Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace k cestování na Kanárské ostrovy po koronakrizi - AKTUALIZUJEME

2. 6. 2020

 

20200529_191603.jpg

Epidemie nového koronaviru stále trápí Kanárské ostrovy stejně jako celé Španělsko, počty nemocných jsou vysoké zejména v hlavním městě Las Palmas, na turistickém jihu je výskyt nemocných spíše sporadický. Z Evropy přilétají desítky letadel, sluníčko nám přeje, oceán je krásně teplý, pláže plné lidí. 

Na našem ostrově Gran Canaria turistický ruch neutichl. 

Při dodržení předepsaných hygienických pravidel žádné výrazné nebezpečí při vaší dovolené nehrozí. 

Aktuální situaci budeme stále bedlivě sledovat a informovat vás průběžně o všech novinkách, týkajících se obnovení standardního turistického ruchu. O obnovení letecké dopravy, o otevírání hotelů, o legislativních novinkách a také třeba o tom, co všechno se na Gran Canaria opět pro turisty otevírá. Uvítáme samozřejmě i vaše podněty a informace z jiných hodnověrných zdrojů, pište je do diskuze, rádi je následně v článku zveřejníme. 

Při cestě na Kanárské ostrovy je NUTNÝ NEGATIVNÍ TEST PCR  - INFO

Při cestě z Kanárských ostrovů do ČR je od 5/2/2021 nutný antigenní TEST ne starší 24 hodin - INFO, prověřená klinika v Maspalomas je EURONORDIC na Playa del Inglés, adresa

Při ubytování na Kanárských ostrovech je nutný negativní test ne starší 72 hodin - testy např. ZDE

CORONAVIROVÁ PRAVIDLA NA KANÁRSKÝCH OSTROVECH ZDE

Informace ČESKÉHO MINISTERSTVA ZAHRANIČÍ - ZDE

Informace ČESKÉHO MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ - SEMAFOR - ZDE

LETIŠTNÍ KONTROLY PŘI CESTĚ DO ŠPANĚLSKA - DOTAZNÍK

EVROPSKÝ SEMAFOR - ZDE

PRAVIDLA NOŠENÍ ROUŠEK od 14/8/2020 - ZDE, doplnění z 28.8.2020 - ZDE

******************************

AKTUALIZUJEME

 

Sobota 27.2.2021

Vláda ČR od 1. března 2021 omezila pohyb obyvatel na území České republiky - vyhláškaOmezení pohybu se však netýká turismu. Ve vyhlášce v bodu II/11 je doslova uvedeno, že omezení pohybu se netýká ... "cesta za účelem vycestování z České republiky". 

Pátek 26.2.2021

I přes zlepšující se situaci s novým koronavirem (index IA 14 je na Kanárských ostrovech 105,97, v České republice 1.120,03, tedy v ČR je 10,5 x vyšší počet nových případů za 14 dní na 100 tisíc obyvatel) jsou pro české ministerstvo zdravotnictví i pro další týden od 1.3. do 7.3.2021 Kanárské ostrovy zemí s vysokým rizikem nákazy - SEZNAM.

Stále tedy platí při cestě z Kanárských ostrovů do ČR: antigenní test ne starší 24 hodin před odletem z Kanárů a PCR test do 5 dní po příletu - přesné pokyny ZDE

Čtvrtek 25.2.2021

Od dnešního dne je vstup na palubu letadel Smartwings, které létají na Kanárské ostrovy, možný jen s respirátorem. Podrobnější info ZDE

Kanárské ostrovy "získaly" díky zlepšující se epidemiologické situaci na dnes aktualizované evropské mapě Covid-19 světle oranžovou barvu (třetí stupeň na sedmistupňové škále). Je tak pravděpodobné, že tuto situaci zítra zohlední i české ministerstvo zdravotnictví a posune Kanárské ostrovy z "červených" zemí do zemí "oranžových". To by znamenal, že při návratu z Kanárů do ČR by nebylo nutné absolvovat PCR test (tabulka opatření českého MZ).

Neděle 21.2.2021

Díky příznivým epidemiologickým ukazatelům se Gran Canaria posune na "covidovém" semaforu na stupeň č. 2. Od pondělní půlnoci se tak ostrov "otevře", tedy bude možné volně cestovat ven i dovnitř (netýkalo se turistů). Zákaz nočního vycházení bude až od 23 hodin, otevřou se vnitřní prostory restaurací, scházet se bude moci až 6 osob které spolu nebydlí (včetně restaurací), budou povoleny návštěvy v nemocnicích a domovech důchodců, otevřou se fitka a bude povolen individuální neprofesionální sport. SEMAFOR. Přesný přehled omezení podle jednotlivých stupňů je ZDE

Německá cestovní kancelář ALLTOURS bude od podzimu ve svých hotelech ALLSUN ubytovávat jenom hosty, kteří budou mít potvrzení o očkování proti koronaviru. Na Gran Canaria se to týká hotelu Esplendido Maspalomas a Lucana na Playa del Inglés

Sobota 20.2.2021

Podle českého Ministerstva zdravotnictví jsou Kanárské ostrovy i další týden od 22. do 27. února 2021 zemí s vysokým rizikem nákazy - SEZNAM. Nadále tedy platí při cestě z ČR na Kanárya/ PCR test ne starší 72 hodin  b/ zdravotní dotazník.  Při návratu z Kanárů do ČRa/ antigenní test ne starší 24 hodin před odletem z ostrovů do ČR, b/ příjezdový formulář  c/ PCR test do 5 dní po příletu do ČR.

Pátek 19.2.2021

Pokud se epidemiologická situace dramaticky nezmění, ostrov Gran Canaria v pondělí "klesne" na covidovém semaforu ze třetího na druhý stupeň. To by znamenalo, že bude možné ostrov opustit a vstoupit na něj bez zvláštního odůvodnění (netýkalo se turistů). Začátek zákazu vycházení se posune o jednu hodinu na 23:00 (do 6:00), bude povoleno setkání mezi obyvateli, kteří spolu nežijí v počtu maximálně 6 osob, stejný počet hostů v restauraci, které by se znovu otevřely i uvnitř. Nový stupeň by umožnil i otevření vnitřních tělocvičen.

Středa 17.2.2021

K častým dotazům našich čtenářů uvádíme, že informace na webu cestovní kanceláře Canaria travel ZDE, že pro cestu na Kanárské ostrovy je dostačující antigenní test (ne starší než 48 h), není v souladu se stanoviskem Konzulárního oddělení Velvyslanectví České Republiky v Madridu.

Na náš přímý dotaz nám Konzulát v Madridu dne 16. února 2021 odpověděl takto (přesná citace):

Dobrý den,
při příletu na Kanárské ostrovy je povinností mít osvědčení o RT-PCR či TMA testu na covid-19 (nikoliv antigenní test). Tato povinnost vychází z celostátní úpravy, která je nadřazena ustanovením na úrovni autonomních oblastí. Od 5. 2. 2021 jsou Kanárské ostrovy z hlediska českého "semaforu" červené (na rozdíl od zbytku Španělska, které je tmavě červené).

S pozdravem a přáním hezkého dne
Lenka Svobodová

Sección consular de la Embajada de la República Checa en Madrid
Konzulární oddělení Velvyslanectví České Republiky v Madridu
tel.: +34 91.353.18.97, fax: +34 91 353 18 98
e-mail: consulate_madrid@mzv.cz
 

Úterý 16.2.2021

Gloria Palace, kanárská hotelová skupina, představí zítra předsedovi Cabildo de Gran Canaria Antoniu Moralesovi rekonstrukci hotelu Gloria Palace ve čtvrti San Augustín (Maspalomas - mapa). Modernizace v ceně 30 milionů eur trvala 5 měsíců. Ředitel provozu řetězce Gloria Thalasso & Hotels José María Mañaricúa, prezident Federace pohostinství a cestovního ruchu, uvítá zítra také starostku San Bartolomé de Tirajana, Concepción Narváez.  

Pondělí 15.2.2021

UPOZORNĚNÍ pro cestující na Kanárské ostrovy s tranzitem přes Německo. S ohledem na zpřísňující se opatření na straně Německa, která mohou mít dopad i na otázky tranzitu, doporučujeme před plánováním cesty navštívit stránky Českého velvyslanectví v Berlíně

Neděle 14.2.2021

Hospital La Paloma v hlavním městě Las Palmas je prvním a jediným pracovištěm na Gran Canaria, který zajišťuje PCR test stěrem slin. Cena je 140 eur. O termín testu je nutné si požádat prostřednictvím webového formuláře nebo zavolat na číslo  928 23 44 66.

Sobota 13.2.2021

DŮLEŽITÉ

Pokud máte během dovolené příznaky, jako je kašel, horečka, dušnost nebo nepříjemné pocity, izolujte se ve svém ubytování a zavolejte na číslo 900 112 061, kde vám dají pokyny, na jaké zdravotnické zařízení se máte obrátit.

Stejně postupujte, pokud vám byl testem zjištěn Covid-19. Do karantény musí nastoupit i všichni, kteří s vámi přišli do bezprostředního kontaktu. Izolujte se ve stejném hotelu, pokud je to možné, nebo v jiném zařízení určeném zdravotnickými úřady a pojišťovnou. Neprodleně informujte svou pojišťovnu. Doklady o vícenákladech, spojených s izolací, změnou letenek a dalšími přímými výdaji uschovejte pro pojišťovnu. Pokud nemáte pojistné krytí z ČR a pokud bydlíte v regulovaném ubytovacím zařízení (hotel, apartmánový komplex, bungalovy), vztahuje se na vás pojištění kanárské vlády, INFO. Karanténa je v délce 10 dní a ukončuje se PCR testem. Veškeré potřebné info vám dá linka 900 112 061 nebo lékař či laboratoř, která vám dělala test.

Pátek 12.2.2021

Podle českého Ministerstva zdravotnictví jsou Kanárské ostrovy i další týden od 15. do 22. února 2021 zemí s vysokým rizikem nákazy - SEZNAM. Nadále tedy platí při cestě z ČR na Kanárya/ PCR test ne starší 72 hodin  b/ zdravotní dotazník.  Při návratu z Kanárů do ČRa/ antigenní test ne starší 24 hodin před odletem z ostrovů do ČR, b/ příjezdový formulář  c/ PCR test do 5 dní po příletu do ČR. 

Testy na antigen na jihu Gran Canaria

Playa del Inglés: EURONORDIC včetně soboty, doporučujeme se objednat 

Puerto Rico: Medical Center včetně víkendu

Meloneras: klinika San Roque včetně soboty

Středa 10.2.2021

V nemocnici San Roque v Meloneras vypuklo mezi personálem ohnisko Covid-19. Zatím bylo zjištěno 13 aktivních případů. Nemocnice je jedním ze dvou míst v Maspalomas, kde se provádějí antigenní testy potřebné pro cestu do ČR.

Neděle 7.2.2021

V případě pozitivního antigenního testu před odletem z Gran Canaria do ČR je každá pozitivně zjištěná osoba povinována nastoupit karanténu v délce 10 dní a záležitost oznámit na tel. čísle (+34) 900 112 061. Stejný postup platí, pokud máte příznaky, jako je kašel, horečka, dušnost nebo nepříjemné pocity. Je nutné se hned izolovat ve svém ubytování a zavolat opět na číslo 900 112 061, kde vám dají pokyny, na jaké zdravotnické zařízení se máte obrátit.

Společnost Smartwings zrušila přidané středeční lety Praha - Gran Canaria. Linka měla létat již od 17. února 2021. Nové datum zahájení linky je středa 31. března 2021. Sobotní lety zůstaly zachovány

Vše ke Covidu a pobytu na Kanárských ostrovech najdete přehledně na webu vlády Kanárských ostrovů ZDE

Sobota 6.2.2021

Kontrola negativních antigenních testů na Covid-19 probíhala dnes na letišti Gando na Gran Canaria přímo na odbavovací přepážce letu společnosti Smartwings do Prahy. Povinnost negativního testu je stanovena vyhláškou českého Ministerstva zdravotnictví s platností od pátku 5. února 2021. /6.2.2021/

Klinika EURONORDIC na Playa del Inglés, adresa, nám písemně potvrdila, že na antigenní testy není nutné se objednávat předem. Doba čekání do 60 minut, cena antigenu 35 eur. Doporučená návštěvní doba 9-16, po - pá. Laboratoř je OVĚŘENÁ, dnes a včera několika českými turisty. 

Další prověřenou klinikou je TESTPOINTCANARIAS, ta má laboratoře na více místech ostrova i v hlavním městě Las Palmas. Pracuje navíc 7 dní v týdnu.

Pátek 5.2.2021

České ministerstvo zahraničních věcí zpracovalo srozumitelnou rekapitulaci celé testovací problematiky ZDE.

