do 6:00. Maximálně čtyři lidé u stolu v restauraci, v restauracích jsou povolené jen zahrádkySoukromě se mohou stýkat jen lidé žijící společně. Sport je povolen pouze venku a s dodržením rozestupů. Místní veřejná doprava s omezenou kapacitou na 50 procent. Žádné návštěvy domovů důchodců.

Pondělí 11.1.2021

I přes covidovou krizi je stále možné a výhodné strávit dovolenou na Gran Canaria, například ve špičkových hotelech sítě Barceló. K výhodným cenám je možno získat do konce února ještě 10% slevu při použití kódu 21CAN10. Noc v hotelu Barceló Occidental Margaritas na Playa del Inglés stojí bez dodatečné slevy 64 eur. Pro dopravu na Gran Canaria využijte přímé sobotní lety společnosti Smartwings

Neděle 10.1.2021

UPOZORNĚNÍ: dnes o půlnoci začínají platit změny na covidovém semaforu Gran Canaria. Od 23 hodin do 6 hodin je zákaz vycházení, je omezen počet lidí v restauracích, je omezeno sportování a kulturní akce v uzavřených prostorách. V autobusech je možná platba jen kreditní kartou a kapacita je omezená na 50%. Text vyhlášky s přesnými omezeními je ZDE. Omezení platí zatím na dobu 2 týdnů. 

Pátek 8.1.2021

Kanárská vláda prodloužila do 17/1 povinnost pro vnitrostátní cestující předložit po přistání na Kanárských ostrovech negativní covid test (PCR nebo antigen).

Čtvrtek 7.1.2021

Na "kanárském covidovém semaforu, který vstoupí v platnost příští pondělí 11.1.2021, Tenerife zůstává na úrovni 3 omezení, Gran Canaria a Lanzarote se aktuálně dostávají na stupeň 2, ostatní ostrovy jsou na jedničce. Pro Gran Canaria stupeň 2 znamená zákaz nočního vycházení od 23 do 6 hodin a omezení setkávání lidí na 4 osoby. INFO.

Úterý 5.1.2020

České ministerstvo zdravotnictví pokládá Kanárské ostrovy stále za bezpečnou zemi a tak při návratu do ČR ani po 7. lednu není nutné absolvovat PCR test ani karanténu. INFO ministerstva. 

Pondělí 4.1.2020

Pozor při plánování cest mezi ostrovy! Kanárská letecká společnost Canaryfly toto pondělí oznámila, že dočasně pozastaví své lety mezi kanárskými ostrovy. Opatření, které ovlivní všechny lety mezi ostrovy od 11. ledna do 21. března, je motivováno současnými omezeními mobility a především „značným“ poklesem prodeje letenek.

Neděle 3.1.2020

K cestě na Kanáry s přestupem ve Španělsku

  • Dotazník s QR kódem je nutný jen pro první vstup do Španělska. Na vnitrostátních linkách není vyžadován.
  • Negativní PCR test ne starší 72 hodin je nutný při vstupu do Španělska. 
  • Negativní test ne starší 72 hodin je nutný při ubytování v těch turistických zařízeních na Kanárských ostrovech, která jsou v registru kanárské vlády. Musíte se tedy zeptat ubytovatele, zda po vás bude chtít test. 

Měníte na ostrovech během dovolené ubytování a potřebujete antigenní test? Jedete z Kanárů do země, kde při vstupu vyžadují PCR test? Chcete jít za známými a nechcete jim komplikovat život virovou nákazou? Nechte si udělat test v síti TestPoint Canarias. Na ostrovech Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura. Na jihu Gran Canaria je testovací centrum v Arguineguínu, v Centro Médico Noruego, C/Alonso Quesada 6 - Planta Baja - Local 4. 

Sobota 2.1.2021

V údolí Taurito na JZ Gran Canaria jsou uzavřené všechny hotely, v provozu je pouze Hotel Paradise Valle Taurito

Středa 30.12.2020

České ministerstvo zdravotnictví neaktualizovalo "semafor", Kanárské ostrovy tak jako celé Španělsko je tedy nadále "oranžové", tedy bez restrikcí při návratu do ČR. WEB MZ

Úterý 29.12.2020

Zdravotníci evidují na Gran Canaria, kde žije 890 tisíc obyvatel, jenom kolem tisíce osob s pozitivním nálezem nového koronaviru, z toho většina lidí z pozitivním nálezem je v hlavním městě Las Palmas (972). Ostrov Gran Canaria je velice bezpečnou destinací. Více aktuálních informací i z ostatních kanárských ostrovů najdete v našem článku ZDE, denní aktualizace počtů nemocných pak v našem článku o koronaviru, který vedeme od 13. března. 

Neděle 27.12.2020

K častým dotazům k PCR testům uvádíme výtah z vyhlášky španělské vlády

Potvrzení o negativním testu musí být originál, ve španělštině nebo angličtině (nyní i němčina), můžete ho mít v papírové nebo elektronické podobě. Minimálně musí obsahovat: jméno cestujícího, číslo pasu nebo občanského průkazu (musí být shodný s dokumentem, který je uvedený ve Formuláři zdravotní kontroly - tedy v tom, kde získáte QR kod), datum testu, identifikace a kontaktní údaje laboratoře, typ testu a výsledek - negativní. 