Čtvrtek 4.2.2021

Detailní postup při cestě z Kanárských ostrovů do ČR po půlnoci ze 4. na 5. února

a/ cestující musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a potvrzení o jeho vyplnění předložit hraniční kontrole

b/ cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho negativním výsledku. Toto potvrzení musí cestující neprodleně po vstupu na území ČR předložit krajské hygienické stanici příslušné podle místa pobytu uvedeného v Příjezdovém formuláři. 

c/ po příjezdu do ČR se cestující samoizoluje, do 5 dnů po příjezdu na území ČR má povinnost na vlastní náklady podrobit se RT-PCR testu a výsledek neprodleně předložit krajské hygienické stanici příslušné podle místa pobytu uvedeného v Příjezdovém formuláři. Do doby předložení negativních výsledků testu se na něj bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace (omezení volného pohybu), tj. karanténa/samoizolace skončí nejdříve 6. dnem nebo předložením negativního výsledku testu, pokud je pozdější než 6. den. (+ kontakty a odkazy ZDE)

Cestování z Kanárských ostrovů do ČR: k desítkám dotazů a telefonátů uvádíme znovu: Od půlnoci ze čtvrtka na pátek (od 5.2.221 od 00:00 hod) tento týden je pro cestu z Kanárských ostrovů do ČR NUTNÉ mít ANTIGENNÍ TEST. Výjimka (do 14/2) z povinnosti předložit PCR test, uvedená na straně 7 Vyhlášky (bod III/6) neplatí pro Kanárské ostrovy, ty nejsou zemí s extrémním rizikem, ale jen s vysokým rizikem, pro Kanáry platí povinnost antigenního testu ne staršího 24 hodin do začátku letu. A samozřejmě PCR test do 5 dní po příletu do ČR. Testy se nevztahují na osoby do 5 let věku. 

Středa 3.2.2021

Antigenní testy před odletem do ČR nesmí být starší 24 hodin před nástupem cesty, tedy pro odlet linkou QS 2040 do Prahy v 17:10 hodin je nutné test absolvovat v sobotu dopoledne. Pro turisty z jihu Gran Canaria test zajistí laboratoř EURONORDIC na Playa del Inglés, adresa. Doporučujeme telefonickou rezervaci na čísle +34 928 771 510 (španělsky, anglicky, německy). 

Úterý 2.2.2021

Už i české Ministerstvo zahraničí upravilo podmínky pro vstup do ČR a uvedlo je v soulad s podmínkami Ministerstva vnitra a Ministerstva zahraničí. ODKAZ. Podle MZV se výjimky týkají jen tranzitní dopravy a mezinárodní dopravu. 

ČR/Kanárské ostrovy: Kanárské ostrovy jsou v SEZNAMU zemí Ministerstva zdravotnictví podle stupňů nebezpečí stále v "červené" skupině, tedy s testy před příjezdem. /2.2.2021/

Informace Ministerstva vnitra pro tuzemské občany a pro cizince na území ČR: informační linka poskytuje informace v češtině i v angličtině a je dostupná od pondělí do čtvrtka od 8 do 16 a v pátek od 8 do 12 hodin na čísle: +420 974 820 680 (volba 3), e-mailová adresa pro dotazy související s podmínkami vstupu na území ČR: cestovani.covid19@mvcr.cz.

Informace Ministerstva zahraničních věcí: informační linka pro cestování občanů České republiky do zahraničí je v dostupná od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin na čísle: +420 224 183 200. 

Podle TABULKY Ministerstva vnitra je před cestou z Kanárských ostrovů absolvovat antigenní test a protože jsou Kanárské ostrovy "červenou" zemí, je nutný i PCR test do 5 dní po návratu. 

Podle webu Českého ministerstva zahraničíZDE - nejsou testy při cestě z Kanárských ostrovů nutné. Je to však v rozporu s pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR ZDE a vyhláškou TEXT v bodu I/2,3, kde je uvedeno, že při návratu z oranžové i červené země je nutný před vstupem na území ČR test. Situace kolem "návratových" testů je tak velmi zmatená. Před cestou z Kanárů do ČR po půlnoci z 4.2.2021 na 5.2.2021  DOPORUČUJEME si stav ověřit na lince Ministerstva zahraničí 22 41 83 200 (po-pá 8-16) a nebo u leteckého přepravce, zda bude při nástupu do letadla na Kanárských ostrovech vyžadovat test. 

Pondělí 1.2.2021

S platností od 5.února 2021 jsou Kanárské ostrovy pro Ministerstvo zdravotnictví ČR zemí s vysokým rizikem nákazy SEZNAM ZEMÍCestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané, pokud necestují s cestovní kanceláří) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář. Zároveň podstoupit před vstupem na území České republiky antigenní nebo PCR test, jehož provedení není starší 48 hodin. Následně předložit druhý PCR test provedený v ČR, který lze provést dříve než 5. den od příjezdu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Opatření neplatí, pokud cestujete s cestovní kanceláří. Více INFO

I tento týden (1.2.-8.2.2021) platí perimetrální konfinace ostrova Gran Canaria, tj. cestování pouze v odůvodněných případech, nicméně úprava se nevztahuje na národní či mezinárodní turistiku, tj. turisté mohou na Kanárské ostrovy včetně ostrova Gran Canaria přijíždět. Již při příletu je povinností mít osvědčení o PCR či TMA testu na covid-19 (nikoliv antigenní test). Tato povinnost vychází z celostátní úpravy. V kanárských hotelech je nutné se prokázat negativním testem, stačí i antigen. 

Sobota 30.1.2021

Letecká společnost SMARTWINGS pro velký zájem nasazuje na sobotní přímé lety z Prahy na Gran Canaria od 6. února dvě letadlaOd 17. února pak obnovuje středeční linku.

Pátek 29.1.2021

Ministerstvo zdravotnictví vlády Kanárských ostrovů informovalo, že v pátek se prodlužuje až do půlnoci 15. února screening všech cestujícíchkteří vstupují ostrovy ze zbytku území Španělska. Každý cestující je povinen předložit negativní test (může být i antigen) na vir SARS-COV-2. Nadále zůstává v platnosti povinnost všech předložit při ubytování negativní test (může být i antigen). Stejně tak i povinnost negativního PCR testu při vstupu do Španělska

Vše je pro cestu do Španělska včetně Kanárských ostrovů přehledně uvedeno na webu českého Ministerstva zahraničí - ZDE

Úterý 26.1.2021

Lopesan Baobab Resort nabízí svým klientům nejen luxusní podmínky pro strávení dovolené, ale také mimořádné slevy pro pobyty do konce února 2021. INFO

Pátek 22.1.2021

Na semaforu českého ministerstva zdravotnictví jsou Kanárské ostrovy nadále "bezpečnou zemí". Tedy i další týden (25.1. - 31.1.2021) není při návratu z Kanárských ostrovů nutný test ani karanténaINFO Ministerstva zdravotnictví.

Kanárské vláda dnes ve věstníku zveřejnila upřesnění restrikcí podle jednotlivých stupňů epidemiologického ohrožení. Vyhláška je ke stažení ZDEZjednodušeno pro Gran Canaria, která je ve stavu III.: ostrov je uzavřen vyjma vyjmenovaných nezbytných činností - netýká se turistů, setkání lidí - max 4 osoby kromě spolubydlících, zákaz nočního vycházení od 22 do 6 hodin každý den, společné prostory na pracovištích - max 33% kapacity, restaurace max 4 lidé u stoly, uzavření vnitřních prostor, sport - zákaz ve vnitřních prostorách, venku max 4 lidé, MHD na 50% kapacity, nemocnice a domovy důchodců - zákaz návštěv.

Pondělí 18.1.2021

Gran Canaria se úderem půlnoci z neděle na pondělí uzavřela. Je zakázáno na ostrov vstupovat či z něj odjíždět vyjma případů vyšší moci (nevztahuje se na turisty) . Aplikuje se zákaz vycházení od 22 hodin do 6 ráno, uzavírají se fitnes a tělocvičny, restaurace jsou otevřené jen na terasách a jen s kapacitou 50%, u stolu mohou být pouze čtyři lidi. Setkávat se mohou jen 4 osoby. Sport ve venkovních prostorách je povolen. Zavírají se parky, dětská hřiště, tržnice. Tato opatření budou platit zatím po dobu 14 dnů - do 31. ledna.

Pátek 15.1.2021

Kanárské ostrovy jsou pro Českou republiku nadále bezpečnou zemí a při návratu z Kanárů aktuálně až do 25. ledna není nutný PCR test ani karanténa. INFO

Ostrov Gran Canaria kvůli zvýšenému výskytu nových případů v Las Palmas (92% z celkových 2 tisíc na ostrově) zřejmě  od pondělí "postoupí do třetího stupně "semaforu". Fáze III znamená: Zákaz vstupu na ostrov vyjma mimořádných okolností, turistů se omezení netýká. Zákaz vycházení od 22:00 do 6:00. Maximálně čtyři lidé u stolu v restauraci, v restauracích jsou povolené jen zahrádkySoukromě se mohou stýkat jen lidé žijící společně. Sport je povolen pouze venku a s dodržením rozestupů. Místní veřejná doprava s omezenou kapacitou na 50 procent. Žádné návštěvy domovů důchodců.

Pondělí 11.1.2021

I přes covidovou krizi je stále možné a výhodné strávit dovolenou na Gran Canaria, například ve špičkových hotelech sítě Barceló. K výhodným cenám je možno získat do konce února ještě 10% slevu při použití kódu 21CAN10. Noc v hotelu Barceló Occidental Margaritas na Playa del Inglés stojí bez dodatečné slevy 64 eur. Pro dopravu na Gran Canaria využijte přímé sobotní lety společnosti Smartwings

Neděle 10.1.2021

UPOZORNĚNÍ: dnes o půlnoci začínají platit změny na covidovém semaforu Gran Canaria. Od 23 hodin do 6 hodin je zákaz vycházení, je omezen počet lidí v restauracích, je omezeno sportování a kulturní akce v uzavřených prostorách. V autobusech je možná platba jen kreditní kartou a kapacita je omezená na 50%. Text vyhlášky s přesnými omezeními je ZDE. Omezení platí zatím na dobu 2 týdnů. 

Pátek 8.1.2021

Kanárská vláda prodloužila do 17/1 povinnost pro vnitrostátní cestující předložit po přistání na Kanárských ostrovech negativní covid test (PCR nebo antigen).

Čtvrtek 7.1.2021

Na "kanárském covidovém semaforu, který vstoupí v platnost příští pondělí 11.1.2021, Tenerife zůstává na úrovni 3 omezení, Gran Canaria a Lanzarote se aktuálně dostávají na stupeň 2, ostatní ostrovy jsou na jedničce. Pro Gran Canaria stupeň 2 znamená zákaz nočního vycházení od 23 do 6 hodin a omezení setkávání lidí na 4 osoby. INFO.

Úterý 5.1.2020

České ministerstvo zdravotnictví pokládá Kanárské ostrovy stále za bezpečnou zemi a tak při návratu do ČR ani po 7. lednu není nutné absolvovat PCR test ani karanténu. INFO ministerstva. 

Pondělí 4.1.2020

Pozor při plánování cest mezi ostrovy! Kanárská letecká společnost Canaryfly toto pondělí oznámila, že dočasně pozastaví své lety mezi kanárskými ostrovy. Opatření, které ovlivní všechny lety mezi ostrovy od 11. ledna do 21. března, je motivováno současnými omezeními mobility a především „značným“ poklesem prodeje letenek.

Neděle 3.1.2020

K cestě na Kanáry s přestupem ve Španělsku

  • Dotazník s QR kódem je nutný jen pro první vstup do Španělska. Na vnitrostátních linkách není vyžadován.
  • Negativní PCR test ne starší 72 hodin je nutný při vstupu do Španělska. 
  • Negativní test ne starší 72 hodin je nutný při ubytování v těch turistických zařízeních na Kanárských ostrovech, která jsou v registru kanárské vlády. Musíte se tedy zeptat ubytovatele, zda po vás bude chtít test. 

Měníte na ostrovech během dovolené ubytování a potřebujete antigenní test? Jedete z Kanárů do země, kde při vstupu vyžadují PCR test? Chcete jít za známými a nechcete jim komplikovat život virovou nákazou? Nechte si udělat test v síti TestPoint Canarias. Na ostrovech Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura. Na jihu Gran Canaria je testovací centrum v Arguineguínu, v Centro Médico Noruego, C/Alonso Quesada 6 - Planta Baja - Local 4. 

Sobota 2.1.2021

V údolí Taurito na JZ Gran Canaria jsou uzavřené všechny hotely, v provozu je pouze Hotel Paradise Valle Taurito

Středa 30.12.2020

České ministerstvo zdravotnictví neaktualizovalo "semafor", Kanárské ostrovy tak jako celé Španělsko je tedy nadále "oranžové", tedy bez restrikcí při návratu do ČR. WEB MZ

Úterý 29.12.2020

Zdravotníci evidují na Gran Canaria, kde žije 890 tisíc obyvatel, jenom kolem tisíce osob s pozitivním nálezem nového koronaviru, z toho většina lidí z pozitivním nálezem je v hlavním městě Las Palmas (972). Ostrov Gran Canaria je velice bezpečnou destinací. Více aktuálních informací i z ostatních kanárských ostrovů najdete v našem článku ZDE, denní aktualizace počtů nemocných pak v našem článku o koronaviru, který vedeme od 13. března. 

Neděle 27.12.2020

K častým dotazům k PCR testům uvádíme výtah z vyhlášky španělské vlády

Potvrzení o negativním testu musí být originál, ve španělštině nebo angličtině (nyní i němčina), můžete ho mít v papírové nebo elektronické podobě. Minimálně musí obsahovat: jméno cestujícího, číslo pasu nebo občanského průkazu (musí být shodný s dokumentem, který je uvedený ve Formuláři zdravotní kontroly - tedy v tom, kde získáte QR kod), datum testu, identifikace a kontaktní údaje laboratoře, typ testu a výsledek - negativní. 

Potvrzení o negativním PCR testu a formulář zdravotní kontroly s QR kódem se kontroluje při vstupu do letadla, které letí směr španělské letiště. 

PCR test musí mít každý cestující starší 6 let. 