Potvrzení o negativním PCR testu a formulář zdravotní kontroly s QR kódem se kontroluje při vstupu do letadla, které letí směr španělské letiště. 

PCR test musí mít každý cestující starší 6 let. 

Formulář zdravotní prohlídky a QR kód musí mít každý cestující včetně dětí. 

Úterý 22.12.2020

Kanárská vláda dnes v reakci na rozhodnutí španělského ústavního soudu, který zrušil její vyhlášku o antigenních testech při vstupu na Kanárské ostrovy, vydala novou vyhlášku ZDE, kterou upravuje situaci. PRO VSTUP NA KANÁRSKÉ OSTROVY JE NUTNÝ od dnešního dne PCR TEST, tak jako pro celé Španělsko. Pokud nebudete mít PCR test, vystavujete se pokutě až 6 tisíc eur. 

Pátek 18.12.2020

  • Španělský ústavní soud zrušil vyhlášku kanárské vlády, která povolila vstup na územ kanárské autonomní oblasti s antigenními testy. Opět tak platí vyhláška Španělska, že vstup na Kanárské ostrovy ze zahraničí je povolen jen s testy PCR nebo TMA.
  • Pro české ministerstvo zdravotnictví je již celé Španělsko (včetně Kanárských ostrovů) bezpečnou oblastí -  VYHLÁŠKA. při návratu ze Španělska včetně Kanárů nejsou do 21.12. do 28.12.2020 nutné testy ani karanténa.

Čtvrtek 17.12.2020

České Ministerstvo zahraničních věcí dnes na svém WEBu uvedlo, že i při cestě na Kanárské ostrovy musí být PCR test. Citace: "Povinný je při příletu též PCR či TMA test na covid-19. Tato povinnost vychází z celostátní úpravy, která je nadřazena ustanovením na úrovni autonomních oblastí." Respektujeme stanovisko českého MZV, ačkoliv kanárská vláda nevydala žádné oficiální stanovisko, kterým by "zrušila" svou vyhlášku.

Středa 16.12.2020

Kanárská vláda rozhodla o uzavření ostrova Tenerife. Více informací na našem webu ZDE. Uzavření se netýká mezinárodních ani národních turistů. 

Podle vyhlášky kanárské vlády (Text vyhlášky ZDE) musí každý, kdo jede z pevninského Španělska na Kanárské ostrovy od pátku 18.12.2020 do minimálně 18.1.2021 předložit negativní test. Canarios mají možnost se nechat testovat ve vybraných střediscích (SEZNAM) na pevnině zdarma, ostatní Španělé si musí test zaplatit. Jedná se o další krok k bezpečnosti. 

Úterý 15.12.2020

Kanárské ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo vyhlášku, podle které každý cestující (vyjma dětí do 6 let) ze Španělska musí od 18. prosince předložit po příletu negativní test (TMA, PCR nebo antigen) nebo podstoupit karanténu. Vyhláška bude platit minimálně do 18. ledna 2021. Text vyhlášky ZDE.

Pondělí 14.12.2020

České ministerstvo zahraničí, i přes naše upozornění, stále na svém webu neuvádí informace o vyhlášce kanárské vlády, která umožnila od 10.12.2020 pro přímý vstup na Kanárské ostrovy jen antigenní testy. Dovolujeme si cestující upozornit, že v tomto konkrétním případě jsou informace českého MZV chybné a při přímém letu na Kanárské ostrovy je možný vyjma PCR testu a test antigenní. Informovali jsme ZDE

Neděle 13.12.2020

Vánoční dovolená na Gran Canaria může být levná jako nikdy jindy. Hotelová skupina RIU poskytuje slevy až 40%. INFO

Pátek 11.12.2020

Kanárské ostrovy jsou pro české ministerstvo zdravotnictví bezpečnou zemí i pro týden od 14/12 do 21/12/2020. INFO. Při návratu do ČR nejsou nutné ani testy ani karanténa. 

Čtvrtek 10.12.2020

CK Canaria travel dnes pozdě odpoledne oznámila, že ... "klientům, kteří u nás mají zakoupený zájezd a předloží nám účet za testování, proplatíme náklady do výše 750 Kč.

Ještě k nové "kanárské vyhlášce": Pokud letíte z ČR na Kanáry přímo, stačí antigenní test, ale stále musí být QR kód. Pokud letíte s přestupem ve Španělsku (např. Praha - Barcelona - Las Palmas), musíte mít negativní PCR test pro kontrolu na letišti ve Španělsku a i když pak pro let ze Španělska na Kanáry stačí jen antigenní test, nemusíte si ho dělat, ale můžete využít ten PCR test, který byl pro španělské letiště. Jen je nutné si ohlídat, aby nebyl při příletu na Kanáry starší 72 hodin. 

Děti a testy: kanárská vyhláška na děti nepamatuje a tak pokud letíte z ČR přímo, i dítě musí mít antigenní test. Pokud letíte s přestupem, dítě do 6 let pro kontrolu na španělském letišti PCR test mít nemusí, ale test (antigenní anebo PCR) pro kontrolu na kanárském letišti mít musí. 

Středa 9.12.2020

UPŘESNĚNÍ k antigenním testům, podrobnosti z vyhlášky, platnost od 10/12/2020 - INFO

Od 10/12/2020 je při cestě na Kanárské ostrovy NUTNÝ POUZE NEGATIVNÍ TEST NA ANTIGENY  - INFO. PCR test již nemusí být, QR kód zůstává.