Formulář zdravotní prohlídky a QR kód musí mít každý cestující včetně dětí. 

Úterý 22.12.2020

Kanárská vláda dnes v reakci na rozhodnutí španělského ústavního soudu, který zrušil její vyhlášku o antigenních testech při vstupu na Kanárské ostrovy, vydala novou vyhlášku ZDE, kterou upravuje situaci. PRO VSTUP NA KANÁRSKÉ OSTROVY JE NUTNÝ od dnešního dne PCR TEST, tak jako pro celé Španělsko. Pokud nebudete mít PCR test, vystavujete se pokutě až 6 tisíc eur. 

Pátek 18.12.2020

  • Španělský ústavní soud zrušil vyhlášku kanárské vlády, která povolila vstup na územ kanárské autonomní oblasti s antigenními testy. Opět tak platí vyhláška Španělska, že vstup na Kanárské ostrovy ze zahraničí je povolen jen s testy PCR nebo TMA.
  • Pro české ministerstvo zdravotnictví je již celé Španělsko (včetně Kanárských ostrovů) bezpečnou oblastí -  VYHLÁŠKA. při návratu ze Španělska včetně Kanárů nejsou do 21.12. do 28.12.2020 nutné testy ani karanténa.

Čtvrtek 17.12.2020

České Ministerstvo zahraničních věcí dnes na svém WEBu uvedlo, že i při cestě na Kanárské ostrovy musí být PCR test. Citace: "Povinný je při příletu též PCR či TMA test na covid-19. Tato povinnost vychází z celostátní úpravy, která je nadřazena ustanovením na úrovni autonomních oblastí." Respektujeme stanovisko českého MZV, ačkoliv kanárská vláda nevydala žádné oficiální stanovisko, kterým by "zrušila" svou vyhlášku.

Středa 16.12.2020

Kanárská vláda rozhodla o uzavření ostrova Tenerife. Více informací na našem webu ZDE. Uzavření se netýká mezinárodních ani národních turistů. 

Podle vyhlášky kanárské vlády (Text vyhlášky ZDE) musí každý, kdo jede z pevninského Španělska na Kanárské ostrovy od pátku 18.12.2020 do minimálně 18.1.2021 předložit negativní test. Canarios mají možnost se nechat testovat ve vybraných střediscích (SEZNAM) na pevnině zdarma, ostatní Španělé si musí test zaplatit. Jedná se o další krok k bezpečnosti. 

Úterý 15.12.2020

Kanárské ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo vyhlášku, podle které každý cestující (vyjma dětí do 6 let) ze Španělska musí od 18. prosince předložit po příletu negativní test (TMA, PCR nebo antigen) nebo podstoupit karanténu. Vyhláška bude platit minimálně do 18. ledna 2021. Text vyhlášky ZDE.

Pondělí 14.12.2020

České ministerstvo zahraničí, i přes naše upozornění, stále na svém webu neuvádí informace o vyhlášce kanárské vlády, která umožnila od 10.12.2020 pro přímý vstup na Kanárské ostrovy jen antigenní testy. Dovolujeme si cestující upozornit, že v tomto konkrétním případě jsou informace českého MZV chybné a při přímém letu na Kanárské ostrovy je možný vyjma PCR testu a test antigenní. Informovali jsme ZDE

Neděle 13.12.2020

Vánoční dovolená na Gran Canaria může být levná jako nikdy jindy. Hotelová skupina RIU poskytuje slevy až 40%. INFO

Pátek 11.12.2020

Kanárské ostrovy jsou pro české ministerstvo zdravotnictví bezpečnou zemí i pro týden od 14/12 do 21/12/2020. INFO. Při návratu do ČR nejsou nutné ani testy ani karanténa. 

Čtvrtek 10.12.2020

CK Canaria travel dnes pozdě odpoledne oznámila, že ... "klientům, kteří u nás mají zakoupený zájezd a předloží nám účet za testování, proplatíme náklady do výše 750 Kč.

Ještě k nové "kanárské vyhlášce": Pokud letíte z ČR na Kanáry přímo, stačí antigenní test, ale stále musí být QR kód. Pokud letíte s přestupem ve Španělsku (např. Praha - Barcelona - Las Palmas), musíte mít negativní PCR test pro kontrolu na letišti ve Španělsku a i když pak pro let ze Španělska na Kanáry stačí jen antigenní test, nemusíte si ho dělat, ale můžete využít ten PCR test, který byl pro španělské letiště. Jen je nutné si ohlídat, aby nebyl při příletu na Kanáry starší 72 hodin. 

Děti a testy: kanárská vyhláška na děti nepamatuje a tak pokud letíte z ČR přímo, i dítě musí mít antigenní test. Pokud letíte s přestupem, dítě do 6 let pro kontrolu na španělském letišti PCR test mít nemusí, ale test (antigenní anebo PCR) pro kontrolu na kanárském letišti mít musí. 

Středa 9.12.2020

UPŘESNĚNÍ k antigenním testům, podrobnosti z vyhlášky, platnost od 10/12/2020 - INFO

Od 10/12/2020 je při cestě na Kanárské ostrovy NUTNÝ POUZE NEGATIVNÍ TEST NA ANTIGENY  - INFO. PCR test již nemusí být, QR kód zůstává.

Úterý 8.12.2020

CK Canaria travel připravila pro své klienty pojištění storna z důvodu pozitivního testu na Covid-19. INFO.

Pondělí 7.12.2020

Předvánoční termíny jsou na Gran Canaria velmi výhodné! Týden ve 4* hotelu Don Gregory (pouze pro dospělé) s přímým výstupem na písečnou pláž, vyhřívaným bazénem, lázně, wellnes, wi-fi, snídaně v ceně, cena za 2 osoby jen 822 eur. Nebo se snídaní a večeří za 875 eur. INFO. K tomu letenky z Prahy přímo na Gran Canaria a zpět za 8.900 Kč/osobu u Canariatravel (kufr 23 kg v ceně letenky). 

Neděle 6.12.2020

Hotelový řetězec RIU posiluje před Vánocemi svou nabídku. Před několika dny byl znovuotevřen hotel RIU Vistamar nad pobřežím Amadores a 19. prosince přivítá v Meloneras hosty luxusní hotel RIU Palace Meloneras

Rejdařství AIDA včera obnovilo okružní plavby kolem Kanárských ostrovů - INFO

Sobota 5.12.2020

Podle SEMAFORU českého ministerstva zdravotnictví jsou i pro příští týden (7. - 14.12.2020Kanárské ostrovy "zemí s nízkým rizikem SEZNAM . Tedy při návratu z Kanárských ostrovů do ČR není nutný žádný test ani karanténa

Čtvrtek 3.12.2020

Na aktualizovaném (každý čtvrtek) evropském semaforum jsou Kanárské ostrovy nadále "oranžové", tedy při příjezdu z Kanárů do ČR nemusí být PCR test ani karanténa. SEMAFOR. Tuto skutečnost by mělo v pátek potvrdit české MZ. 

České ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo vyhlášku, kterou se omezují přeshraniční pohyb. Pro cestující na Kanárské ostrovy je důležitý bod III./1, seznam zemí z nízkým rizikem. Pokud v seznamu Kanárské ostrovy jsou, tak není nutný při návratu do ČR žádný test. Seznam se aktualizuje každý pátek. 

Středa 2.12.2020

Hotelová společnost DUNAS nabízí při objednávkách do 15. prosince slevy až 42% - INFO. Velmi oblíbený je např. hotel Don Gregory v San Augustín. 

Pondělí 30.11.2020

Představy předsedy kanárské vlády Torrese, že španělská vláda povolí od 1. prosince pro Kanárské ostrovy výjimku a pro turisty nebudou nutné PCR testy ale budou postačovat levné antigenní testy, se nenaplnily. Pro cesty na Kanáry je stále i po 1.12.2020 nutné mít negativní PCR testy ne starší 72 hodin. 

Neděle 29.11.2020

Expresní autobus č. 66 mezi Faro Maspalomas a letištěm přestává dne 30.11.2020 dočasně jezdit. 

Oblíbená ZOO s delfináriem, Palmitos park v Maspalomas, je otevřená jen ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli. INFO. Autobusy č. 45 a 70 jezdí v tyto dny jen jednou denně. 

Zábavní vodní park Aqualand v Maspalomas je uzavřený. 

Pátek 27.11.2020

Kanárské ostrovy jsou podle vyhlášky českého ministerstva zdravotnictví i pro příští týden zemí s nízkým rizikem, tedy při návratu z Kanárů do ČR není nutný PCR test ani karanténa - INFO. Upgrade bude opět za týden. Přímý odkaz na semafor ministerstva je ZDE.

Středa 25.11.2020

Testy Covid-19 výtěrem z úst. Společnost Hamrsport připravila v Záběhlicích ve spolupráci se spol. Gen Detective Praha test na Covid, který se provádí výtěrem z úst. Cena 1.600 Kč, výsledek 24-48 hodin, SMS a PDF. Veškeré informace naleznete ZDE. Při objednávce již vyplňte do poznámky číslo pasu a požádejte o zapsání času testu, nejen data.  

Gloria Palace Amadores stále přesměrovává objednávky do hotelu Gloria Royal na pláží, ale  v rámci "Black Friday" jsou slevy až 30%. INFO

Úterý 24.11.2020

Česká republika zůstane i po 30. listopadu pro Španělsko rizikovou zemí. Oznámilo to španělské ministerstvo zdravotnictví. Další aktualizace seznamu proběhne 8. prosince s platností od 15/12/2020. Takže: pro cestující z ČR se po 30.11.2020 prodlužuje minimálně do 15. prosince povinnost předložit  při vstupu na španělské území negativní PCR test.

Pondělí 23.11.2020

Od dnešního dne je nutné mít při cestě do Španělska negativní PCR testINFO

Neděle 22.11.2020

Od 23.11.2020 je pro vstup na Kanárské ostrovy vyžadován negativní PCR test na Covid-19. Test nesmí být starší 72 hodin. Kontrola bude probíhat na letištích. Cestovní kancelář Canaria Travel CZ přispívá na test svým klientům, kteří mají zakoupený zájezd, částkou 1000 Kč/osoba. 

Pátek 20.11.2020

NEZAPOMEŇTE: od pondělí 23/11/2020 jsou při cestě do Španělska nutné PCR testy. INFO

PCR testy můžete absolvovat s výsledky do 2 dnů, nebo do 12 hodin a nebo i během rekordních 4 hodin - INFO

Kanárské ostrovy jsou i pro další týden pro české ministerstvo zdravotnictví zemí s nízkým rizikem - SEZNAM. Tedy při cestě z Kanárských ostrovů do ČR v období od 23. - 30.11.2020 nemusí cestující v České republice absolvovat testy ani karanténu. 

Pondělí 16.11.2020

K častým dotazům:

a/ pokud letíte po 16/11/2020 z kanárů zpět do ČR s přestupem ve Španělsku a mezipřistání je méně než 12 hodin, nemusíte po návratu do karantény ani na PCR test - (INFO), POZOR, změna může nastat každé pondělí, sledujte semafor ministerstva zdravotnictví 

b/ pokud letíte na Kanáry přes Španělsko, musíte mít od 23/11/2020 PCR test před odletem do Španělska, na vnitrostátní lince se nic nekontroluje. Stále ale platí povinnost negativního testu při ubytování na Kanárech. 

c/ od  23/11/2020 musíte při vstupu do Španělska včetně Kanárských ostrovů předložit negativní PCR test, pokuta 6.000 eur, stále platí povinnost elektronického protokolu a QR kódu

d/ stále zůstává v platnosti nařízení kanárské vlády, že od 14/11/2020 musí každý, kdo se chce ubytovat v oficiálních ubytovacích zařízeních negativní test (PCR nebo antigenní), to platí i při změně ubytování, pokud nejste na Kanárech aspoň 15 dní. Po 15 dnech při změně ubytování stačí prohlášení, že nemáte příznaky. 

Pátek 13.11.2020

Kanárské ostrovy jsou od 16. listopadu 2020 pro Českou republiku opět zemí s nízkým rizikem tedy při návratu do ČR z Kanárů nemusí být od 16/11 ani testy ani karanténa - SEZNAM. Postup při návratu ZDE. Informaci zveřejnilo české ministerstvo zdravotnictví.

Při cestě na Kanáry od 14/11 do 23/11 musí být jakýkoliv covidový test, od 24/11 musí být PCR test.

Povinnost PCR testů od 23. listopadu 2020 při cestě do celého Španělska včetně Kanárských ostrovů už zveřejnilo i české ministerstvo zahraničí - ZDE.