Úterý 8.12.2020

CK Canaria travel připravila pro své klienty pojištění storna z důvodu pozitivního testu na Covid-19. INFO.

Pondělí 7.12.2020

Předvánoční termíny jsou na Gran Canaria velmi výhodné! Týden ve 4* hotelu Don Gregory (pouze pro dospělé) s přímým výstupem na písečnou pláž, vyhřívaným bazénem, lázně, wellnes, wi-fi, snídaně v ceně, cena za 2 osoby jen 822 eur. Nebo se snídaní a večeří za 875 eur. INFO. K tomu letenky z Prahy přímo na Gran Canaria a zpět za 8.900 Kč/osobu u Canariatravel (kufr 23 kg v ceně letenky). 

Neděle 6.12.2020

Hotelový řetězec RIU posiluje před Vánocemi svou nabídku. Před několika dny byl znovuotevřen hotel RIU Vistamar nad pobřežím Amadores a 19. prosince přivítá v Meloneras hosty luxusní hotel RIU Palace Meloneras

Rejdařství AIDA včera obnovilo okružní plavby kolem Kanárských ostrovů - INFO

Sobota 5.12.2020

Podle SEMAFORU českého ministerstva zdravotnictví jsou i pro příští týden (7. - 14.12.2020Kanárské ostrovy "zemí s nízkým rizikem SEZNAM . Tedy při návratu z Kanárských ostrovů do ČR není nutný žádný test ani karanténa

Čtvrtek 3.12.2020

Na aktualizovaném (každý čtvrtek) evropském semaforum jsou Kanárské ostrovy nadále "oranžové", tedy při příjezdu z Kanárů do ČR nemusí být PCR test ani karanténa. SEMAFOR. Tuto skutečnost by mělo v pátek potvrdit české MZ. 

České ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo vyhlášku, kterou se omezují přeshraniční pohyb. Pro cestující na Kanárské ostrovy je důležitý bod III./1, seznam zemí z nízkým rizikem. Pokud v seznamu Kanárské ostrovy jsou, tak není nutný při návratu do ČR žádný test. Seznam se aktualizuje každý pátek. 

Středa 2.12.2020

Hotelová společnost DUNAS nabízí při objednávkách do 15. prosince slevy až 42% - INFO. Velmi oblíbený je např. hotel Don Gregory v San Augustín. 

Pondělí 30.11.2020

Představy předsedy kanárské vlády Torrese, že španělská vláda povolí od 1. prosince pro Kanárské ostrovy výjimku a pro turisty nebudou nutné PCR testy ale budou postačovat levné antigenní testy, se nenaplnily. Pro cesty na Kanáry je stále i po 1.12.2020 nutné mít negativní PCR testy ne starší 72 hodin. 

Neděle 29.11.2020

Expresní autobus č. 66 mezi Faro Maspalomas a letištěm přestává dne 30.11.2020 dočasně jezdit. 

Oblíbená ZOO s delfináriem, Palmitos park v Maspalomas, je otevřená jen ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli. INFO. Autobusy č. 45 a 70 jezdí v tyto dny jen jednou denně. 

Zábavní vodní park Aqualand v Maspalomas je uzavřený. 

Pátek 27.11.2020

Kanárské ostrovy jsou podle vyhlášky českého ministerstva zdravotnictví i pro příští týden zemí s nízkým rizikem, tedy při návratu z Kanárů do ČR není nutný PCR test ani karanténa - INFO. Upgrade bude opět za týden. Přímý odkaz na semafor ministerstva je ZDE.

Středa 25.11.2020

Testy Covid-19 výtěrem z úst. Společnost Hamrsport připravila v Záběhlicích ve spolupráci se spol. Gen Detective Praha test na Covid, který se provádí výtěrem z úst. Cena 1.600 Kč, výsledek 24-48 hodin, SMS a PDF. Veškeré informace naleznete ZDE. Při objednávce již vyplňte do poznámky číslo pasu a požádejte o zapsání času testu, nejen data.  

Gloria Palace Amadores stále přesměrovává objednávky do hotelu Gloria Royal na pláží, ale  v rámci "Black Friday" jsou slevy až 30%. INFO

Úterý 24.11.2020

Česká republika zůstane i po 30. listopadu pro Španělsko rizikovou zemí. Oznámilo to španělské ministerstvo zdravotnictví. Další aktualizace seznamu proběhne 8. prosince s platností od 15/12/2020. Takže: pro cestující z ČR se po 30.11.2020 prodlužuje minimálně do 15. prosince povinnost předložit  při vstupu na španělské území negativní PCR test.

Pondělí 23.11.2020

Od dnešního dne je nutné mít při cestě do Španělska negativní PCR testINFO

Neděle 22.11.2020

Od 23.11.2020 je pro vstup na Kanárské ostrovy vyžadován negativní PCR test na Covid-19. Test nesmí být starší 72 hodin. Kontrola bude probíhat na letištích. Cestovní kancelář Canaria Travel CZ přispívá na test svým klientům, kteří mají zakoupený zájezd, částkou 1000 Kč/osoba. 