Čtvrtek 12.11.2020

Cestovní kancelář Canaria travel zajistila pro let 14. listopadu 2020 pro své klienty rychlotesty přímo na letišti Václava Havla v Praze. Více INFO. Jedná se o testy antigenní, které se předpokládají při ubytování na Kanárských ostrovech. Od 23. listopadu 2020 je však pro vstup na celé španělské území včetně Kanárských nebo i Baleárských ostrovů vyžadován zásadně jen PCR test, antigenní rychlotest není platný. Zjednodušeně řečeno: vyhláška španělské vlády o povinnosti PCR testů má platnost před vyhláškou kanárské vlády o testech při ubytování. Tedy: od 14. do 23. listopadu stačí mít pro cestu na Kanárské ostrovy jen antigenní rychlotest, od 23. listopadu 2020 musí mít každý cestující včetně dětí negativní PCR test

Přesné instrukce pro cestu ze Španělska (i jiných zemí) do ČR naleznete na webu českého ministerstva zdravotnictví ZDE

Podle dnes zveřejněné vyhlášky o povinných PCR testech při vstupu do Španělska je mezi rizikovými zeměmi i Česká republika (viz příloha vyhlášky tzv. Anexo II). Seznam se bude aktualizovat každých 15 dní, tedy další aktualizace vstoupí v platnost 27. listopadu 2020. Do té doby musí všichni cestující z ČR do Španělska bez výjimek předložit na vstupním letišti nebo přístavu negativní PCR test ne starší 72 hodin. Na testu v angličtině nebo španělštině musí být jméno, příjmení a číslo cestovního dokladu identické s údaji na formuláři zdravotní kontroly Spain Travel Health

Středa 11.11.2020

Od 23. listopadu se budou muset všichni cestující do Španělska prokázat negativním PCR testem, ne starším 72 hodin. Vyhláška ZDE

Úterý 10.11.2020

Pokud nestihnete covid test před odjezdem na kanáry doma, můžete ho absolvovat po příletu před ubytováním anebo hned po ubytování. ZDE je síť laboratoří, které testy provádějí. 

Sobota 7.11.2020

Od 14. listopadu musíte při ubytování na Kanárských ostrovech předložit negativní test na Covid-19. Stačí antigenní test.  INFO

Pátek 6.11.2020

Nejde vám před cestou na Kanáry vyplnit elektronický formulář a získat QR kód na webu Spain Travel Health? NEZOUFEJTE a v klidu odcestujte. Musíte si však před odletem stáhnout formulář ZDE, vyplnit a vytisknout. 

O sobotní přímé lety společnosti Smartwings na Gran Canaria z Prahy je obrovský zájem, termíny sobota  odlet dne 07 Lis 2020 a návrat dne 14 Lis 2020 jsou vyprodané. Stejně tak je vyprodaný páteční let 13 Lis 2020 z Tenerife do Prahy. 

Lety z Prahy na Fuerteventuru obnoví letecká společnost Smartwings v neděli 20.12.2020. Lety z Prahy na Lanzarote nejsou vůbec v nabídce. 

Čtvrtek 5.11.2020

V případě nejasností kolem povinností při cestě (nejen) na Kanárské ostrovy a zpátky můžete volat linku "Informačního centra pro cesty do zahraničí" 22 41 83 200, v pondělí až pátek od 8 do 16 hodin.  

Praktické rady před cestou na Kanárské ostrovy najdete ZDE. Chybí zde pouze povinnost předložit při ubytování v hotelech nebo apartmánových komplexech (vždy s recepcí) negativní test na covid (informace ZDE). Privátního ubytování se tato povinnost předložení testu netýká.  

I dnes nejsou Kanárské ostrovy v seznamu "bezpečných zemí" českého ministerstva zdravotnictví. Pokud plánujete cestu na kanáry, konzultujte tento odkaz častěji.

Přesný popis postupu, co dělat při návratu do ČR ze zemí podle barvy semaforu najdete ZDE

EU spustila web s evropským semaforem, kde jsou přehledně uvedeny parametry jednotlivých barev. Česká republika ale bohužel i Kanáry jsou v červené zóně. 

Středa 4.11.2020

Kanárské ostrovy "vypadly ze Seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy onemocněním Covid-19 vydaného dnes Ministerstvem zdravotnictví ČR. Od 9.11.2020 při návratu z Kanárských ostrovů platí ustanovení, že každý je povinen vyjma vyplnění Příjezdového formuláře se "do 5 dnů od vstupu na území České republiky se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2." (viz bod I/2 vyhlášky ZDE). 

Pokud nestihnete TESTY Covid před odletem na ostrov Gran Canaria, nemusíte se ničeho obávat. Na ostrově Gran Canaria vám testy spolehlivě a rychle zajistí nemocnice a kliniky sítě SAN ROQUE. Kontakty, adresy a otevírací doba jsou ZDE. Rychlý kontakt 928 40 40 40. 

Letecká společnost TuiFly nedávno rozšířila nabídku směr Gran Canaria se slevou 33% na vybrané lety. Na Gran Canaria a zpět se nyní dostanete již od 127,28 EUR, a to z Kolína nad Rýnem, Hamburku, Düsseldorfu, Stuttgartu, Frankfurtu nebo Hannoveru! INFO

Letecká společnost Iberia u letů z pevniny na Kanárské ostrovy bude nabízet cestujícím testy PCR nebo antigenní za sníženou cenu. Test PCR by pak měl stát pouze 98 EUR na osobu, což je o 20% méně než na trhu.

Letecká společnost Vueling nabízí bezplatnou změnu rezervace až 48 hodin před odletem, a nejen dne letu, ale i cíle cesty. 

Úterý 3.11.2020

Už i největší český specialista na Kanárské ostrovy, cestovní kancelář Canaria travel, informuje na svém webu o povinnosti testů při ubytování na kanárech. INFO. Tým Canaria travel věří, že bude svým klientům testy zajišťovat. Podle aktuální vyhlášky ministerstva zdravotnictví Kanárských ostrovů (viz naše informace ze včerejšího dne, vyhláška ZDE), budou od turistů zřejmě vyžadovány PCR testy. 

Pondělí 2.11.2020

Dnes bylo upřesněno datum, odkdy musí turisté při ubytování předkládat negativní covid test. Prvním dnem, kdy je nutné předložit test, je sobota 14. listopadu 2020. O povinnosti jsme informovali ZDE

Dnes dále vyšla ve věstníku vyhláška kanárského ministerstva zdravotnictví - ZDE, která zatím vylučuje použití rychlých testů na antigeny pro screening turistů (INFO ve španělštině). Zatím tedy je situace taková, že je od 14/11 nutné předložit PCR testy. 

Sobota 31.10.2020

Od soboty 14/11/2020 musí turisté při ubytování na Kanárských ostrovech předložit negativní testy - INFO

Pátek 30.10.2020

Kanárská vláda včera schválila návrh vyhlášky, podle které většina turistů bude muset v místě ubytování na Kanárských ostrovech doložit negativní covid test. Více INFO

Úterý 27.10.2020

Kanárská vláda tento týden, podle ministryně cestovního ruchu, Castillo, změní své právní předpisy v oblasti cestovního ruchu, aby zajistila, že příchozí turisté nebudou mít Covid-19. Podle plánu vlády (jak informuje web canarias7), turistická zařízení při ubytování budou vyžadovat, aby turisté měli negativní test, nebo turistu odkáží na zdravotní středisko, kliniku nebo laboratoř, aby tam mohl být test proveden. Pokud bude zákon přijat tento týden, vstoupí v platnost den po jeho zveřejnění v oficiálním věstníku (BOE) Kanárských ostrovů. Od platnosti zákonu bude stanoveno přechodné období 15 dnů, aby se cestovní kanceláře a turisté mohli této změně přizpůsobit a aby tato informace "dorazila" ke všem cestujícím na Kanárské ostrovy. 

Pondělí 26.10.2020

Tento týden budou zavedeny pro zahraniční turisty PCT testy. Každý turista, který pojede do regulovaného ubytovacího zařízení (hotely, apartmány, prázdninové byty) bude muset předložit negativní potvrzení, které nebude starší 72 hodin. 

K častým dotazům na nouzový stav a testy: v celém Španělsku byl včera 25.10.2020 vyhlášen estado de alarma (nouzový stav). V celém Španělsku VYJMA KANÁRSKÝCH OSTROVŮ je součástí nouzového stavu zákaz nočního vycházení, tedy na kanárech neplatí zákaz nočního vycházení

Neděle 25.10.2020

Společnost TUI již zveřejnila první nabídku plavby parníku Mein Schiff 2 kolem Kanárských ostrovů. Tzv. "modrá cesta Canarias 1" začíná 6. listopadu v přístavu Gran Canaria a loď postupně zamíří na ostrovy Lanzarote, Tenerife a La Gomera, než se vrátí zpět na Gran Canaria. TUI nabízí pokoj s balkonem již od 799 EUR na osobu!  INFO

Pátek 23.10.2020

Letecká společnost Eurowings dnes informovala, že od 7. listopadu začne létat na Kanárské ostrovy z německých letišť v Berlíně, Düsseldorfu, Hamburku, Kolína (Bonn) a Stuttgartu. 

Středa 21.10.2020

Kanárská vláda připravuje spolu s hotely covid testy pro zahraniční turisty. Testy měly být zavedeny původně na letištích, ale provádění testů narazilo na neochotu státní společnosti která letiště provozuje. Nyní budou testy součástí povinných podmínek pro ubytování. Vláda také vyčlení hotely pro turisty, kteří budou covid pozitivní. Turistů, kteří budou ubytování v zařízeních bez recepce a  Španělů se toto opatření nebude dotýkat. Termín zavedení tohoto opatření nebyl stanoven. 

Úterý 20.10.2020

Německá společnost TUI nabízí výrazné slevy na letenky z německých letišť. Například zpáteční letenka Mnichov - Gran Canaria - Mnichov stojí jen 154 eur. Více INFO.  

Neděle 18.10.2020

Hotel Gloria Palace Amadores se opravuje, v provozu je jen částečně. Oprava by měla být dokončená na začátku prosince. 

Sobota 17.10.2020

Sezóna výletních parníků přeci jenom bude zahájena. Do přístavu v Las Palmas brzy dorazí „Mein Schiff II“ od TUI. Kanárské vláda stanovila podmínky pro provoz, které TUI splnila. Max kapacita 70%, pojištění,  PCR testy cestujících před odletem na ostrovy, rezervovaná hotelová kapacita pro případ vyššího počtu nakažených, lékaři na palubě a hlavně cesta jen kolem Kanárských ostrovů. Vše začne 5. listopadu.

Pátek 16.10.2020

INFORMACE PRO CYKLISTY: podle vládní vyhlášky (bod 2 písmeno c) nemusí mít cyklista roušku. Za předpokladu že jezdí pod širým nebem a dodržuje vzdálenost 2 metry. 

Týden pro dva ve 4* hotelu s letenkou za 28 tisíc. Odlet 31/10 z Vídně s Ryanair (100 e zpáteční letenka na osobu), hotel 4* Gloria Royal v Amadores se snídaní za 22 tisíc na týden pro dva.

Čtvrtek 15.10.2020

K častým dotazům uvádíme: pro cestu na Kanárské ostrovy z ČR nejsou zatím nutné testy, pouze vyplnit na internetu dotazník a získat QR kód - DOTAZNÍK. Na většině ostrovů je nutné ve veřejných prostorách (i otevřených) nosit roušky, je zakázáno pití alkoholu na veřejnosti, jsou uzavřené noční podniky a shromažďování je omezeno na 10 lidí. 

Úterý 13.10.2020

Situace s testy pro cestující na Kanárské ostrovy se "zamotává". Společnost AENA, vlastník všech letišť na "kanárech", dnes odmítla poskytnout prostory letišť pro provádění PCR testů, na kterých se v pátek dohodly španělská a kanárská vláda. Alternativním řešením je provádění testů na hotelech, ale to nepostihne cestující, kteří budou ubytování v apartmánech a privátech. Kanárská vláda stále trvá na tom, že testy se musí týkat i cestujících z pevninského Španělska.

Státy EU sjednotí covidové semafory. Na pravidlech karantény a uznávání testů se ale neshodlyČást zemí dlouhodobě odmítá podpořit koordinaci v dalších bodech. Státy tak budou moci i nadále požadovat testování po příjezdu a neuznávat výsledky testů z jiných zemí. Plně na jejich rozhodnutí zůstává i délka případné karantény. Kanárským ostrovům tak již nic nebrání v jednostranném zavedení testů při příjezdu. Informovali jsme ZDE.

Čtvrtek 8.10.2020

Britská nízkonákladová letecká společnost EasyJet dnes oznámila, že tuto zimu spojí letiště Londýn-Luton s ostrovem Gran Canaria a Fuerteventura. Linky budou provozovány 2x týdně.

Preverisk Group, mezinárodní poradenská společnost specializující se na poradenství, audity a školení v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví v cestovním ruchu, udělila certifikát Covid - bezpečnosti hotelům řetězce RIU na Gran Canaria. 

Středa 7.10.2020

V sobotu 24/10/2020 bude obnovená linka QS 2040 z Prahy na Gran Canaria, letenky je možné zakoupit přímo u přepravce Smartwings nebo u CK Canaria travel. Na webu Smartwings stojí zpáteční letenka 13.800 Kč, u Canaria travel ale jen 8.900 Kč. Týden na Gran Canaria ve výborném hotelu Maritim playa asi 300 metrů od pláže se snídaní v ceně se dá koupit za 6 tisíc Kč na osobu

Pondělí 5.10.2020

Německá Lufthansa obnovila v sobotu lety na Gran Canaria, první letadlo po půl roce přiletělo z Frankfurtu. 

Sobota 3.10.2020

Za posledních 7 dní zjistili zdravotníci na všech Kanárských ostrovech JEN 1.061 "nemocných" novým koronavirem, v přepočtu na 100 tisíc obyvatel se jedná o 49,3 případů. Hranice počtu případů, kdy státy označují země jako rizikové, je 50 případů na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, tedy v případě kanárů 1.075 nových případů za týden celkem. Kanárské ostrovy splňují epidemiologický limit, požadovaný většinou evropských zemí.

Pátek 2.10.2020

Česko vyřadilo Kanárské ostrovy ze seznamu nebezpečných zemí, po návratu z kanárů tak již nejsou od pondělí 5/10/2020 nutné testy ani karanténa. INFO ministerstva zdravotnictví. 