Pátek 20.11.2020

NEZAPOMEŇTE: od pondělí 23/11/2020 jsou při cestě do Španělska nutné PCR testy. INFO

PCR testy můžete absolvovat s výsledky do 2 dnů, nebo do 12 hodin a nebo i během rekordních 4 hodin - INFO

Kanárské ostrovy jsou i pro další týden pro české ministerstvo zdravotnictví zemí s nízkým rizikem - SEZNAM. Tedy při cestě z Kanárských ostrovů do ČR v období od 23. - 30.11.2020 nemusí cestující v České republice absolvovat testy ani karanténu. 

Pondělí 16.11.2020

K častým dotazům:

a/ pokud letíte po 16/11/2020 z kanárů zpět do ČR s přestupem ve Španělsku a mezipřistání je méně než 12 hodin, nemusíte po návratu do karantény ani na PCR test - (INFO), POZOR, změna může nastat každé pondělí, sledujte semafor ministerstva zdravotnictví 

b/ pokud letíte na Kanáry přes Španělsko, musíte mít od 23/11/2020 PCR test před odletem do Španělska, na vnitrostátní lince se nic nekontroluje. Stále ale platí povinnost negativního testu při ubytování na Kanárech. 

c/ od  23/11/2020 musíte při vstupu do Španělska včetně Kanárských ostrovů předložit negativní PCR test, pokuta 6.000 eur, stále platí povinnost elektronického protokolu a QR kódu

d/ stále zůstává v platnosti nařízení kanárské vlády, že od 14/11/2020 musí každý, kdo se chce ubytovat v oficiálních ubytovacích zařízeních negativní test (PCR nebo antigenní), to platí i při změně ubytování, pokud nejste na Kanárech aspoň 15 dní. Po 15 dnech při změně ubytování stačí prohlášení, že nemáte příznaky. 

Pátek 13.11.2020

Kanárské ostrovy jsou od 16. listopadu 2020 pro Českou republiku opět zemí s nízkým rizikem tedy při návratu do ČR z Kanárů nemusí být od 16/11 ani testy ani karanténa - SEZNAM. Postup při návratu ZDE. Informaci zveřejnilo české ministerstvo zdravotnictví.

Při cestě na Kanáry od 14/11 do 23/11 musí být jakýkoliv covidový test, od 24/11 musí být PCR test.

Povinnost PCR testů od 23. listopadu 2020 při cestě do celého Španělska včetně Kanárských ostrovů už zveřejnilo i české ministerstvo zahraničí - ZDE.

Čtvrtek 12.11.2020

Cestovní kancelář Canaria travel zajistila pro let 14. listopadu 2020 pro své klienty rychlotesty přímo na letišti Václava Havla v Praze. Více INFO. Jedná se o testy antigenní, které se předpokládají při ubytování na Kanárských ostrovech. Od 23. listopadu 2020 je však pro vstup na celé španělské území včetně Kanárských nebo i Baleárských ostrovů vyžadován zásadně jen PCR test, antigenní rychlotest není platný. Zjednodušeně řečeno: vyhláška španělské vlády o povinnosti PCR testů má platnost před vyhláškou kanárské vlády o testech při ubytování. Tedy: od 14. do 23. listopadu stačí mít pro cestu na Kanárské ostrovy jen antigenní rychlotest, od 23. listopadu 2020 musí mít každý cestující včetně dětí negativní PCR test

Přesné instrukce pro cestu ze Španělska (i jiných zemí) do ČR naleznete na webu českého ministerstva zdravotnictví ZDE

Podle dnes zveřejněné vyhlášky o povinných PCR testech při vstupu do Španělska je mezi rizikovými zeměmi i Česká republika (viz příloha vyhlášky tzv. Anexo II). Seznam se bude aktualizovat každých 15 dní, tedy další aktualizace vstoupí v platnost 27. listopadu 2020. Do té doby musí všichni cestující z ČR do Španělska bez výjimek předložit na vstupním letišti nebo přístavu negativní PCR test ne starší 72 hodin. Na testu v angličtině nebo španělštině musí být jméno, příjmení a číslo cestovního dokladu identické s údaji na formuláři zdravotní kontroly Spain Travel Health

Středa 11.11.2020

Od 23. listopadu se budou muset všichni cestující do Španělska prokázat negativním PCR testem, ne starším 72 hodin. Vyhláška ZDE

Úterý 10.11.2020

Pokud nestihnete covid test před odjezdem na kanáry doma, můžete ho absolvovat po příletu před ubytováním anebo hned po ubytování. ZDE je síť laboratoří, které testy provádějí. 

Sobota 7.11.2020

Od 14. listopadu musíte při ubytování na Kanárských ostrovech předložit negativní test na Covid-19. Stačí antigenní test.  INFO

Pátek 6.11.2020

Nejde vám před cestou na Kanáry vyplnit elektronický formulář a získat QR kód na webu Spain Travel Health? NEZOUFEJTE a v klidu odcestujte. Musíte si však před odletem stáhnout formulář ZDE, vyplnit a vytisknout. 

O sobotní přímé lety společnosti Smartwings na Gran Canaria z Prahy je obrovský zájem, termíny sobota  odlet dne 07 Lis 2020 a návrat dne 14 Lis 2020 jsou vyprodané. Stejně tak je vyprodaný páteční let 13 Lis 2020 z Tenerife do Prahy. 