Středa 30.9.2020

Německá letecká a cestovní společnost TUI oznmila, že od 1.10.2020 zprovozní 7 linek na Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura), Celkem nabídne týdně 1.500 "sedaček" a podle zájmu bude kapacitu zvyšovat.  

Úterý 29.9.2020

Evropa - včera se prostřednictví telekonference konalo zasedání ministrů pro cestovní ruch Evropské unie. Cílem bylo sjednocení předpisů cestování, jako třeba zkrácení karantény, vzájemné uznávání testů a testování při odletu a příletu. Sjednocená evropská pravidla by se poté neměla vztahovat pouze na rekreanty, ale na všechny cestující, včetně obchodních cestujících v rámci EU. Pro standardizaci pravidel se zatím vyslovilo Španělsko a také Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko, Francie, Řecko, Itálie, Lucembursko, Malta a Portugalsko.

Pondělí 28.9.2020

Zásadní průlom? Německá turistická skupina TUI, největší na světě, chce od 3. října zahájit letecké zájezdy na Kanárské ostrovy,  a to i přes doporučení německé vlády necestovat do některých zemí, včetně Španělska. Ředitel TUI pro Německo Marek Andryszak to naznačil různým novinám. Uvedl, že „cestující by měli mít možnost sami se rozhodnout, zda podniknou dovolenou navzdory riziku infekce a karantény po návratu".

Čtvrtek 24.9.2020

Španělsko včetně Kanárských ostrovů je zemí s nepříznivým vývojem COVID-19 a s vysokým rizikem nákazy. Po návratu z Kanárských ostrovů platí povinnost  před vstupem na území ČR oznámit tuto skutečnost příslušné krajské hygienické stanici vyplněním elektronického Příjezdového formuláře, předložit oznámení hraniční nebo pobytové kontrole a do 5 dnů od vstupu na území ČR se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na SARS CoV-2. Výsledek testu je pak nutné oznámit dané hygienické stanici. Povinnost podrobit se na vlastní náklady RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 lze splnit také předložením negativního výsledku RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, který byl proveden v členském státě EU a není starší než 72 hodin. Výsledek testu se v takovém případě předkládá bezprostředně po vstupu na území ČR místně příslušné krajské hygienické stanici. Výjimku z testování mají osoby mladší 5 let.

Úterý 22.9.2020

Na Kanárských ostrovech je v současné době stále otevřeno přibližně 25% ubytovacích zařízení. Tato zařízení však nedosahují ani 20% využití. Obsazenost méně než 50% je v hotelovém byznysu považována za ekonomicky kritické. 

Pátek 18.9.2020

Z Vídně začne létat i Lauda/Ryanair, první letadlo na Gran Canaria vyletí v sobotu 31/10, INFO

Letecká společnost EUROWINGS zahajuje 3/10 linku z Vídně na Granaria, poletí se každou sobotu. Další linka bude otevřena 25/10 z letiště Kolín/Bonn do Las Palmas. Letadlo bude létat každou středu, sobotu, neděli. 

Španělská vláda Pedra Sáncheze schválila kanárské vládě zavedení PCR testů "v místě původu a v místě určení" pro turisty navštěvující Kanárské ostrovy z hlavních zemí, tedy Velké Británie, Německa a  severských zemí. Cestující na Kanárské ostrovy budou muset po příletu předložit negativní PCR test ne starší 48 hodin, před odletem z ostrovů budou turisté opět otestováni. Podmínkou systému je jednotný postup všech zemí a vzájemné uznávání testů. Vše bude oficiálně oznámeno 28. září, kdy ministři cestovního ruchu zemí EU předloží Evropské komisi finální návrh. Cílem je vytvořit bezpečný koridor mezi nejdůležitějšími zeměmi, ze kterých rekreanti přicházejí na Kanárské ostrovy a zpět

Hotelová skupina Lopesan představila svou nabídku ubytování do konce října s mimořádnými slevami. Například noc v hotelu Abora Interclub Atlantic s all inclusive stojí pro 2 osoby jen 79 eur. Více INFO

Středa 16.9.2020

V pondělí 28. září se sejdou ministři EU odpovědní za odvětví cestovního ruchu, aby vypracovali řešení testů PCR při odletu nebo příletu do místa dovolené, aby bylo možné vyloučit karanténu, která nyní mnoha cestujícím po návratu do vlasti hrozí.

Úterý 15.9.2020

Sobotní linka z Prahy na Gran Canaria je od 19/9 dočasně zrušena, letadlo letí v neděli přímo z Prahy do Las Palmas, zpáteční let z Las Palmas má mezipřistání na Fuerteventuře. INFO

Čedok zrušil od 20/9 do 18/10 všechny zájezdy na Fuerteventuru. 

Pondělí 14.9.2020

Síť hotelů BULL oznámila, že některé své hotely otevře pro turisty již 5. října. Hotely BULL jsou populární zvláště kvůli svému lázeňskému vybavení. 

Pátek 11.9.2020

Od pondělí 14/9/2020 platí i pro Kanárské ostrovy při návratu do České republiky omezení v podobě testu PCR anebo karantény. INFO

Kanárská hotelová skupina Lopesan 16. září uzavírá hotely Abora Catarina a Abora Buenaventura, které se nacházejí na Playa del Inglés (Gran Canaria), a 28. hotel uzavírá hotely IFA Altamarena a IFA Villas Altamarena na Fuerteventuře.

Švýcarsko zařadilo Kanárské ostrovy mezi rizikové země. 

Úterý 8.9.2020

Kanárská vláda plánuje, že zajistí všem turistům po skončení dovolené PCR testy, aby nemuseli absolvovat po návratu domů karanténu. INFO

Pátek 4.9.2020

Informace o povinných testech při návratu z Kanárských ostrovů do ČR je již oficiálnípotvrdilo ji na svém webu Ministerstvo zahraničí ČR - INFO

Podle informace webu cestujlevne.com čeká "kanáry" od 14/9 ze strany ČR restrikce, Ministerstvo zdravotnictví ČR údajně zařadilo Kanárské ostrovy mezi rizikové oblasti. Každý po návratu z kanárů do České republiky bude muset podstoupit test anebo karanténu 10 dní. 

Čtvrtek 3.9.2020

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila, že od konce října spojí ostrov Gran Canaria se španělskou Málagou. Do Málagy létá tato společnost z Prahy, nabízí se tak zajímavá možnost spojení Praha - Gran Canaria s přestupem.

Tento čtvrtek krátce po poledni vzlétly z letišť Gran Canaria a Tenerife do Lisabonu dvě letadla letecké společnosti TAP Portugal, což znamenalo obnovení provozu přímými lety mezi kanárským souostrovím a portugalským hlavním městem. Tato linka bývá s mezipřistáním v Lisabonu využívána i českými turisty

Středa 2.9.2020

VAROVÁNÍ PRO ODLETY Z NĚMECKA NA KANÁRY: Německo ve středu zařadilo Kanárské ostrovy do seznamu rizikových oblastí pro COVID-19 a "zákaz" cestovat je tak rozšířen již na celé Španělsko. O problematice jsme již dříve informovali například ZDE nebo TADYMinisterstvo zahraničních věcí Německa vysvětluje tento postup skutečností, že počet nových případů koronaviru na Kanárských ostrovech za posledních sedm dní přesahuje 50 nových případů na 100 000 obyvatel. Při návratu z "kanárů" na letiště v Německu je nutné počítat s karanténou nebo PCR testem

Úterý 1.9.2020

Kanárská vláda zavedla tzv. covidový SEMAFOR, pro více info klikněte ZDE

Bohužel musíme návštěvníky Gran Canaria informovat, že z důvodu špatné epidemiologické situace jsou minimálně do 15/9 zrušeny na ostrově všechny trhy. Trhy v Puerto Mogán ani nebyly po zrušení výjimečného stavu zatím obnoveny. Stejně tak jsou rušeny všechny "fiesty" včetně nejpopulárnější fiesty CHARCO v La Aldea - VIDEO. Z bezpečnostních důvodů je až do 11/9 uzavřen park Parque Rubén Díaz a policie vyzývá obyvatele, aby neporušovali zákaz shromažďování nad 10 osob.  

Pondělí 31.8.2020

Síť supermarketů SPAR znovuotevře v průběhu září 13 prodejen v turistických zónách ostrova Gran Canaria, které byly dočasně uzavřeny koncem března kvůli koronaviru.

Pátek 28.8.2020

Pro leteckou společnost Iberia zřejmě nejsou kanáry součástí Španělska. Společnost začala vyžadovat, aby cestující letící z Kanárských ostrovů na poloostrov vyplnili formulář pro zdravotní kontrolu „spth“ (Spain Travel Health), a aby získali QR kód, který se musí prokázat při příletu na pevninu. Opatření platí i při přestupu. 

Čtvrtek 27.8.2020

Od pondělí 24. srpna platí, že lidé vracející se ze Španělska musí mít negativní test na koronavirus nebo jít do dvoutýdenní karantény. Výjimku mají Kanárské ostrovy, krátkodobé pobyty do 12 hodin a děti mladší pěti let.

Středa 26.8.2020

Letecké společnosti Smartwings a ČSA ze skupiny Smartwings Group podaly ve středu u Městského soudu v Praze návrh na vyhlášení mimořádného moratoria, tedy odložení splatnosti dluhů, kvůli koronaviru. Požádat o dočasný odklad jim nově umožnil zákon označovaný jako Lex covid ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru. „Na provozu společností Smartwings a ČSA se nic nemění. Obě společnosti zajišťují všechny plánované lety podle letových řádů“ říká předseda představenstva Smartwings Jiří Šimáně a  to včetně sobotní pravidelné linky QS 2040 z Prahy na Gran Canaria

Tak jako nekončí léto tak nekončí i slevy v hotelech na Gran Canaria. Hotelová skupina Lopesan stále nabízí pobyty s až 40% slevou. INFO

Pondělí 24.8.2020

Policie uznala chybu a zrušila zákazy pro bary "bez jídla". Aplikováno bude nařízení vlády tak, že uzavřeny budou jen bary s tancem, podniky kategorie "BC" můžou být otevřeny, ale jen do 1 hodině v noci, poslední zákazník může vstoupit ve 24 hodin. (poznámka redakce: nařízení kanárské vlády, ve kterých se nevyzná ani policie, je zřejmě na místě zrušit a politiky ihned vyměnit. Jak to dopadne po zahájení školního roku raději ani nedomýšlíme.)

Upozornění při používání autobusů Global na Gran Canaria. Na základě doporučení zdravotnických orgánů bylo zakázáno používání hotovosti (mincí a bankovek) pro placení jízdného a to ze zdravotních a hygienických důvodů. Jsou přijímány pouze platby bezkontaktními přepravními kartami schválenými AUTGC a nebo platby bankovní kartou, kterou musí platit vlastník karty.Toto opatření je z důvodu identifikace a sledovatelnosti lidí, kteří cestují v pravidelné veřejné dopravě po silnici. INFO k placení ZDE

Sobota 22.8.2020

Úřady s odkazem na nová opatření kanárské vlády proti šíření koronaviru bohužel zavírají všechny bary, kde se nepodává jídlo. Podle našich informací je zavřena celá "Bierstrasse" v CC Cita a všechny večerní a noční bary v CC Yumbo na Playa del Inglés. Otevřené jsou jen restaurace. 

Čtvrtek 20.8.2020

K častým dotazům na PCR testy: ačkoli kanárská vláda žádá po Madridu zavedení testů při příletu, tak nejsou testy povinné. Nemusíte PCR testy absolvovat ani před odletem ani po příletu ani před odletem zpět do ČR. Pro kanárské ostrovy neplatí při návratu do ČR žádná omezení. 

Upřesnění použití roušek na plážiNa pláži lze sejmout roušku pokud sedíte či ležíte nebo jdete do oceánu a nebo se koupete, pokud se ale opalujete ve skupině, která spolu nežije a nejste schopni dodržet bezpečnou vzdálenost 1,5 metru, je i při opalování nutné použít roušku.

Úterý 18.8.2020

Rekapitulace pro návštěvníky Kanárských ostrovů: před příletem vyplňte elektronický dotazník a získejte QR kód - INFO, jinak je cestování do země bez omezení. Na všech ostrovech platí povinnost nosit roušku ve vnitřních veřejných prostorech i na ulici - INFO včetně dopravních prostředků, výjimka pouze v osobních autech kde jsou členové jedné rodiny. Na pláži lze sejmout roušku pokud sedíte či ležíte nebo jdete do oceánu a nebo se koupete, (pokud se ale opalujete ve skupině, která spolu nežije a nejste schopni dodržet bezpečnou vzdálenost 1,5 metru, je i při opalování nutné použít roušku - doplněno 20.8.2020). Stejná pravidla platí v restauraci, pokud se sedí, jí a pije, nemusí být rouška. Diskotéky jsou zavřené, platí omezení shromažďování do 10 osob, výlety a outdoorové aktivity jsou bez omezení. 

Lanzarote: Nízkonákladová letecká společnost WIZZAIR spojí nově Londýn s ostrovem Lanzarote. Nová linka bude v provozu od 23/10 třikrát týdně. 

Každou sobotu v poledne odlétá z Prahy přímý let na Gran Canaria. Kanárské ostrovy nejsou v "klatbě" žádné evropské země ani České republiky a otevřeno je přes 50% všech hotelů. Zájezdy si můžete vybrat ZDE. Třeba týden s dopravou v apartmánech Tisalaya park je již od 12.600 Kč za osobu. 

Sobota 15.8.2020

Vyjma nošení roušek omezila kanárská vláda od 14/8/2020 další činnosti. Kouření, používání tabákových inhalačních zařízení, vodních dýmek, shisha nebo podobných zařízení nebude povoleno na veřejných komunikacích a ve venkovních prostorech, pokud nebude možné zaručit zachování mezilidské bezpečné vzdálenosti 2 metry. 

Pátek 14.8.2020

Hotelová skupina Lopesan představila, jak se stará o bezpečnost svých zákazníků - VIDEO

Text vyhlášky, kterou se upravuje nošení roušek, zákaz kouření, omezení činnosti nočních podniků a pod. najdete ZDE.

Čtvrtek 13.8.2020

Od pátku 14.8.2020 platí povinnost nosit roušky i na veřejnosti. Více INFO.  Obecně platí, že všechny osoby ve věku šesti let a starší mají povinnost nosit roušku na „veřejných ulicích, ve všech veřejných venkovních prostorech a v jakémkoli uzavřeném prostoru pro veřejné použití nebo v tom, který je přístupný veřejnosti, bez ohledu na udržování mezilidské bezpečné vzdálenosti nejméně 1,5 metru“. Na plážích platí rouška jen při příchodu a odchodu a procházce po pláži, stejně tak i v restauraci. Jakmile si host sedne, může roušku odložit. 

Středa 12.8.2020

Norská nízkonákladová letecká společnost Norwegian během zimní sezóny (od října) spojí ostrov Gran Canaria s Malagou, Barcelonou a Madridem

Pondělí 10.8.2020

Letecká společnost Corendon Air bude od zimy 2020 (říjen) létat na Gran Canaria celkem z devíti německých a dvou rakouských letišť. Z Německa jsou to nově letiště Düsseldorf, Saarbrücken, Erfurt, Friedrichshafen a Rostock, z Rakouska pak Linec a Graz. Nadále budou zachovány i letní linky z Kolína nad Rýnem, Münsteru, Hannoveru a Norimberku. Pro české turisty jsou zajímavá zejména letiště Erfurt, Norimberk, Linec a případně Graz. 

Neděle 9.8.2020

Vláda Kanárských ostrovů upřesňuje, že zákazníci barů a restaurací nemusí mít nasazenou masku, když sedí u stolu nebo u baru v uzavřeném prostoru, ale měli by si ji nasadit pokaždé, když vstanou. 

Již většina zemí Schengenského prostoru nedoporučuje cesty do Španělska, výjimkou jsou Kanárské a Baleárské ostrovy. Podle našich informací již jen Česko, Lucembursko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko a Švédsko nemají omezení pro své občany, cestující do Španělska. 

Středa 5.8.2020

Kanárská vláda jako první ve Španělsku uzavřela tzv. "COVID" pojištění pro všechny návštěvníky včetně zahraničních turistů. Pojistka kryje všechny léčebné výlohy spojení s nemocí Covid-19 a také náklady na případné prodloužení pobytu v případě této nemoci či repatriaci. Zatím nebyly zveřejněny detailní podmínky.

Úterý 4.8.2020

V srpnu by se mělo podařit obnovit leteckou dopravu mezi"kanáry" a Evropou až na 54% loňské srpnové kapacity. Na letišti Gando na Gran Canaria to ale moc vidět bohužel není. 

PRAVIDLA NOŠENÍ ROUŠEK - ZDE platná od 4/8

Pondělí 3.8.2020

Vláda Kanárských ostrovů zavedla nová pravidla v používání roušek. Nyní je nutné bezpodmínečně používat roušky v uzavřených prostorech určených pro veřejné použití nebo přístupných veřejnosti včetně restaurací (rouška se snímá při jídle a pití). V takovém případě musí být použity v každém případě, ať už může či nemůže být zaručena bezpečná vzdálenost 1,5 metru mezi osobami. Nedodržení těchto opatření bude mít za následek sankce od minima 100 EUR, ale mohou být vyšší. 

Vyjma povinnosti nosit roušku vždy a za všech okolností ve vnitřních veřejných prostorách zákon dále upřesňuje správné použití roušky. Ta musí VŽDY zakrývat ústa i nos.

Neděle 2.8.2020

Zajímavou variantou cesty na Gran Canaria je let z Prahy přes Madrid se společností Ryanair. Letenka za jeden směr se dá koupit od 60 eur.

Sobota 1.8.2020

Doslova FANTASTICKÁ je nabídka hotelu BUENAVENTURA přímo v srdci Playa del Inglés na týden od 8. do 15. srpna. Hotel leží jen 200 metrů od promenády nad pláží a vše nezbytné včetně restaurací a obchodů máte po ruce. Na duny je to procházkou 10 minut a dlouhá krásná tříkilometrová písečná pláž zve k lenošení. Letenky na přímý let z Prahy v sobotu 8.8. a pro návrat za týden 15.8.2020 si můžete zakoupit ZDE, cena zpáteční letenky je 8.900 Kč a v ceně je kufr o váze 23 kg. 

DŮLEŽITÉ: stále mějte na paměti, že při cestě do Španělska, a tedy i na "kanáry", musíte před odletem vyplnit dotazník a získat QR kód pro každého cestujícího. Vše potřebné naleznete na našem webu ZDE.

Na jihu Gran Canaria se otevírá stále více hotelů. V týdnu od 8. do 15.8.2020 je k dispozici 349 možností ubytování, většina na oblíbeném jihu ostrova. Klikněte ZDE, posunujte si myší mapu, zvětšujte. Stačí najet myší na terčík a ukáže se vám, zda je hotel k dispozici nebo ne. Pokud ano, zjistíte hned většinou i cenu a po rozkliknutí můžete jednoduše objednat. Doporučujeme závazně se zálohou objednávat až po zakoupení letenek. V levé části mapy máte dále i možnosti z výběru různých filtrů jako je kategorie ubytování, lokalita, cena, stravování apod.. Pamatujte, že na svou dovolenou nemusíte letět s cestovní kanceláří, letenky jsou k dispozici na přímé lety ZDE a nebo TADY, hotel si můžete zakoupit samostatně a další služby můžete využít od nás, včetně informačního setkání po příletu

Středa 29.7.2020

Na turistickém webu kanárské vlády je pravidelně aktualizovaný článek s odpověďmi na všechny dotazy týkající se cesty k nám na ostrovy a pobytu na nich. INFO v češtině.

Mezi Čechy velmi oblíbený hotel Gloria Palace Royal Hotel & Spa v lokalitě Amadores se znovuotevře pro klienty tuto sobotu 1/8. 

Úterý 28.7.2020

Ministr zdravotnictví vlády Kanárských ostrovů, Blas Trujillo, toto úterý sdělil, že dohoda s ústřední vládou v Madridu o povinných testech pro turisty je „blízko“.

Čtvrtek 23.7.2020

Výhodné letenky z Lipska směr Gran Canaria, od 49 eur. A další super ceny z mnoha jiných německých letišť. Leťte s Condorem za sluníčkem. INFO 

Přímé lety z Prahy na Gran Canaria každou sobotu zajišťuje letecká společnost SMARTWINGS. Letenky si můžete koupit i u CK Canaria travel

Středa 22.7.2020

V Amadores se 31/7 otevírá hotel Serenity. WEB

Neděle 19.7.2020

Přesně 15/8 se otevře pro klienty velmi oblíbený hotel Corallium Dunamar těsně nad pláží Inglés v Maspalomas. 

Údolí Taurito postupně ožívá. Hotely skupiny Paradise (Lago, Valle a Costa) již přijímají od 20/7 rezervace. INFO.  

Komplex kvalitních bungalovů Koala Garden v Campo International uvádí na svém webu, že se otevře 21/8. 

Sobota 18.7.2020

V polovině srpna už bude mít hotelová skupina RIU otevřeny všechny své hotely, jako poslední se zřejmě otevře RIU Papayas na Playa del Inglés. 

4* Hotel ANAMAR Suits nedaleko populárního OC Yumbo již oznámil, že se otevírá 1/9. INFO

Pátek 17.7.2020

Slevy ve výši 30% a ceny od 50 eur za osobu a noc nabízí toto léto hotely Lopesan v Maspalomas. INFO. Slevy platí na pobyty až do poloviny října. 

Čtvrtek 16.7.2020

Britská letecká společnost Jet2.com a její dceřinný touroperátor Jet2h Holidays se vracejí na Kanárské ostrovy. Jet2.com ve středu obnovila lety směrem na Kanárské ostrovy Lanzarote, Fuerteventura, Tenerife a Gran Canaria.

Středa 15.7.2020

Hotel Abora Catarina by Lopesan Hotels se znovu otevírá pro turisty dne 23/7

Úterý 14.7.2020

Údolí Taurito se konečně otevírá. Hotel Mogán Princess přivítá první hosty první den v září. 

Pondělí 13.7.2020

Hotelový řetězec Seaside Collection oznamuje otevření svých hotelů. Jako první se 29/7 otevře kultovní hotel Seaside Palm Beach v Maspalomas, následuje 5/8 hotel Sandy Beach na Playa del Inglés. Hotel Grand Hotel Residencia GL přivítá první hosty 12/9. 

K častým dotazům, co je nutné mít na cestu "na kanáry" a co vás čeká po příletu ve stručnosti uvádíme: před cestou je nutné vyplnit dotazník a získat QR kód - INFO, na letištích a v letadle je nutné mít roušku a respektovat vyznačené rozestupy, po příletu ve vozech taxi nebo v autobusu a v uzavřených prostorách (úřady, prodejny) je nutná rouška, je nutné všude i na ulici udržovat rozestupy 1,5 metru, pokud to není možné, musíte použít roušku. Některé památky (kostely) můžou být otevřeny jen za účelem bohoslužeb, většina muzeí je otevřená, zábavní parky se se otevírají v těchto dnech. Outdoorové aktivity nejsou omezeny. Nejsou povolené diskotéky, noční bary fungují bez tance. Systém bufetů all inclusive je nahrazen systémem "vyber očima a konzumuj". Fungují autopůjčovny, půjčovny kol a sportovního vybavení na plážích. Roušky není nutné vozit z domova, jednoduché chirurgické roušky jsou k dostání ve většině obchodů a v lékárnách v ceně do 80 centů za kus. 

Neděle 12.7.2020

Často se nás lidé ptají, jak to "u nás na Gran Canaria" vypadá. Tak posuďte sami, vše je normální, většina obchodů funguje, restaurace se také pomalu otevírají a hlavně! Z Evropy již létají letadla plná turistů. 

Video je z náměstíčka u hlavního vstupu na pláž Inglés. 

A na plážích je také vše v pořádku, nebojte, voda je dokonce 24 st. Celsia :-)

Sobota 11.7.2020

Zoologická zahrada s delfináriem PALMITOS PARK nedaleko Maspalomas se pro veřejnost otevře 24/7. 

Hotel Cordial Mogán playa se otevírá po rekonstrukci 17/7

Skupina Gloria Thalasso & Hotels  se rozhodla využít oslabení zájmu turistů a investovat do dvou svých velkých hotelů, Gloria Palace San Agustín a Gloria Palace Amadores, kde bude provedena komplexní oprava, která bude zahrnovat modernizaci společných prostor i pokojů. Hotel Gloria Palace Royal v Amadores se také opravuje, i když ne v takovém rozsahu a otevře se koncem srpna. 

Již za několik dní se otevřou zbylé dva hotely skupiny Lopésan v oblasti Meloneras, Villa de Condé i Gran Costa Meloneras a doplní tak komplexní nabídku turistům. V oblasti již funguje většina obchodů s módním zbožím, potravinami, v provozu je větší část restaurací i barů. 

Úterý 7.7.2020

Lopesan Group otevřel svůj největší hotel na Kanárských ostrovech - Baobab Meloneras a uvítal v něm prvním 350 hostů. 

Sobota 4.7.2020

Důležité při plánování dovolené! Kanárská vláda dnes zrušila nařízení z 20.6.2020, že ve stejné místnosti ubytovacího zařízení mohou být ubytováni pouze lidé, kteří žijí společně. Znamená to, že při ubytování nebude kontrolováno, zda hosté mají společnou domovskou adresu. Opatření, že kdo nemá společnou adresu nesmí být společně ubytován JE ZRUŠENO! (originální text v dnešním BOC N. 134 ZDE)

Středa 1.7.2020

Španělsko zavedlo kontroly na hranicích, je nutný elektronický dotazník a teplota pod 37,5 stupně. Více INFO

Pondělí 29.6.2020

Hotel Villa del Condé v Meloneras se otevře 17/7

Hotelová společnost RIU otevírá další hotely: Riu Vistamar v Amadores dne 3/7 a Riu Palace Oasis v Maspalomas dne 10/7

Česká vláda dnes schválila garance pro dopravní společnosti do 2 miliard. Záruku bude s největší pravděpodobností čerpat i letecká společnost Smartwings, lety z Prahy na "kanáry" by neměly být ohroženy. 

Neděle 28.6.2020

Na Gran Canaria se otevírají desítky hotelů a ubytovacích kapacit. Solidní rezervační systém BOOKING.COM jich aktuálně eviduje jen v oblasti Maspalomas 324 - INFO, od těch luxusních až po standardní. 

EASYJET nabízí z Berlína zajímavé ceny letenek na Gran Canaria, jeden směr od 45 eur, doprava do Berlína z ČR je možná vlakem a nebo autem. 