Lety z Prahy na Fuerteventuru obnoví letecká společnost Smartwings v neděli 20.12.2020. Lety z Prahy na Lanzarote nejsou vůbec v nabídce. 

Čtvrtek 5.11.2020

V případě nejasností kolem povinností při cestě (nejen) na Kanárské ostrovy a zpátky můžete volat linku "Informačního centra pro cesty do zahraničí" 22 41 83 200, v pondělí až pátek od 8 do 16 hodin.  

Praktické rady před cestou na Kanárské ostrovy najdete ZDE. Chybí zde pouze povinnost předložit při ubytování v hotelech nebo apartmánových komplexech (vždy s recepcí) negativní test na covid (informace ZDE). Privátního ubytování se tato povinnost předložení testu netýká.  

I dnes nejsou Kanárské ostrovy v seznamu "bezpečných zemí" českého ministerstva zdravotnictví. Pokud plánujete cestu na kanáry, konzultujte tento odkaz častěji.

Přesný popis postupu, co dělat při návratu do ČR ze zemí podle barvy semaforu najdete ZDE

EU spustila web s evropským semaforem, kde jsou přehledně uvedeny parametry jednotlivých barev. Česká republika ale bohužel i Kanáry jsou v červené zóně. 

Středa 4.11.2020

Kanárské ostrovy "vypadly ze Seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy onemocněním Covid-19 vydaného dnes Ministerstvem zdravotnictví ČR. Od 9.11.2020 při návratu z Kanárských ostrovů platí ustanovení, že každý je povinen vyjma vyplnění Příjezdového formuláře se "do 5 dnů od vstupu na území České republiky se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2." (viz bod I/2 vyhlášky ZDE). 

Pokud nestihnete TESTY Covid před odletem na ostrov Gran Canaria, nemusíte se ničeho obávat. Na ostrově Gran Canaria vám testy spolehlivě a rychle zajistí nemocnice a kliniky sítě SAN ROQUE. Kontakty, adresy a otevírací doba jsou ZDE. Rychlý kontakt 928 40 40 40. 

Letecká společnost TuiFly nedávno rozšířila nabídku směr Gran Canaria se slevou 33% na vybrané lety. Na Gran Canaria a zpět se nyní dostanete již od 127,28 EUR, a to z Kolína nad Rýnem, Hamburku, Düsseldorfu, Stuttgartu, Frankfurtu nebo Hannoveru! INFO

Letecká společnost Iberia u letů z pevniny na Kanárské ostrovy bude nabízet cestujícím testy PCR nebo antigenní za sníženou cenu. Test PCR by pak měl stát pouze 98 EUR na osobu, což je o 20% méně než na trhu.

Letecká společnost Vueling nabízí bezplatnou změnu rezervace až 48 hodin před odletem, a nejen dne letu, ale i cíle cesty. 

Úterý 3.11.2020

Už i největší český specialista na Kanárské ostrovy, cestovní kancelář Canaria travel, informuje na svém webu o povinnosti testů při ubytování na kanárech. INFO. Tým Canaria travel věří, že bude svým klientům testy zajišťovat. Podle aktuální vyhlášky ministerstva zdravotnictví Kanárských ostrovů (viz naše informace ze včerejšího dne, vyhláška ZDE), budou od turistů zřejmě vyžadovány PCR testy. 

Pondělí 2.11.2020

Dnes bylo upřesněno datum, odkdy musí turisté při ubytování předkládat negativní covid test. Prvním dnem, kdy je nutné předložit test, je sobota 14. listopadu 2020. O povinnosti jsme informovali ZDE

Dnes dále vyšla ve věstníku vyhláška kanárského ministerstva zdravotnictví - ZDE, která zatím vylučuje použití rychlých testů na antigeny pro screening turistů (INFO ve španělštině). Zatím tedy je situace taková, že je od 14/11 nutné předložit PCR testy. 

Sobota 31.10.2020

Od soboty 14/11/2020 musí turisté při ubytování na Kanárských ostrovech předložit negativní testy - INFO

Pátek 30.10.2020

Kanárská vláda včera schválila návrh vyhlášky, podle které většina turistů bude muset v místě ubytování na Kanárských ostrovech doložit negativní covid test. Více INFO

Úterý 27.10.2020

Kanárská vláda tento týden, podle ministryně cestovního ruchu, Castillo, změní své právní předpisy v oblasti cestovního ruchu, aby zajistila, že příchozí turisté nebudou mít Covid-19. Podle plánu vlády (jak informuje web canarias7), turistická zařízení při ubytování budou vyžadovat, aby turisté měli negativní test, nebo turistu odkáží na zdravotní středisko, kliniku nebo laboratoř, aby tam mohl být test proveden. Pokud bude zákon přijat tento týden, vstoupí v platnost den po jeho zveřejnění v oficiálním věstníku (BOE) Kanárských ostrovů. Od platnosti zákonu bude stanoveno přechodné období 15 dnů, aby se cestovní kanceláře a turisté mohli této změně přizpůsobit a aby tato informace "dorazila" ke všem cestujícím na Kanárské ostrovy. 

Pondělí 26.10.2020

Tento týden budou zavedeny pro zahraniční turisty PCT testy. Každý turista, který pojede do regulovaného ubytovacího zařízení (hotely, apartmány, prázdninové byty) bude muset předložit negativní potvrzení, které nebude starší 72 hodin. 

K častým dotazům na nouzový stav a testy: v celém Španělsku byl včera 25.10.2020 vyhlášen estado de alarma (nouzový stav). V celém Španělsku VYJMA KANÁRSKÝCH OSTROVŮ je součástí nouzového stavu zákaz nočního vycházení, tedy na kanárech neplatí zákaz nočního vycházení

Neděle 25.10.2020

Společnost TUI již zveřejnila první nabídku plavby parníku Mein Schiff 2 kolem Kanárských ostrovů. Tzv. "modrá cesta Canarias 1" začíná 6. listopadu v přístavu Gran Canaria a loď postupně zamíří na ostrovy Lanzarote, Tenerife a La Gomera, než se vrátí zpět na Gran Canaria. TUI nabízí pokoj s balkonem již od 799 EUR na osobu!  INFO

Pátek 23.10.2020

Letecká společnost Eurowings dnes informovala, že od 7. listopadu začne létat na Kanárské ostrovy z německých letišť v Berlíně, Düsseldorfu, Hamburku, Kolína (Bonn) a Stuttgartu. 

Středa 21.10.2020

Kanárská vláda připravuje spolu s hotely covid testy pro zahraniční turisty. Testy měly být zavedeny původně na letištích, ale provádění testů narazilo na neochotu státní společnosti která letiště provozuje. Nyní budou testy součástí povinných podmínek pro ubytování. Vláda také vyčlení hotely pro turisty, kteří budou covid pozitivní. Turistů, kteří budou ubytování v zařízeních bez recepce a  Španělů se toto opatření nebude dotýkat. Termín zavedení tohoto opatření nebyl stanoven. 

Úterý 20.10.2020

Německá společnost TUI nabízí výrazné slevy na letenky z německých letišť. Například zpáteční letenka Mnichov - Gran Canaria - Mnichov stojí jen 154 eur. Více INFO.  

Neděle 18.10.2020

Hotel Gloria Palace Amadores se opravuje, v provozu je jen částečně. Oprava by měla být dokončená na začátku prosince. 

Sobota 17.10.2020

Sezóna výletních parníků přeci jenom bude zahájena. Do přístavu v Las Palmas brzy dorazí „Mein Schiff II“ od TUI. Kanárské vláda stanovila podmínky pro provoz, které TUI splnila. Max kapacita 70%, pojištění,  PCR testy cestujících před odletem na ostrovy, rezervovaná hotelová kapacita pro případ vyššího počtu nakažených, lékaři na palubě a hlavně cesta jen kolem Kanárských ostrovů. Vše začne 5. listopadu.

Pátek 16.10.2020

INFORMACE PRO CYKLISTY: podle vládní vyhlášky (bod 2 písmeno c) nemusí mít cyklista roušku. Za předpokladu že jezdí pod širým nebem a dodržuje vzdálenost 2 metry. 

Týden pro dva ve 4* hotelu s letenkou za 28 tisíc. Odlet 31/10 z Vídně s Ryanair (100 e zpáteční letenka na osobu), hotel 4* Gloria Royal v Amadores se snídaní za 22 tisíc na týden pro dva.

Čtvrtek 15.10.2020

K častým dotazům uvádíme: pro cestu na Kanárské ostrovy z ČR nejsou zatím nutné testy, pouze vyplnit na internetu dotazník a získat QR kód - DOTAZNÍK. Na většině ostrovů je nutné ve veřejných prostorách (i otevřených) nosit roušky, je zakázáno pití alkoholu na veřejnosti, jsou uzavřené noční podniky a shromažďování je omezeno na 10 lidí. 

Úterý 13.10.2020

Situace s testy pro cestující na Kanárské ostrovy se "zamotává". Společnost AENA, vlastník všech letišť na "kanárech", dnes odmítla poskytnout prostory letišť pro provádění PCR testů, na kterých se v pátek dohodly španělská a kanárská vláda. Alternativním řešením je provádění testů na hotelech, ale to nepostihne cestující, kteří budou ubytování v apartmánech a privátech. Kanárská vláda stále trvá na tom, že testy se musí týkat i cestujících z pevninského Španělska.

Státy EU sjednotí covidové semafory. Na pravidlech karantény a uznávání testů se ale neshodlyČást zemí dlouhodobě odmítá podpořit koordinaci v dalších bodech. Státy tak budou moci i nadále požadovat testování po příjezdu a neuznávat výsledky testů z jiných zemí. Plně na jejich rozhodnutí zůstává i délka případné karantény. Kanárským ostrovům tak již nic nebrání v jednostranném zavedení testů při příjezdu. Informovali jsme ZDE.

Čtvrtek 8.10.2020

Britská nízkonákladová letecká společnost EasyJet dnes oznámila, že tuto zimu spojí letiště Londýn-Luton s ostrovem Gran Canaria a Fuerteventura. Linky budou provozovány 2x týdně.

Preverisk Group, mezinárodní poradenská společnost specializující se na poradenství, audity a školení v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví v cestovním ruchu, udělila certifikát Covid - bezpečnosti hotelům řetězce RIU na Gran Canaria. 