Linka QS 2040 z Prahy na Gran Canaria je již mezi obnovenými linkami v seznamu letiště Praha - INFO

Sobota 27.6.2020

Na Gran Canaria se otevírají další hotely: v Maspalomas Hotel Gay & Spa AXELbeach INFO a Sevatur Waikiki INFO, v Amadores potom GLORIA PALACE ROYAL HOTEL & SPA - INFO

Smartwings zařadil na červenec i ostrov Fuerteventura, první let v neděli 26/7 - INFO. Klienty CK Canaria travel potěší, že kancelář nabízí dále přepravu trajektem na ostrov Lanzarote. 

Ryanair posiluje ve Vídni, let na Gran Canaria startuje 28/10. Více v rezervačním systému

Pátek 26.6.2020

Všichni cestující, kteří v těchto dnech přijíždějí na Kanárské ostrovy, musí podstoupit tři základní kontroly: dokumentární (dotazník), teplotní (termokamera) a vizuální (zdravotnický personál). V případě, že cestující neprojde jednou ze tří "zkoušek", musí "in situ" (hned na místě) podstoupit bezplatný PCR test, který během 30-40 minut vyloučí nebo potvrdí nemoc Covid-19. Pokud je test pozitivní, následuje karanténa. 

Čtvrtek 25.6.2020

Hotel Cordial Mogan Playa se otevírá 17/7. V době odstávky z důvodu koronakrize hotel prošel částečnou rekonstrukcí společných prostor. 

Španělská vláda znovu  odmítla návrhy na zavedení PCR testu při příjezdu na španělské území. Cestující tak vyplní pouze dotazník, je jim kontrolována teplota a zdravotníci vizuálně kontrolují jejich stav. 

Úterý 23.6.2020

Po příletu do Španělska (včetně kanárů) cestující musí odevzdat vyplněný dotazník PLC (Passenger Locator Card) - VZOR

Hotel Cordial & Spa Roca Negra v Agaete se otevírá pro veřejnost, zatím jen o víkendech. 

Pondělí 22.6.2020

Hotel Palm Beach v Maspalomas oznámil, že se znovu otevírá pro turisty ve středu 29/7

Z důvodu mnoha dotazů opakujeme, že po příletu na Gran Canaria nejsou od turistů vyžadovány testy na Covid-19, cestujícím je pouze měřena teplota a musí vyplnit dotazník s kontaktními údaji. 

První přímý let z Prahy na Gran Canaria vypravuje společnost Smartwings v sobotu 18/7. Oznámila to dnes CK Canaria travel. INFO. Hygienická opatření na palubách Smartwings ZDE

Hotelový řetězec GLORIA, oblíbený mezi českými turisty, otevírá své hotely v Amadores již 1. srpna. Hotel Gloria Palace v San Augustín se otevře pro turisty až 19. prosince 2020. 

V Amadores na jihu Gran Canaria se 1. srpna otevírá 4* hotel Altamadores

Neděle 21.6.2020

Krok za krokem co čeká turisty po cestě i při dovolené na Gran Canaria. INFO

Sobota 20.6.2020

Důležité při plánování dovolené! Ve stejné místnosti ubytovacího zařízení mohou být ubytováni pouze lidé, kteří žijí společně. Znamená to, že přátelé, kteří nemají stejnou domovskou adresu, NESMÍ sdílet pokoj

Kanárská vláda včerejší vyhláškou zakázala v hotelech stravování formou bufetových (švédských) stolů. Jídlo se smí podávat hostům pouze jednotlivě. 

Podle zjištění našich čtenářů je časově i cenově přijatelné letět na Gran Canaria s přestupem v Madridu. Z Prahy do Madridu s ČSA a dále s Ryanair. V opačném směru třeba Transavia do Amsterdamu a dále do Prahy s ČSA. 

Kanárská vláda vyzývá turisty, aby před cestou na ostrovy v zájmu vlastní bezpečnosti absolvovali PCR test a po dobu dovolené dodržovali všechny pokyny týkající se bezpečnosti a prevence nemoci Covid-19. 

Prvním letadlem ze zahraničí, které přistane po zrušení výjimečného stavu na Gran Canaria, bude v neděli v 11:35 letadlo Boeing 737 společnosti Ryanair na lince RYR 8132 z letiště Londýn - Stansted. 

Co čeká cestující po příletu na Kanárské ostrovy? Každý cestující musí vyplnit dotazník s osobními údaji, o místu pobytu a informacemi o tom, zda prošel chorobou Covid-19. Kromě toho musí projít kontrolou teploty a také vizuální kontrolou. Cestující, kteří neprojdou jednou ze tří kontrol, bude "vyhodnocen" lékařem a zřejmě mu bude proveden PCR test. Plošné testy nebudou uplatňovány, jen u lidí, kteří vykazují příznaky nemoci. Zdravotníci očekávají, že lidé s příznaky nemoci nebudou cestovat.  

V Maspalomas (Playa del Inglés) se 15/7 otevře hotel Abora Buenaventura by Lopesan Hotels. 

Pátek 19.6.2020

Na Kanárských ostrovech o půlnoci ze soboty na neděli končí výjimečný stav, turisté nemusí mít testy,kontrolovat se bude na letištích jen teplota. Provoz restaurací a pláží bez omezení. Roušky zůstávají tam, kde není možné dodržet odstup 1,5 metru. 

Čtvrtek 18.6.2020

Alternativa pro let z Prahy směr Gran Canaria. Z Norimberku letí na Gran Canaria každou sobotu od 4/7 přímá linka spol. Corendon Airlines. Ceny se pohybují kolem 80 eur za jeden směr. 

Dekret, kterým se na "kanárech" upraví ukončení nouzového stavu a stanoví parametry dalšího "života"., zveřejní kanárská vláda v pátek v 9 hodin. Vyhláška zachová řadu omezení, jako je kapacita plaveckých bazénů, pláží, sportovních zařízení nebo rekreačních a restauračních zařízení. Pokud jde o cestovní ruch, připravuje se společný protokol mezi španělským ministerstvem zdravotnictví a kanárským ministerstvem zdravotnictví, aby byla zachována kontrola nad návštěvníky ostrovů.

Hotelový řetězec beCordial Hotels & Resorts ve středu znovu otevřel další dvě zařízení. Jedná se o apartmány Cordial Mogán Valle, které se nacházejí v Playa de Mogán, a Sandy Golf v Maspalomas.

Smartwings zrušil všechny lety v červnu a v první polovině července na Gran Canaria, první let je plánován až na 18/7. INFO.

Web Evropské unie - přehledně informace o všech zemích, důležité pro cestování, samozřejmě včetně Španělska. ZDE

Rekapitulace platných opatření: kanárské hranice se otevřou 21/6, tak jako v celé zemi. Tímto dnem se ruší karanténa pro cestující do Španělska. O testech po příletu se zatím jedná, nyní platí stav: bez testů po příletu. 

Společnost AENA (správce španělských letišť) zveřejnila pravidla pro odlety a přílety na španělských letištích po 21/6. Roušky v uzavřených prostorách, termokamery, dezinfekce, vstup do letištních hal jen pro cestující, omezení počtu čekajících osob u odbavovacích přepážek, rozestupy 2 metry, značení pruhy směrů postupu, cestující na mezinárodních letech musí po příletu vyplnit kontaktní formulář, aby úřady měly "stopu" v případě, že je bude nutné je vyhledat v případě nákazy.

Středa 17.6.2020

Příští týden přiletí na "kanáry" 83 letadel a přivezou více než 16 tisíc natěšených turistů. Nikdo se nemusí bát velkých omezení, v principu v prostředcích dopravy a obchodech roušky, potom i tam, kde není možné dodržet odstup dva metry. Na plážích žádné speciality nejsou plánované, snad jen se bude více dbát na hygienu lehátek a sprch. Na "covidová pravidla" se můžete podívat na našem obrázku. (obrázek ve vyšším rozlišení ZDE)

20200616_184025.jpg

 

Úterý 16.6.2020

Hotelový řetězec Lopesan otevře 7/7 hotel Baobab v lokalitě Meloneras  po té, co prošel kontrolou a splnil požadavky doporučené Institutem pro španělskou turistickou kvalitu, Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a příslušných zdravotnických orgánů.  

Španělské ministerstvo zdravotnictví odmítlo návrh kanárské vlády na plošné testování všech, kteří by po 21/6 přijížděli na Kanárské ostrovy a navrhuje testy selektivní u osob z míst s větším výskytem koronaviru nebo v případě rizikových faktorů jednotlivých letů. Souhlasí s vizuální kontrolou cestujících a měřením teploty. 

Pondělí 15.6.2020

Aktuální stav: na Kanárských ostrovech stejně jako v celém Španělsku skončí výjimečný stav v neděli a ve stejný den se otevřou schengenské hranice (vyjma Portugalska). Postupně se bude obnovovat letecké spojení Kanárských ostrovů s pevninou a evropskými státy. Kanárská vláda usilovně jedná o zavedení povinnosti PCR testů při příletu na ostrovy. Testy by se měly provádět v zemích odletu, pokud se na tom shodne celá EU. Pokud ne, kanárská vláda plánuje zavést testy jednostranně po příletu na letišti. 

Celkem 13 leteckých společností plánuje v červenci lety na ostrov Gran Canaria, celkem je již naplánováno z EU kolem 200 letů. Aktivní jsou společnosti Binter, Iberia Express, Vueling, Wizz Air, Eurowings, Condor Airlines, Ryanair, Air Europa, Edelweiss/SWISS, SAS – Scandinavian Airlines, Brussel Airlines, EasyJet, TUIfly a AirNostrum. Nepotvrzené jsou zatím informace ke společnosti Norwegian. 

Kanárská vláda připravuje "plán B" pro případ, že se nebudou PCR testy provádět v místě odletu, aby byly provedeny po příletu na Kanárské ostrovy. Ministryně je přesvědčena, že autonomní statut k takovému kroku kanárskou vládu opravňuje. Náklady na testy po příletu by letos mohly dosáhnout částky až 40 mil. eur. Testy by byly povinné nejen pro zahraniční turisty, ale i pro cestující z kontinentálního Španělska i pro obyvatele Kanárských ostrovů, kteří se vracejí domů. 

Dalším otevřeným hotelem je komplex bungalovů Bungalows Cordial Biarritz na Playa del Inglés - mapa

Neděle 14.6.2020

Výjimečný stav na Kanárských ostrovech bude ukončen již ve čtvrtek. /14.6.2020/

Každá osoba, která přijíždí na souostroví, ať je to turista nebo ne, by měla podstoupit test detekce Covid v místě původu, a pokud to není možné, test by měl být proveden na letišti po příletu na Kanárské ostrovy. Takový je plán kanárské vlády. Pravomoc k takovému omezení však kanárská vláda nemá, jen vláda centrální. 

Španělsko otevře své hranice pro občany zemí Schengenu o týden dříve než plánovalo, tedy 21/6. Jedině hranice s Portugalskem budou otevřeny v původním termínu, tedy 1/7. Sdělil to dnes španělský premiér Sánchez.

Sobota 13.6.2020

Španělsko otevře své hranice s ostatními zeměmi skutečně až 1. července, navzdory doporučení EU otevřít již v pondělí 15/6. Řekl to dnes ministr zdravotnictví. 

Hotelová společnost RIU upřesnila otevírání svých hotelů na Gran Canaria. Již 19/6 se otevírá RIU Gran Canaria, následně dne 26/6 RIU Palace Meloneras

Stát plánuje podpořit leteckou společnost Smartwings. Uvedl to dnes odpoledne po jednání v Lánech ministr dopravy Havlíček. Společnost by mohla získat státní záruku, musí se ale přejmenovat na ČSA, stát získá hlavní roli ve věřitelském výboru a akcionáři si nebudou vyplácet dividendy. Podmínkou pomoci státu je aktivní role akcionářů společnosti při řešení krize. 

Španělsko "zezelenalo" a je bezpečnou zemí. Podle "semaforu" českého ministerstva zdravotnictví po návratu ze Španělska do Čech není nutný test ani karanténa. SEMAFOR.

Timesharový komplex ANFI na jihu ostrova se podle neoficiálních informací otevře 15. července. Zatím ale jen jeho jedna část - Anfi Beach.

Německá letecká společnost LUFTHANSA plánuje nabídnout svým klientům na letištích ve Frankfurtu a Mnichově PCR testy na Covid-19. Čekací doba na test by byla 4 hodiny. 

Vláda kanárských ostrovů chce od všech turistů vyžadovat testy na Covid-19. Předseda regionální vlády Ángel Víctor Torrese nechce následovat příklad Baleárských ostrovů, které do konce června přijmou 11 tisíc turistů z Německa bez testů na Covid-19 a je přesvědčen, že testy musí být „povinné“ a musí být provedeny v zemích původu a nikoli v cílových letištích.

Kanárské ostrovy neurychlí konec stávající fáze "3" rozvolnění  a do tzv. nové normality přejdou až 21/6, tedy podle původního plánu a de facto s celým Španělskem. 

Pátek 12.6.2020

Hotelová skupina HD hotels obnovuje od července provoz. Společnost provozuje na Gran Canaria oblíbený resort bungalovů HD Parque Cristobal na Playa del Inglés. 

Čtvrtek 11.6.2020

Turisté cestující na Kanárské ostrovy budou muset mít zřejmě PCR test provedený max 72 hodin před cestou v zemi původu. Alternativně by se testy realizovaly po příletu a pozitivní turista by musel do karantény na ostrovech nebo se vrátit do své země. Jednala o tom dnes kanárská vláda. 