Středa 7.10.2020

V sobotu 24/10/2020 bude obnovená linka QS 2040 z Prahy na Gran Canaria, letenky je možné zakoupit přímo u přepravce Smartwings nebo u CK Canaria travel. Na webu Smartwings stojí zpáteční letenka 13.800 Kč, u Canaria travel ale jen 8.900 Kč. Týden na Gran Canaria ve výborném hotelu Maritim playa asi 300 metrů od pláže se snídaní v ceně se dá koupit za 6 tisíc Kč na osobu

Pondělí 5.10.2020

Německá Lufthansa obnovila v sobotu lety na Gran Canaria, první letadlo po půl roce přiletělo z Frankfurtu. 

Sobota 3.10.2020

Za posledních 7 dní zjistili zdravotníci na všech Kanárských ostrovech JEN 1.061 "nemocných" novým koronavirem, v přepočtu na 100 tisíc obyvatel se jedná o 49,3 případů. Hranice počtu případů, kdy státy označují země jako rizikové, je 50 případů na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, tedy v případě kanárů 1.075 nových případů za týden celkem. Kanárské ostrovy splňují epidemiologický limit, požadovaný většinou evropských zemí.

Pátek 2.10.2020

Česko vyřadilo Kanárské ostrovy ze seznamu nebezpečných zemí, po návratu z kanárů tak již nejsou od pondělí 5/10/2020 nutné testy ani karanténa. INFO ministerstva zdravotnictví. 

Středa 30.9.2020

Německá letecká a cestovní společnost TUI oznmila, že od 1.10.2020 zprovozní 7 linek na Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura), Celkem nabídne týdně 1.500 "sedaček" a podle zájmu bude kapacitu zvyšovat.  

Úterý 29.9.2020

Evropa - včera se prostřednictví telekonference konalo zasedání ministrů pro cestovní ruch Evropské unie. Cílem bylo sjednocení předpisů cestování, jako třeba zkrácení karantény, vzájemné uznávání testů a testování při odletu a příletu. Sjednocená evropská pravidla by se poté neměla vztahovat pouze na rekreanty, ale na všechny cestující, včetně obchodních cestujících v rámci EU. Pro standardizaci pravidel se zatím vyslovilo Španělsko a také Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko, Francie, Řecko, Itálie, Lucembursko, Malta a Portugalsko.

Pondělí 28.9.2020

Zásadní průlom? Německá turistická skupina TUI, největší na světě, chce od 3. října zahájit letecké zájezdy na Kanárské ostrovy,  a to i přes doporučení německé vlády necestovat do některých zemí, včetně Španělska. Ředitel TUI pro Německo Marek Andryszak to naznačil různým novinám. Uvedl, že „cestující by měli mít možnost sami se rozhodnout, zda podniknou dovolenou navzdory riziku infekce a karantény po návratu".

Čtvrtek 24.9.2020

Španělsko včetně Kanárských ostrovů je zemí s nepříznivým vývojem COVID-19 a s vysokým rizikem nákazy. Po návratu z Kanárských ostrovů platí povinnost  před vstupem na území ČR oznámit tuto skutečnost příslušné krajské hygienické stanici vyplněním elektronického Příjezdového formuláře, předložit oznámení hraniční nebo pobytové kontrole a do 5 dnů od vstupu na území ČR se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na SARS CoV-2. Výsledek testu je pak nutné oznámit dané hygienické stanici. Povinnost podrobit se na vlastní náklady RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 lze splnit také předložením negativního výsledku RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, který byl proveden v členském státě EU a není starší než 72 hodin. Výsledek testu se v takovém případě předkládá bezprostředně po vstupu na území ČR místně příslušné krajské hygienické stanici. Výjimku z testování mají osoby mladší 5 let.

Úterý 22.9.2020

Na Kanárských ostrovech je v současné době stále otevřeno přibližně 25% ubytovacích zařízení. Tato zařízení však nedosahují ani 20% využití. Obsazenost méně než 50% je v hotelovém byznysu považována za ekonomicky kritické. 

Pátek 18.9.2020

Z Vídně začne létat i Lauda/Ryanair, první letadlo na Gran Canaria vyletí v sobotu 31/10, INFO

Letecká společnost EUROWINGS zahajuje 3/10 linku z Vídně na Granaria, poletí se každou sobotu. Další linka bude otevřena 25/10 z letiště Kolín/Bonn do Las Palmas. Letadlo bude létat každou středu, sobotu, neděli. 

Španělská vláda Pedra Sáncheze schválila kanárské vládě zavedení PCR testů "v místě původu a v místě určení" pro turisty navštěvující Kanárské ostrovy z hlavních zemí, tedy Velké Británie, Německa a  severských zemí. Cestující na Kanárské ostrovy budou muset po příletu předložit negativní PCR test ne starší 48 hodin, před odletem z ostrovů budou turisté opět otestováni. Podmínkou systému je jednotný postup všech zemí a vzájemné uznávání testů. Vše bude oficiálně oznámeno 28. září, kdy ministři cestovního ruchu zemí EU předloží Evropské komisi finální návrh. Cílem je vytvořit bezpečný koridor mezi nejdůležitějšími zeměmi, ze kterých rekreanti přicházejí na Kanárské ostrovy a zpět

Hotelová skupina Lopesan představila svou nabídku ubytování do konce října s mimořádnými slevami. Například noc v hotelu Abora Interclub Atlantic s all inclusive stojí pro 2 osoby jen 79 eur. Více INFO

Středa 16.9.2020

V pondělí 28. září se sejdou ministři EU odpovědní za odvětví cestovního ruchu, aby vypracovali řešení testů PCR při odletu nebo příletu do místa dovolené, aby bylo možné vyloučit karanténu, která nyní mnoha cestujícím po návratu do vlasti hrozí.