Podle zprávy svazu kanárských hoteliérů drtivá většina řetězců a hotelů na Gran Canaria již předložily své aktuální protokoly touroperátorům, že splnily všechny hygienické podmínky nezbytné pro zahájení provozu. 

Sdělení společnosti Smartwings k letům z Prahy na Gran Canaria: "U požadovaných dat je nulová dostupnost: odlet dne 01 Čvc 2020 a návrat dne 04 Čvc 2020. Nejbližší dostupná data jsou: odlet dne 04 Čvc 2020 a návrat dne 11 Čvc 2020." Ze zprávy plyne, že se na GC asi bude létat jen v sobotu a že první let by měl letět z Prahy v sobotu 4/7/2020.  

Středa 10.6.2020

Smartwings letí ve středu 1/7 na Gran Canaria. Letadlo startuje ve 12 hodin z Prahy a na Gran Canaria přistává v 16:10 hodin. Cena je od 4 tisíc korun a zbývají ještě 3 volná místa. Více info na www.smartwings.com

Ve Španělsku je od 21/6 povoleno neomezené cestování po celé zemi. Zůstávají od 6 let věku roušky, rozestupy, evidence cestujících, posilují se pravomoci ministerstva zdravotnictví. DEKRET ve španělštině.

Známá prestižní hotelová skupina RIU otevírá hotely. Například hotel RIU Gran Canaria v Meloneras je možné objednat již na termín od 22/6. Ostatní hotely RIU pak otevírají v červenci a srpnu.

Další hotely v Maspalomas se otevírají v červenciABORA INTERCLUB v San Augustínu se otevírá 15/7, stejně tak i oblíbená Abora BUENAVENTURA na Playa del Inglés (dříve IFA). Všechny statní hotely skupiny Lopesan Hotel Group se otevřou nejpozději v září. 

Aktuální podmínky vstupu na území Španělska. Od 15.5. platí povinnost dvoutýdenní karantény pro všechny osoby, která přicestují do Španělska. Nouzový stav na území země bude definitivně ukončen 21.6., otevření hranic a zrušení povinné karantény se předpokládá k 1.7.. Detailní informace k cestování do Španělska naleznete ZDE. Při návratu občanů ČR ze Španělska nejsou od 15/6 žádná omezení - INFO

Letecké společnosti můžou obnovit lety na Kanárské ostrovy. Španělské Generální ředitelství pro civilní letectví vydalo usnesení, které od 21/6 ruší snížení celkové nabídky leteckých operací o 70% směrem na Kanárské a Baleárské ostrovy. Toto opatření bylo uplatněno v souvislosti s vyhlášením výjimečného stavu dne 14/3. Letecké společnosti tak mohou od této chvíle volně upravovat svou nabídku na výše uvedených trasách.

Úterý 9.6.2020

Žádný z Kanárských ostrovů zatím není na seznamu obnovených leteckých linek z letiště Praha. SEZNAM

Lopesan Hotel Group se vrací k turistické aktivitě a v úterý 7. července znovu otevírá luxusní hotel Lopesan Baobab v Maspalomas na Gran Canaria. Znovuotevření Lopesan Baobabu je doprovázeno implementací pečlivého preventivního protokolu pro covid-19, který má ověření a podporu mezinárodní poradenské firmy HS Consulting.

Pondělí 8.6.2020

Kanárské ostrovy nezískaly "povolení" od španělské vlády na včasnější příjezd turistů. Tuto výsadu, tedy příjezd zahraničních turistů již od 15/6 získaly jen Baleáry, ačkoliv byly novým koronavirem zasaženy více (v přepočtu na obyvatele) než "kanáry". Zájemci o dovolenou na kanárech si tak musí počkat do 1. července, kdy se otevřou hranice

Ryanair bude od podzimu létat z Prahy na Kanárské ostrovy.  Letecká charterová společnost Buzz, dceřiná firma aerolinek Ryaniar, plánuje létat z Prahy do řady dovolenkových destinací. Letos na podzim chce spustit charterové lety na Kanárské ostrovy nebo do Maroka, od léta 2021 pak také do Řecka, Turecka, Španělska nebo Itálie. 

Bohužel, ani Fischer ani Čedok zatím nemají ostrov Gran Canaria v nabídce dovolených. Lety a zájezdy na Gran Canaria má "v příslibu" CK Canaria travel - INFO. Situaci dále sledujeme. 

Sobota 6.6.2020

Hotel Dunagolf Maspalomas se v červenci otevírá pro návštěvníky - INFO a rezervace. 

Letiště Gando na Gran Canaria se bude podílet na monitorovacím programu provádění bezpečnostních opatření proti koronaviru vedeným Evropskou agenturou pro bezpečnost letectví (EASA). Vyjma letiště na Gran Canaria se program implementuje dále na letištích Madrid-Barajas, Barcelona-El Prat a Palma de Mallorca.

Z Německa přiletí v červnu první turisté. Kanárská vláda pracuje na pilotním projektu, který by umožnil ve druhé polovině června přílet asi 9 tisíc německých turistů. Podmínkou je PCR test v zemi odletu. Podle dohody se španělským ministerstvem cestovního ruchu mohou Kanárské ostrovy přijmout 2% z počtu turistů, kteří přijeli na souostroví v druhé polovině června loňského roku. Turisté budou rozděleni mezi čtyři ostrovy, které mají mezinárodní letiště, Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura. 

Pátek 5.6.2020

Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) připravuje zákaz příručních kufrů. Cílem tohoto nařízení je omezit možnosti fyzického kontaktu cestujících. Palubní zavazadlo bude omezeno na jednu tašku nebo batoh, které lze umístit pod sedadlo. Rouška je samozřejmostí na všech letištích a v letadlech, je stanovena povinnost využít on line check in, pokud to technické podmínky umožňují. 

Čtvrtek 4.6.2020

Cestovní kancelář Canaria travel oznámila na svém facebooku i webu, že očekává v červenci obnovení činnosti. 

Letecké společnosti se připravují na obchodní válku. Společnost Air Europa v pondělí oznámila, že nabídne lety na Kanárské ostrovy za 29 eur, také Iberia Express oznámila, že se cenově přizpůsobí. Vše odstartoval nízkonákladový gigant Ryanair. Michael O'Leary varoval své konkurenty, že se blíží cenová válka a že ji má v úmyslu vyhrát. V rozhovoru pro britský ThisIsMoney ujistil, že Ryanair "Bude prodávat za jakoukoli cenu, abych zaplnili co nejvíce míst v letadlech" a že bude létat ze Spojeného království do Španělska a na Kanárské ostrovy v červenci a srpnu za 25 až 30 eur. 

Středa 3.6.2020

Přehled leteckého spojení na Gran Canaria. Od července bude obnoveno letecké spojení ostrova Gran Canaria s evropskými zeměmi. ZDE naleznete přehled leteckých linek. Smartwings mezi nimi zatím není, ale není jediný. Chybí třeba společnosti jako Transavia, Brussels airlines a další. 

Spojení Gran Canaria - Milán Malpensa. Velmi levnou možností cestovat na Gran Canaria je využít nabídky společnosti WIZZAIR, která zařadila do nabídky lety mezi Gran Canaria a italským letištěm Malpensa. O spojení mezi Prahou a Milánem rozhodně nebude nouze. 

Letiště ve Španělsku budou mít kamery pro měření horečky. Španělské Ministerstvo dopravy rozhodlo o instalování termovizních kamer na všech letištích v síti Aena. Je to jedno z opatření k zajištění zdravotní bezpečnosti obyvatel i návštěvníků. 

Otevírání hotelů na Kanárských ostrovech. Ve fázi "3" rozvolnění je možné již v hotelech otevřít společné prostory, ale jen na 50% kapacity. I když je již povoleno cestování mezi ostrovy, tak podle vyjádření řady velkých hotelových řetězců  to není pro otevření hotelových komplexů dostatečné. Pouze skupina Barceló otevře tři hotely, které má ve dvou hlavních městech Kanárských ostrovů, dále Iberostar Anthelia v Costa Adeje se otevře 27. června. Většina hotelů však plánuje otevřít až během července a srpna, kdy na Kanárské ostrovy budou moci přijet i zahraniční turisté a současně již nebudou v platnosti různá omezení (společné prostory, bazény atd). 

Cestování občanů ČR z Kanárských ostrovů do ČR. Podle informací přímo z Ministerstva zdravotnictví musí mít občan České republiky nyní při cestě z Kanárských ostrovů do ČR PCR test a po příjezdu absolvovat karanténu. Situace se mění 15. června. Po tomto dni je příjezd pro občany ČR z Kanárských ostrovů do České republiky bez jakéhokoliv omezení. Tedy nemusí být drahý PCR test. Platí pro všechny cestovní účely (turistika, repatriace, návštěva příbuzných a pod.).

Úterý 2.6.2020

Koncem června začíná na Gran Canaria také létat německá společnost TUIfly. Pro české turisty je zajímavé odletové letiště Norimberk, ale autem dostupný je i Frankfurt. INFO k termínům a cenám. 

Easyjet oznámil, že od poloviny června začíná létat, v červenci vykryje asi 50% svých obvyklých letních tras a očekává, že dosáhne 75% během měsíce srpna. Easyjet spustil také největší letní propagační akci v historii. Až 1 milion míst v červenci a srpnu začíná na 29,99 GBP (33,7 EUR) na cesty mezi 1. červencem a 31. říjnem 2020. Easyjet létá na Gran Canaria přímo např. z Berlína. Letenky rychle mizí, ale koncem července se dá ještě koupit "zpátečka" za cca 180 eur. 

Jedním z hotelů, který již oznámil že otevře 25/6, je Parador de Cruz de Tejeda na Gran Canaria. Neleží u moře, ale srdci krásných hor ostrova, v nadmořské výšce 1.500 metrů a s krásnými výhledy na skály Roque Nublo a Roque Bentayga. 

Od 15. června nemusí mít občané ČR při návratu z "kanárů" test PCR. Podle zprávy Ministerstva zdravotnictví ČR mohou občané ČR, vracející se ze zemí s nízkým a středním rizikem nákazy koronavirem, přijet do ČR bez nutnosti testu. Španělské království je označeno jako země se středním rizikem - ZDE. Seznam zemí se bude každý týden aktualizovat, aktualizace najdete ZDE

Od 1. července máme pro návštěvníky Gran Canaria připravené opět všechny služby včetně výletů, dopravy z letiště, eshopu a dalších. Vše najdete přehledně na našem webu GRANCANARIASERVIS.CZ. Pokud již nyní plánujete dovolenou, napište nebo zavolejte na +420 702 560 575. 

Letět na Gran Canaria můžete nejen z Prahy, ale také z letišť sousedních bezpečných zemí. Významný letecký dopravce z Německa, společnost Condor, sdělila, že je připravena 22/6 obnovit aktivní provoz směr kanárské ostrovy. Společnost v souvislosti s bezpečnostními opatřeními potvrdila, že její letadla mají zabudovaný ventilační systém vybavený filtry, které umožňují nepřetržitou obnovu vzduchu. Kromě toho bude na palubách letadel povinné používání masek, bude zakázáno používání jednotlivých zábavních obrazovek a omezí se cateringové služby a prodej na palubě.

Hotelová společnost Lopesan otevírá 15/7 v Meloneras své hotely Baobab a Villa de Conde, tyto údaje se dají zjistit z rezervačního systému. Zatím jen výhradně pro rezidenty Kanárských ostrovů, ale to je dáno skutečností, že je výjimečný stav a cizinci zatím do země nesmějí. Nouzový stav skončí nejpozději 22/6 a karanténa pro cizince směřující do Španělska končí 1/7. 

Až do 1.7.2020 je vstup do Španělska (včetně Kanárských ostrovů) omezený, po příletu je nutné předložit doklad o španělském občanství a bydlišti, cizinci musí předložit Certificado de Residencia. Všichni pak musí absolvovat karanténu v délce 2 týdnů. Přesné informace o povinnostech při vstupu do země zjistíte ZDE, klikněte na mapu Španělska. 

Česká letecká společnost Smartwings obnovuje přímé lety z Prahy na Kanárské ostrovy a tedy i na Gran Canaria. Letadla budou létat vždy ve středu a v sobotu, ceny zpátečních letenek začínají od 7.200 Kč (3.600 za jeden směr). 

Mezinárodní mobilita bude obnovena od 1. července. Kanárské ostrovy budou spolu s Baleárskými ostrovy pilotními projekty, které přivítají první turisty. Bezpečnost domácího obyvatelstva bude zajištěna pomocí PCR testů ze země původu u méně bezpečných zemí nebo prostřednictvím tzv. leteckých koridorů, spojujících "kanáry" se zákazníky ze zcela bezpečných zemí bez koronaviru. Česká republika je bezpochyby bezpečná země a doprava na "kanáry" bude probíhat přímými lety. Z ČR je bude tak jako dříve provozovat společnost Smartwings

Cestování do Španělska za účelem turistiky je aktuálně zakázáno. Hranice jsou uzavřeny pro všechny cizince. Od července se plánují hranice otevřít i turistice. Od 15.6. lze cestovat ze Španělska zpět do ČR bez omezení.

Vytisknout

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What game like you playing - i am casino

(spidermex, 23. 2. 2021 15:53)

i like rpg and casinos :). but i am not addiced to this - perhabs :) and you

What game like you playing?

(spidermex, 17. 2. 2021 19:49)

hiiiiiii i am spider from Arg. I would to ask you what kind of games do you like playing?? My favourite games is diablo rpg

https://hshsksmithmath.weebly.com/work.html - WSOP Free Chips 2021

 

 

 
TOPlist