Úterý 15.9.2020

Sobotní linka z Prahy na Gran Canaria je od 19/9 dočasně zrušena, letadlo letí v neděli přímo z Prahy do Las Palmas, zpáteční let z Las Palmas má mezipřistání na Fuerteventuře. INFO

Čedok zrušil od 20/9 do 18/10 všechny zájezdy na Fuerteventuru. 

Pondělí 14.9.2020

Síť hotelů BULL oznámila, že některé své hotely otevře pro turisty již 5. října. Hotely BULL jsou populární zvláště kvůli svému lázeňskému vybavení. 

Pátek 11.9.2020

Od pondělí 14/9/2020 platí i pro Kanárské ostrovy při návratu do České republiky omezení v podobě testu PCR anebo karantény. INFO

Kanárská hotelová skupina Lopesan 16. září uzavírá hotely Abora Catarina a Abora Buenaventura, které se nacházejí na Playa del Inglés (Gran Canaria), a 28. hotel uzavírá hotely IFA Altamarena a IFA Villas Altamarena na Fuerteventuře.

Švýcarsko zařadilo Kanárské ostrovy mezi rizikové země. 

Úterý 8.9.2020

Kanárská vláda plánuje, že zajistí všem turistům po skončení dovolené PCR testy, aby nemuseli absolvovat po návratu domů karanténu. INFO

Pátek 4.9.2020

Informace o povinných testech při návratu z Kanárských ostrovů do ČR je již oficiálnípotvrdilo ji na svém webu Ministerstvo zahraničí ČR - INFO

Podle informace webu cestujlevne.com čeká "kanáry" od 14/9 ze strany ČR restrikce, Ministerstvo zdravotnictví ČR údajně zařadilo Kanárské ostrovy mezi rizikové oblasti. Každý po návratu z kanárů do České republiky bude muset podstoupit test anebo karanténu 10 dní. 

Čtvrtek 3.9.2020

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila, že od konce října spojí ostrov Gran Canaria se španělskou Málagou. Do Málagy létá tato společnost z Prahy, nabízí se tak zajímavá možnost spojení Praha - Gran Canaria s přestupem.

Tento čtvrtek krátce po poledni vzlétly z letišť Gran Canaria a Tenerife do Lisabonu dvě letadla letecké společnosti TAP Portugal, což znamenalo obnovení provozu přímými lety mezi kanárským souostrovím a portugalským hlavním městem. Tato linka bývá s mezipřistáním v Lisabonu využívána i českými turisty

Středa 2.9.2020

VAROVÁNÍ PRO ODLETY Z NĚMECKA NA KANÁRY: Německo ve středu zařadilo Kanárské ostrovy do seznamu rizikových oblastí pro COVID-19 a "zákaz" cestovat je tak rozšířen již na celé Španělsko. O problematice jsme již dříve informovali například ZDE nebo TADYMinisterstvo zahraničních věcí Německa vysvětluje tento postup skutečností, že počet nových případů koronaviru na Kanárských ostrovech za posledních sedm dní přesahuje 50 nových případů na 100 000 obyvatel. Při návratu z "kanárů" na letiště v Německu je nutné počítat s karanténou nebo PCR testem

Úterý 1.9.2020

Kanárská vláda zavedla tzv. covidový SEMAFOR, pro více info klikněte ZDE

Bohužel musíme návštěvníky Gran Canaria informovat, že z důvodu špatné epidemiologické situace jsou minimálně do 15/9 zrušeny na ostrově všechny trhy. Trhy v Puerto Mogán ani nebyly po zrušení výjimečného stavu zatím obnoveny. Stejně tak jsou rušeny všechny "fiesty" včetně nejpopulárnější fiesty CHARCO v La Aldea - VIDEO. Z bezpečnostních důvodů je až do 11/9 uzavřen park Parque Rubén Díaz a policie vyzývá obyvatele, aby neporušovali zákaz shromažďování nad 10 osob.  

Předchozí informace červen - srpen 2020 ZDE

Vytisknout

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Test, just a test

(RobertDub, 9. 5. 2021 22:13)

Мы сотрудничаем с заводом по переработке катализаторов, который компенсирует полностью нам работу и прошивку на многие марки и модели авто и частично компенсирует остальные.
https://ulyanovsk.katavto.ru/
Данная услуга позволяет рекламировать наш сервис. Увидев, как мы работаем, вы захотите приехать к нам снова.

There's More Than A man Modus operandi for Gay Men to Arrange Sex

(Georgeadoca, 3. 5. 2021 17:35)

I am final, I am sorry, but, in my opinion, this theme is not so actual.

good post

(דירות דיסקרטיות בחיפה, 5. 4. 2021 5:43)

"An interesting discussion is worth comment. I believe that you ought to publish more about this issue, it may not be a taboo matter but generally people do not discuss such issues. To the next! Cheers!!"

 

 

 
TOPlist